Kultūra
Kultūrpolitika

Demontēta Mežaparka Lielā estrāde0

Foto: Karīna Miezāja

Daudzus Mežaparka apmeklētājus šobrīd varētu pārsteigt negaidīts skats – Lielās estrādes rekonstrukcijas darbu ietvaros demontēta skatuve.

Ieeja būvdarbu teritorijā ir liegta drošības apsvērumu dēļ, taču skatīties, kā noris darbi un uzņemt attēlus nevienam nav liegts. Skats šobrīd paveras visai drūms, – līdzšinējā estrāde ir demontēta, atlicis aizvākt sagrautās skatuves būvgružus.

Projekta laikā gan tikšot saglabātas kultūrvēsturiskās vērtības, proti, vitrāžas, dzegas fragmenti un ornamenti – tos pēc pārbūves otrās kārtas eksponēs atjaunotās estrādes iekštelpās.

Tuvākajā laikā būvnieki veiks pāļu izveides, kā arī rievsienu un atbalsta sienu uzstādīšanas darbus, kam sekos betonēšana. Jāpiebilst, ka ziemā estrādes skatītāju daļu varēs izmantot kā ziemas parku, kuru ar nožogojumu atdalīs no skatuves pārbūves zonas.

Kaut arī sākotnēji tika izteiktas bažas, ka pārbūvi varētu nepaspēt pabeigt līdz 2020. gadam, kad gaidāmi Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, patlaban process sadalīts divās daļās.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.