Kultūra
Kultūrpolitika

Darba duna: tā šobrīd izskatās Mežaparka estrādē0

Timura Subhankulova foto

Ceturtdien, 29. jūnijā, Rīgas domes, kā arī Dziesmu un deju svētku rīkotāju pārstāvji apsekoja Mežaparka Lielās estrādes pārbūves darbus, kas paredz skatītāju zonas un estrādes pielāgošanu 2018. gada XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks atzina, ka Mežaparka Lielās estrādes pārbūves darbi norit pēc grafika un atsevišķās pozīcijās izdarīts pat vairāk nekā sākotnēji plānots.

“Šobrīd skatītāju zonā ir iedzīti 1300 pāļi. Kopumā šajā daļā ir paredzēts zemē iedzīt 2196 pāļus. Sākotnēji šos darbus bija plānots pabeigt augusta vidū, tomēr pateicoties būvnieku intensīvajiem un pareizi organizētajiem darbiem, visu pāļu iedzīšanas darbus pabeigs līdz 15. jūlijam. Neskatoties uz darba spēka problēmām, ar kādu šobrīd saskaras būvniecības nozare, šajā objektā ikdienu ir nodarbināti gandrīz 150 strādnieki,” informēja Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Pilnsabiedrības “LNK, RERE” projekta direktors Valdis Koks pauda, ka šobrīd uzsākti inženiertīklu izbūves darbi, kā arī estrādes ēkas labajā pusē demontētas labierīcības. “Saskaņā ar projektu demontēts arī estrādes ēkas labais spārns un vēl viena ēka Jančevska prospektā. Esam paveikuši pusi no kopumā plānotajiem režģotā stiegrojuma darbiem un 50% apmērā ir sagatavota pamatne plānotajam, izbūvējamam ceļam apkārt estrādei,” pauda Koks.
Raksts turpinās pēc fotogalerijas.

Mežaparka Lielās estrādes pārbūves projekts tiek izstrādāts, ievērojot 2013.gadā Rīgas pašvaldībā apstiprināto kultūras un atpūtas parka Mežaparks lokālplānojumu. Ja šobrīd esošā svētku estrādes teritorijas platība ir 91 997 kvadrātmetri, tad 2018. gadā pēc pārbūves tā tiks palielināta līdz 146 430 kvadrātmetriem.

Paralēli estrādes izbūves darbiem tiks izbūvēta svētku nodrošināšanai nepieciešamā infrastruktūra – elektroapgādes, ūdensapgādes, kanalizācijas un lietus novadīšanas tīkli Ostas prospektā un Atpūtas alejā; Jančevska prospektā līdz zaļajam teātrim; helikoptera nosēšanās laukums ārkārtas gadījumiem; jauns piebraucamais ceļš no Viestura prospekta līdz esošiem dalībnieku autobusu stāvlaukumiem.

Tiks ierīkotas jaunas dalībnieku pulcēšanās vietas, ūdens pieslēguma vietas, papildus mobilo tualešu un izbraukumu tirdzniecības vietas gar Ostas prospektu un Atpūtas aleju. Tāpat paredzēts ar elektrību nodrošināt Ostas prospekta malu.

Ja šobrīd tribīnēs satilpst 7510 koristi, tad 2018. gadā svētkos būs 9802 koristus vietas, no kuriem 2292 tiks izvietoti pagaidu koka tribīnes. Savukārt skatītāju lauka jaunā platība būs 22 197 kvadrātmetri, kuros būs nodrošinātas sēdvietas 30 557 skatītājiem pašreizējo 23 000 sēdvietu vietā.

Tāpat projektā plānots izveidot četrus torņus, kas nodrošinās apgaismojumu estrādē, turklāt tajos būs radio un televīzijas pieslēguma akas. Turklāt zem jaunā skatītāju laukuma plānots izbūvēt divu līmeņu telpas, kurās būs ierīkotas gan tualešu telpas, kas nodrošina 30 000 apmeklētāju vajadzības, gan platības dažādām tirdzniecības vietām, lai to radītā skaņas netraucētu koncerta akustikai. Šajā vietā būs izvietoti arī medpunkti un informācijas centrs.

Pirmās kārtas izmaksas kopā ar pievienotās vērtības nodokli ir 32 miljoni eiro. No tiem 43% finansējuma paredzēti skatītāju laukam, 22% skatītāju lauka aprīkojumam, 25% piebraucamajiem ceļiem un 10% – ārējiem inženiertīkliem.

Plānots, ka pirmā posma rekonstrukcijas darbi tiks nodoti ekspluatācijā 2018. gada 18. jūnijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.