Kultūra
Mūzika un deja

Daugavpilī notiks starptautisks tautas deju festivāls0

Publicitātes attēls

Līdz šī gada 15. decembrim izsludināta pieteikšanās dalībai II Daugavpils starptautiskajā tautu deju festivālā, kas notiks 2020. gada 7. – 9. februārī, LA.lv uzzināja Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldē.

Festivālā aicināti piedalīties dažādu tautu deju kolektīvi no Latvijas un ārvalstīm, kuri kopj un popularizē savas tautas dejas tradīcijas.

Festivāla ietvaros notiks gan koncerti, gan meistarklases, tādējādi dodot iespēju dalībniekiem ne tikai iepazīt tautu deju daudzveidību, bet arī papildināt savas zināšanas un praktiskās nodarbībās pašiem apgūt jaunas prasmes.

Plānots, ka krievu dejas meistarklasi vadīs izcilais horeogrāfs, Sanktpēterburgas arodbiedrību humanitārās universitātes docents Aleksandrs Nosihins, latviešu dejas meistarklasi vadīs horeogrāfs, deju lieluzvedumu autors un TDA “Līgo” mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš, savukārt cittautu dejas meistarklasi vadīs Latvijas Kultūras koledžas lektore Katrīne Martinsone – Škapare.

Saistītie raksti

I Daugavpils Starptautiskais tautu deju festivāls notika 2018. gadā. Tajā piedalījās deviņi latviešu un mazākumtautību deju kolektīvi no Latvijas, kā arī izcilais tautas deju ansamblis “Perla” – poļu tautas deju kolektīvs, kurš kā mazākumtautību kolektīvs darbojas Lietuvā un izkopj gan poļu, gan lietuviešu tautas dejas.

Festivāla laikā norisinājās divi koncerti un trīs meistarklases latviešu, krievu, lietuviešu, poļu un flamenko deju apguvē.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Jaunatnes teātra 80. jubileju sagaidot
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Krāšņi izskanējis LNSO, Latvijas Radio bigbenda un Lindas Leen koncerts
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
Sanitas Reinsones “Meža meitas” tulkos angļu valodā
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
“Mums trūkst 30 darbinieki.” Apsardzē ienāk mākslīgais intelekts
4 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Kijevā nogādāti Irānas aviokatastrofā bojāgājušo ukraiņu pīšļi
27 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Sports
Kamaniņu stafetei Eiropas čempionātā medaļa septīto gadu pēc kārtas!
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Latvijas volejbolistiem rūgti pārsteigumi Ēģiptē – tiek lūgta tautiešu palīdzība
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Aukstākā būs nakts uz ceturtdienu: laika prognoze nedēļai
4 stundas