Andrejs Elksniņš
Andrejs Elksniņš
Foto: Ieva Makare/LETA

Daugavpils mērs Elksniņš drīzumā pieteiks biedrību 0

Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”) ideju par jauna politiskā spēka dibināšanu Daugavpilī nesaista ar notiekošo “Saskaņā”, kura pārdzīvo grūtus laikus, bet gan ar vēlmi apvienot cilvēkus, kuriem rūp Daugavpils attīstība. Viņa nodomu ar izpratni uztver arī no “Saskaņas” Saeimā ievēlētā deputāte, bijusī Daugavpils domes izpilddirektore Inga Goldberga, kura par savu iespējamo iesaistīšanos reģionālajā partijā vēl nevarot runāt, bet tādu iespēju neizslēdza, taču par to spriest esot daudz par agru.

APTAUJA. Kurām partijām novēlat tikt 14. Saeimā, un kurām vajadzētu veidot valdību?
14.Saeimas “krēslu” iespējamais sadalījums, ja vēlēšanas būtu notikušas septembrī 113
VIDEO. “Labākā priekšvēlēšanu reklāma, kāda redzēta!” Tiktokeri parodē partiju solījumus 1
Lasīt citas ziņas
Vispirms A. Elksniņš pilsētas izaugsmē ieinteresētus un uzņēmīgus cilvēkus vēlas apvienot biedrībā, kuru drīzumā plāno oficiāli pieteikt.

Uz tās bāzes pirms 2021. gada pašvaldību vēlēšanām, iespējams, tiktu dibināta arī reģionālā partija. Pirmo reizi publiski A. Elksniņš par jauna spēka veidošanu nesen paziņoja intervijā vietējā radio “Alise +”. Viņš plāno arī turpmāk darboties “Saskaņā”, tās valdē un atbalstīt sociāldemokrātiskas idejas. A. Elksniņš vēloties apvienot jaunus un ambiciozus cilvēkus, kuriem ir svarīga pilsētas attīstība. “Lielās partijas izmanto Daugavpils un Latgales iedzīvotājus, bet tām nerūp viņu intereses,” uzskata A. Elksniņš, kurš pēc Saeimas vēlēšanām Daugavpilī vairs neesot redzējis ne Jāni Dūk­lavu (ZZS), ne citus partiju sarakstu līderus Saeimas vēlēšanās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat kā Liepājā un Ventspilī

No “Saskaņas” Saeimā ir ievēlēta I. Goldberga, kura gan nav šīs partijas biedre. Lielā mērā tieši A. Elksniņš viņu pārliecināja pievienoties “Saskaņas” komandai pirms Saeimas vēlēšanām.

Uz vaicāto, vai tagad I. Goldberga nevarētu iesaistīties arī A. Elksniņa veidotajā kustībā un pēc tam, iespējams, arī partijas dibināšanā, deputāte vēl nevarot atbildēt. Taču to izslēgt nevarot, jo arī viņa uzskatot, ka Daugavpils nepelnīti esot cietusi visus šos gadus. I. Goldberga arī redzot, ka pilsētā esot daudzi jauni un uzņēmīgi cilvēki, kuri vēloties darboties, lai Daugavpils attīstītos. Partija, kurā dominēs nevis politika, bet reģiona intereses, varētu veicināt cilvēku iesaisti savas pašvaldības dzīvē. Savukārt ar viņu līdzdalību būtu iespējams mazināt arī cilvēku aizplūšanu, uzskata I. Goldberga.

“Saskaņas” Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs, kuru var uzskatīt par faktisko partijas līderi, nevēlējās A. Elksniņa iespējamās aktivitātes komentēt. “Andrejs Elksniņš ir pietiekami saprātīgs, bet man nav laika iedziļināties. Pagaidām tur nav ko vērtēt. Laiks rādīs,” sacīja J. Urbanovičs.

