Foto – Inita Šteinberga

Dārza lietas no koka paletēm. Zaļi un interesanti! 0

Par to, ka visi viesi redzēs – galds vai gulta ir no paletēm –, nav jākaunas, bet jālepojas, jo tā patlaban ir īsta modes lieta. Šādas mēbeles iederas gan šiki dizainētā pilsētas mājoklī, gan lauku vidē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
Kremlis skaidro, kāpēc Putins nevar iet bojā aviokatastrofā kā citi pasaules līderi 143
Kokteilis
Radošs, īgns, ambiciozs vai egoistisks: ko par tavu raksturu atklāj dzimšanas mēnesis?
Lasīt citas ziņas

Ja grib iztikt pavisam lēti, jāpalūkojas, kur notiek celtniecības darbi: būvnieki paletes nereti atdod par velti. Var iztikt arī ar nelieliem ieguldījumiem, lietotās paletes pērkot. Sludinājumu lapas tīmeklī ir pārsteidzoši pilnas ar piedāvājumiem, par piegādi un daudzumu var vienoties. Ja veidojumu vēlas svaigi gatavotu, tad var pirkt arī pavisam jaunas paletes no ražotājiem. Vidējā cena ap 8 eiro. Koka paletes ir triju lielumu – 600×800, 800×1200, 1000×1200 cm izmērā.

Iegūtās paletes vispirms der apskatīt ar kritisku aci – vai kāda nagla vai skabarga negaida sēdētāju. Ja dēļi šķiet par spurainu, tie jānoslīpē. Ja ir laiks un vēlme, var noapaļot visus asos stūrus, dēļu malas, iedziļināt naglas, ieskrūvēt dekoratīvas skrūves.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja zaļā dzīvošana mīļa, nekas nav labāks kokam par apstrādi ar lineļļu. Taču, ja paletēm jaunā dzīve atvēlēta dārzā skarbu laika apstākļu ietekmē, labāk lietot beices vai krāsas, kas paildzina koka mūžu un stiprina izturību. Stilīgākais risinājums ir beicēt vai krāsot ar krāsu, kas ļauj skatīt cauri koka zīmējumu.

Atliek vien ierakstīt interneta meklētājā vārdus “koka palešu mēbeles”, un ideju piedāvājumi uznirs gūz­mām. Piemēram, galdiņam pieskrūvēt ritentiņus, lai masīvo mēbeli ērti pārvietot. Interesantu efektu radīs paletēs iemontēti gaismekļi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.