Latvijā
Politika

Deputāti vēlas pārliecināties, vai uz Bitenieci nav izdarīts spiediens0

Foto: LETA/Edijs Pālens

Saeimas Juridiskās komisijas deputātiem ir radušies jautājumi par iemesliem, kādēļ darbu atstājusi Rīgas rajona tiesas tiesnese Inese Biteniece, tāpēc uz rītdienas komisijas sēdi nolemts aicināt arī šīs tiesas priekšsēdētāju Inesi Siliņeviču.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja komisijas vadītāja Juta Strīķe (JKP), bažas radušās, jo Biteniece nav klātienē runājusi nedz ar tiesas priekšsēdētāju, nedz ar tieslietu ministru Jāni Bordānu (JKP).

Tiesas priekšsēdētāja ar Bitenieci esot runājusi telefoniski.

Strīķe norādīja, ka ir izskanējusi informācija par to, ka tiesnese bija atbildīga par ar Latvijas Bankas vadību saistīto lietu, bet nav informācijas, kādas citas krimināllietas bijušas viņas pārraudzībā.

Deputātiem ir jautājumi, vai lēmums aiziet no tiesneses amata pēc pašas vēlēšanās, ir patiesais iemesls, pastāstīja Juridiskās komisijas vadītāja.

Biteniece tika aicināta uz šodienas Juridiskās komisijas sēdi, bet neieradās. Viņa tikšot aicināta atkārtoti uz rītdienas sēdi, bet tiesnesei nav pienākuma obligāti ierasties, atzina Strīķe.

Vaicāta, vai deputāti vēlas pārliecināties, ka uz tiesnesi nav izdarīts spiediens, pieņemot lēmumu par amata atstāšanu, Strīķe atbildēja apstiprinoši.

Kā ziņots, Biteniece, kurai sākotnēji bija iedalīta krimināllieta, kurā par korupciju apsūdzēts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons, amatu atstājusi personīgu apsvērumu dēļ, un viņas lēmums nav saistīts ar nevienu no lietvedībā esošajām vai bijušajām lietām, tā ar Tiesu administrācijas starpniecību izplatītajā paziņojumā presei norādījusi pati tiesnese.

Saistītie raksti
Attiecīgi Biteniece lūdz cienīt viņas privātumu un nemēģināt sazināties ar viņas ģimenes locekļiem, lai iegūtu kādu papildu informāciju.

Jau vēstīts, ka Rimšēviča un Martinsona lieta tiks skatīta, kā bija plānots – šogad 4.novembrī. Lietu izskatīs tiesnese Gundega Lapiņa vienpersoniski, taču nepieciešamības gadījumā būs arī rezerves tiesnese Baiba Jakobsone.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
“Eco Baltia vide” atsauks sūdzību IUB par Rīgas sadzīves atkritumu konkursu
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO: Ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un 1991. gada barikāžu laikā kritušo piemiņas vietām Bastejkalnā
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Policija rosina apsūdzēt vīrieti par amfetamīna laboratorijas uzturēšanu Salaspilī
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Mūrniece: Šodien jābūvē tādas barikādes, kas mūsu apziņā un prātos aizsargātu Latviju pret viltus ziņām
2 stundas
LE
LETA
Sports
Merzļikins atzīts par NHL aizvadītās nedēļas otro zvaigzni
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ekstrēmos laikapstākļos Spānijā divi bojāgājušie 1
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Par mata tiesu no lielas nelaimes! Ļaundaris kāpņu telpā sarīko ugunsgrēku
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām VP vadītāja amata kandidātiem
6 stundas