Latvijā

Voldemārs Krustiņš: Dari ko darīdams, apdomā galu40

Foto – AFP/LETA

ASV 29. prezidenta Kelvina Kūlidža padoms, kas var noderēt L. Straujumas valdībai: “Nekad nesteidzies pretim nepatikšanām. Sēdi mierīgi, un deviņos gadījumos no desmit nepatikšanas līdz tevim nenokļūs.”

Pagājšnedēļ otrdien, 24. martā, pazīstamais Nacionālās apvienības politiķis, vēstures doktors un Saeimas deputāts Edvīns Šnore “Latvijas Avīzē” publicēja rakstu “”Russkij mir” par Latvijas naudu”, kas mūsu, un ne tikai mūsu, lasītājos izraisīja atsauksmi. Šaurākajā nozīmē E. Šnores kungs bija pret krievvalodīgas LTV-3 nodibināšanu un iedarbināšanu, ko formāli ierosinājusi A. Dimanta vadītā NEPLP (Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome), iesniedzot L. Straujumas valdībai finansēšanas pieprasījumu, lai Straujumas valdība uzņemas politisko atbildību un gādā miljonus sašutušu skolotāju un mediķu acu priekšā. Deputāts savā rakstā parādīja, kas LTV jau notiek, un noraidīja krieviskas valsts televīzijas vajadzību, jo tā, kā E. Šnore rakstīja, “cementē divkopienu valsti Latvijā. Tas tuvina Latvijas kā nacionālas valsts beigas”. Plašākā nozīmē valsts apdraudējumu raksturojot, deputāts brīdina, ka “galvenie draudi Latvijai ir nevis vietējo krievu tiekšanās pēc Putina Krievijas, bet gan pēc krieviskas Latvijas”.

Spriežot pēc nedēļas laikā saņemtajām atsauksmēm, “LA” lasītāji atbalsta E. Šnores nostāju pret krieviskas televīzijas dibināšanu un nosoda valdošās kliķes iztapību prokrieviskam spiedienam. Skaidrs, ka “ies vaļā” plašāka mēroga apspriešana un pārspriešana. Nacionāli noskaņotais Saeimas deputāts plašajā rakstā ir izvirzījis vai aizskāris, var teikt, veselu kaudzi asu, reāli pastāvošu problēmu un jautājumu, no kuriem politiķiem un valsts amatpersonām neizdosies izgrozīties, atrunājoties, ka Šnores teiktais ir vien viņa paša “privātais viedoklis”. Šnores teiktais ir ne tikai Saeimas deputāta, pilsoņu pārstāvja viedoklis, bet, kā liecina lasītāju signāli, arī tiešs pilsoņu atbalsts. Diezgan droši var apgalvot, ka valdošās kliķes (kas nenozīmē koalīciju) vēlēšanās uzspiest savu gribu un A. Dimanta padomes projektu sadusmos daudzus pamatnācijas pilsoņus un var pat apgrūtināt gaidāmās vēlēšanas. Kam lieki sarežģījumi…? Domā, domā, valdība!

Un vēl viena lieta. Tas, ka Straujumas valdība tieši Latvijas prezidentūras laikā sāka krievvalodīgas LTV ieviešanu, ir vairāk nekā kļūda. Jo nozīmētu labprātīgu, neuzspiestu Latvijas pārvēršanu par divkopienu valsti Latvijas valsts simtgades priekšvakarā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
JKP biedri apliecina uzticību Bordānam 1
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ušakovs izsakās, kam jābūt “Saskaņas” līderim Rīgas domes vēlēšanās
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Draudēja un prasīja kailfoto bērnam: atklātībā nāk gadījums Cēsu pusē
15 stundas

Lasītākie raksti

SM
Signe Mengote
Latvijā
Mobings skolas laikā traumējis, nevis norūdījis. Stāsti par sekām, ko izjūt joprojām 2
15 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
KARTE. Novados reģistrē elektrotīkla bojājumus
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Indulis Zālīte: Kam bija izdevīga “čekas maisu” publicēšana? 2
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Glābējiem ziņo par vēja nolauztiem kokiem un bojātiem jumtiem
13 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Štelmahers pirms Bulgārijas sastāvu nemaina
9 stundas