“Saskaņas” valdes loceklis, Saeimas deputāts Valērijs Agešins “LA” uzsvēra: “Neviens nav teicis, ka Andrejs Elksniņš kļūs par mūsu ienaidnieku. Viņš vēlas iet Ulda Seska [Liepājas mēra vietnieka] un Aivara Lemberga [Ventspils pašvaldības līdera] ceļu un pēc tam sadarboties ar kādu no lielajām partijām. Nesaskatu šajā iniciatīvā neko jaunu un radikālu. Viņš ir un būs mūsu sabiedrotais,” uzskata V. Agešins. Tiesa, politiķis vēlētos no A. Elksniņa valdes sēdē dzirdēt izvērstāku skaidrojumu par šo ideju.

 

Iespējams, gatavo rezerves variantu

Uzmanību piesaista J. Urbanoviča sacītais, ka “Andrejs Elksniņš ir pietiekami saprātīgs”. No tā var secināt, ka, iespējams, Daugavpils mērs vērtē arī notiekošo partijā un to, kādu iespaidu uz to var atstāt notikumi Rīgas domē, kuras darbībai uzmanību pievērsušas tiesībsargājošās iestādes, bet tagad ir izjukusi arī valdošā koalīcija. Tāpēc viņš varbūt gatavo sev rezerves variantu. A. Elksniņš gan “LA” vēlreiz apgalvoja, ka notiekošajam partijā ar aktivitātēm viņa vadītajā pilsētā neesot nekāda sakara.

Tāpat var pieļaut, ka Lielo pilsētu asociācijā viņš ir satuvinājies ar kolēģiem no Liepājas un Ventspils, kuri vada jau 90. gados dibinātas reģionālās partijas, kas veiksmīgi spējušas pieslieties valdošajiem politiskajiem spēkiem, ar kuru palīdzību agrākajos gados ir saņēmušas valdības atbalstu savu pilsētu attīstībai. Liepājas partija sākumā sadarbojās ar Tautas partiju, bet pēc tās darbības izbeigšanas izvēlējās Zaļo un zemnieku savienību, kas ilgus gadus ir arī partijas “Latvijai un Ventspilij” sabiedrotais. Līdzīgi ar “Vienotības” atbalstu pēdējos gados ir ieguldīts finansējums arī tās partneru vadīto pilsētu – Jēkabpils un Valmieras – izaugsmē.

SAISTĪTIE RAKSTI

Arī šo pieņēmumu A. Elksniņš apstrīdēja: “Es esmu iespaidojies tikai un vienīgi no Daugavpils iedzīvotājiem, kas grib būt aktīvi un izveidot kaut ko savu. Tā nav pareiza pieeja draudzēties ar valdošajām partijām, lai kaut kas pilsētai tiktu.” Pirms katrām vēlēšanām varas partijas daugavpiliešiem kaut ko solot, bet nekas nemainoties – no Līvāniem uz Daugavpili, kā bija, tā ir slikts ceļš, bet Daugavpils reģionālā slimnīca esot uz maksātnespējas robežas. “Mēs gribam tikai to, lai finansējuma sadale notiktu godīgi,” uzsvēra A. Elksniņš. Uz vaicāto, vai nav tā, ka ar “Saskaņas” karogu vēlēšanās tomēr ir lielākas izredzes gūt panākumus, nekā startējot ar kādas lokālās partijas nosaukumu, A. Elksniņš tieši neatbildēja, vienīgi uzsvēra, ka viņš joprojām esot “Saskaņā”.

