Deja par Dunkaniem 0

Rakstniecības un mūzikas muzejā trešdien, 14. augustā, septiņos vakarā notiks laikmetīgās dejas izrāde “Dunkani – dīvaiņi vai pravieši?”, kurā projekta “Dejas anatomija” horeogrāfes sadarbībā ar dejas dramaturģi Intu Balodi pēta dejas reformatoru, māsas un brāļa Aisedoras un Raimonda Dunkanu personības, biogrāfijas un ietekmi mākslas pasaulē.

Reklāma
Reklāma
Krievijai nav vajadzīga daļa Ukrainas… Tramps atklāj Kremļa īsto plānu
RAKSTA REDAKTORS
“Es nevaru,” viņš teica un pagāja zem ūdens… Daugavā pazudušā Jāņa sieva atklāj traģēdijas detaļas un lūdz palīdzēt meklēšanā
RAKSTA REDAKTORS
VIDEO. Glābēji devās ūdenī bez laivas… Unikālā video iemūžināti mirkļi pēc traģēdijas, kas laupīja trīs bērnu tēva dzīvību
Lasīt citas ziņas

1926. gadā mākslinieki viesojās Latvijas Nacionālajā teātrī, izveidojot draudzīgas saites ar vairākiem Latvijas kultūras pārstāvjiem, tostarp aktrisi Antu Klinti, kas pēcāk saņēma dāvanu – Raimonda Dunkana veidoto batiku ar grieķu mīta par Ledu un gulbi motīvu. Laika gaitā sairušā zīda lakata fragments tagad glabājas RMM krājumā un būs aplūkojams pasākumā. Izrāde “Dunkani – dīvaiņi vai pravieši?” ir ieskats Aisedoras un Raimonda Dunkanu personības, mākslas un dejas filozofijas formēšanās procesos, nevairoties arī no privātās dzīves detaļām.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.