Foto – LETA/EPA

Deputāts Siliņš no “Norvik bankas” nav saņēmis naudu par reklāmu 2

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvērtējis valsts amatpersonas un Saeimas deputāta Andra Siliņa (ZZS) dalību “Norvik bankas” reklāmā, bet pārkāpumus nav konstatējis.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Lasīt citas ziņas

Likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 17. pants paredz, ka valsts amatpersonai aizliegts izmantot savu vārdu reklamēšanai, izņemot gadījumus, kad tas ietilpst šīs valsts amatpersonas amata pienākumos. Reklamēšana šā likuma izpratnē ir jebkāda valsts amatpersonas personiskā vērtējuma publiska paušana par konkrētu komersantu, tā saražoto preci vai sniegto pakalpojumu, ja šī amatpersona par to saņēmusi atlīdzību.

Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta esošo informāciju Siliņš ir no 2014.gada 4.novembra līdz šim brīdim iekļauts Saeimas valsts amatpersonu sarakstā. Taču vienlaikus viņš ir arī biedrības “Latvijas Pensionāru federācija” (“LPF”) priekšsēdētājs (likums ļauj deputātiem paralēli darbam Saeimā vadīt arī nevalstiskās organizācijas).

CITI ŠOBRĪD LASA

Izvērtējot no AS “Norvik banka” saņemto informāciju un paskaidrojumus”, KNAB konstatējis, ka bankai ir noslēgts sadarbības līgums ar “LPF”, kuras priekšsēdētājs ir Siliņš.

“Bukletā minēto viedokli Siliņš ir pateicis kā biedrības „Latvijas pensionāru federācija” priekšsēdētājs. Tāpat konstatēts, ka AS “Norvik banka” ar Siliņu nav slēgusi nekādus līgumus par pakalpojuma (pēctecības konta) reklamēšanu un Siliņš no AS “Norvik banka” nav saņēmis nekādu atlīdzību.

Tādējādi Siliņa rīcībā nav konstatējami Likuma 17.pantā noteikto reklamēšanas ierobežojumu pārkāpumi,” teikts KNAB atzinumā.

LA.lv jau rakstīja, ka Saeimas deputāts Siliņš “Norvik bankas” reklāmas bukletā slavējis šo banku un tās pakalpojumus senioriem. Deputāts toreiz “Latvijas Avīzei” stāstīja, ka neesot informēts par savas sejas izmantošanu bankas reklāmā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.