Savukārt V. Agešins, atbildot uz šo jautājumu, teica, ka sava nozīme esot gan saraksta līderim, gan partijas karogam. Viņaprāt, saskaņas un saliedētības ideja, kreisi centriska un sociāldemokrātiska ideja daudzus joprojām uzrunājot ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā, par ko liecinot Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultāti.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
APTAUJA. Kurām partijām novēlat tikt 14. Saeimā, un kurām vajadzētu veidot valdību?
14.Saeimas “krēslu” iespējamais sadalījums, ja vēlēšanas būtu notikušas septembrī 113
VIDEO. “Labākā priekšvēlēšanu reklāma, kāda redzēta!” Tiktokeri parodē partiju solījumus 1
VIDEO. “Jums arī tā ir?”: latvietis uzliek “skaitītājus” uz radiatoriem, bet tie nepavisam nedarbojas pareizi 24
VIDEO. Pirmais sagūstītais Krievijas mobilizētais neslēpj pārsteigumu par piedzīvoto: “Es no sirds nožēloju, ka tā rīkojos”
Lasīt citas ziņas
Vēlēšanu intriga slēpjas 5% barjerā
APTAUJA. Kurām partijām novēlat tikt 14. Saeimā, un kurām vajadzētu veidot valdību?
Būs jācīnās par izdzīvošanu. Vai “Nord Stream” skuju taka?
FOTO. Pasakaini skati! Rudens izgreznojis atjaunoto Ķemeru vēsturisko parku Jūrmalā
VIDEO. Latvijā dzīvojošais brazīlietis Felipe Gabriels laidis klajā jaunu dziesmu latviešu valodā
12:46
Pēteris Apinis: Latvijas ārstu biedrības divsimtgade
12:39
FOTO. Pasakaini skati! Rudens izgreznojis atjaunoto Ķemeru vēsturisko parku Jūrmalā
12:34
FOTO. Atklāts oficiālais Lielbritānijas karalienes Elizabetes II nāves iemesls
VIDEO. Latvijā dzīvojošais brazīlietis Felipe Gabriels laidis klajā jaunu dziesmu latviešu valodā
Sārts: Nevaru Latvijai solīt mierīgu un paredzamu nākotni
VIDEO. “Tu tā kā mani tagad bildini?”: Kambalu ģimenē gaidāmas lielas pārmaiņas
Vai nākamnedēļ gaidāmas krasas laikapstākļu pārmaiņas?
Policija sākusi resorisko pārbaudi par deputāta Kiršteina rīcību, apvainojot LTV žurnālisti
Pēteris Apinis: Latvijas ārstu biedrības divsimtgade
“Ak, cik burvīga iniciatīva! Žetons cēsiniekiem!” Soctīklotāji apbrīno “referendumu” bērniem 2
Atis Klimovičs: Priekšā nopietnu pārbaudījumu ziema
VIDEO. “Nevajag no sievietes gaidīt tikai “eksterjeru”!”: par precētu vīrieti kļuvis slavenais “narkokurjers” Rolands Prīverts
Atbalsts Valsts aizsardzības dienesta izveidei
Putins parakstījis dekrētus par Hersonas un Zaporižjas apgabalu “neatkarības” atzīšanu
FOTO. “Jums nav jākliedz uz mani!”: Elizabetes II mazmeitas vīrs nezināmu iemeslu dēļ karalienes bērēs ieradās ar medaļām pie frakas, kuras nav “nopelnījis”
Eksperts: Lielais neizlēmušo vēlētāju skaits var nest dažādus pārsteigumus
Monika Zīle: Še tev dālder’s – pērc, ko gribi…
Jelgavā siltumapgādes tarifu plāno celt vēl par 9%
Vija Beinerte: Tava nākotne uz naža asmens
Zelenskis: Krievija neiegūs jaunu Ukrainas teritoriju, bet pievienos sevi Donbasa katastrofai
Jaunā pirmsskolas izglītības iestāde Jelgavā būvniecības laikā sadārdzinājusies par gandrīz 470 000 eiro
Elma, Menarda un Elna – šīs dienas gaviļnieces. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Skaidrojam! Vai kūdras resursu izmantošana ir ilgtspējīga?
Krievijas pseidoreferendumos Ukrainā bijusi arī “novērotāja no Latvijas” 72
14.Saeimas “krēslu” iespējamais sadalījums, ja vēlēšanas būtu notikušas septembrī 113
VIDEO. Ko Krievijas iedzīvotāji domā par mobilizāciju un vai ir ar mieru doties karot uz Ukrainu? 62