Foto: SIPA/Scanpix/LETA

Dienas karstākajās stundās eksperimentēs ar Rīgas ielu laistīšanu 0

Eksperimentējot Rīgas ielas turpmāk tiks laistītas arī diennakts karstākajās stundās, nevis tikai pa nakti, kā tas bijis līdz šim, šodien Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejā pastāstīja Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm
Lasīt citas ziņas

Maija izskaņā Reinbahs komitejai solīja izstrādāt plānu, lai koordinētu un kontrolētu ielu laistīšanu Rīgā.

Viņš pastāstīja, ka departaments jau izmēģinājis ielu laistīšanu organizēt arī pa dienu, mēģinot ar ūdens mašīnām iekļauties satiksmes plūsmā.
CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc Reinbaha teiktā, lai gan ir dažādas tehniskas nianses, būtībā šāda sistēma ielu laistīšanu neapgrūtinot un automašīnu plūsmu nembremzējot.

Reinbahs atgādināja, ka patlaban pašvaldībai ir septiņas ielu laistīšanas mašīnas, kuru ietilpība ir seši kubikmetri ūdens. Vienā piegājienā mašīna var samitrināt 30 000 kvadrātmetrus ielu un vienas mašīnas uzpildīšana un izbraukšana pa maršrutu izmaksā 240 eiro.

Patlaban pašvaldība veic ielu laistīšanu pilsētas centra ielās, kopumā aptverot 470 000 kvadrātmetrus lielu teritoriju, kas vidēji izmaksā 3950 eiro.

Tuvākajās nedēļās šī teritorija tiks paplašināta par vēl 185 600 kvadrātmetriem, kam papildus būs nepieciešami 1650 eiro.

Reinbahs norādīja, ka šogad departamenta budžetā ielu laistīšanai atvēlēti 50 000 eiro un visi darbi tiks veikti pieejamā finansējuma ietvaros. “Tas nozīmē, ka visas teritorijas laistīšanu varēsim nodrošināt aptuveni 12 reizes. Taču viss atkarīgs no laikapstākļiem, jo laistīšanu joprojām veiksim tikai tad, ja lietus nebūs bijis piecas dienas pēc kārtas,” teica ierēdnis.

Viņš norādīja, ka šādā veidā ielu laistīšana tiks testēta tuvākos mēnešus, ar mērķi apkopot tās ieguvumus, iedzīvotāju reakciju un citas nianses. Ja viss izdosies veiksmīgi, laistīšanas maršruts tiks pagarināts arī uz pilsētas apkaimēm.

Ielu un gaisa stāvokļa uzlabošanai galvaspilsētā departaments izstrādājis vēl vairākus ierosinājumus.

Piemēram, ir priekšlikums bruģakmens šuves aizpildīt ar epoksīdu sveķiem un kvarca smiltīm, kas mazinātu putekļu daudzumu. Šāda risinājuma izmaksas būtu vidēji 50 eiro uz kvadrātmetru. “Pirmā vieta, kur mēģināsim to ieviest būs Tallinas un Matīsa ielas krustojums. Paskatīsimies, ko tas dod,” teica Reinbahs.

Tāpat tajās ielu teritorijās, kur starp ietvi un ielu atrodas koku stādījumi, departaments piedāvā koku dobes mulčēt ar oļiem. Vienas dobes mulčēšanas izmaksas varētu būt 30 līdz 50 eiro.

Vides uzlabošanai departaments piedāvā mākslīgā zālāja ieklāšanu tramvaja sliežu zonā, tādā veidā aizturot putekļus. Šī risinājuma ieviešana maksātu aptuveni 15 līdz 20 eiro kvadrātmetrā.

Reklāma
Reklāma

Atbildot uz deputātu jautājumiem, Reinbahs gan norādīja, ka neviens no papildus izstrādātajiem risinājumiem netiks ieviests tūlītēji, jo departaments patlaban ķersies klāt to teritoriju apzināšanai, kur šādi risinājumi būtu nepieciešami. Pēc tam varētu būt skaidrs, cik daudz tie izmaksātu.

Risinājumiem nepieciešamo finansējumu departaments varētu lūgt nākamā gada budžetā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Riskē izprovocēt kodolkaru: Putins draud ar “traģiskām” sekām, ja kāda no NATO dalībvalstīm sūtīs savus karavīrus uz Ukrainu
Veselam
“Viss. Variet iet. Tur jums receptes sarakstītas” – Annas pieredze ar mediķiem, kuri sūta no viena kabineta uz citu
Iedzīvotāji var sākt iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2023.gadu. Svarīgākais par naudas atgūšanu
Kokteilis
Satraucošas ziņas no Bekingemas pils: princis Viljams pēdējā brīdī atsakās no svarīga pasākuma apmeklējuma “personisku apstākļu” dēļ