Līnuss Videls (no kreisās) un Miķelis Rēdlihs ar gūtiem vārtiem palīdzēja Rīgas “Dinamo” uzvarēt sīksto Jaroslavļas “Lokomotiv”.

“Dinamo” pirms atpūtas no sliedēm nolaiž “Lokomotīvi” 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti ceturtdien, aizvadot pēdējo spēli pirms pārtraukuma Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā, savā laukumā ar rezultātu 3:2 (2:0, 0:2, 1:0) uzvarēja Jaroslavļas “Lokomotiv” vienību.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Mājinieku labā vārtus guva Miķelis Rēdlihs, Gints Meija un zviedrs Līnuss Videls, kurš ir KHL šīs sezonas labākais snaiperis. Mājiniekiem par labāko spēlētāju tika atzīts Rēdlihs, kuram bez gūtiem vārtiem bija arī viena rezultatīva piespēle.

Rīgas klubs pēc šīs uzvaras Rietumu konferencē pakāpās uz septīto vietu, bet nākamo spēli “Dinamo” aizvadīs pēc teju divu nedēļu pauzes.

Jau piektajā minūtē rezultātu atklāja Rēdlihs, kurš palika nepieskatīts pretinieku vārtu priekšā, kur saņēma Laura Dārziņa piespēli no labās malas un raidīja ripu cietoksnī. Nepagāja ne divas minūtes, kad rezultāta tablo vēstīja 2:0 mājinieku labā – Meija no neērtas puses uzmeta pa vārtiem, ripai atsitoties pret vārtsarga muguru un ieslīdot mērķī.

Neveiksmīgais spēles sākums “Lokomotiv” komandai lika veikt vārtsargu maiņu, KHL oktobra labāko jauno spēlētāju Iļju Konovalovu aizstājot Aleksandram Salākam. Pēc neveiksmīgā sākuma viesi izveidojas pāris bīstamus momentus, taču uzdevumu augstumos bija “Dinamo” vārtsargs Timurs Biļalovs.

Otrā perioda ievadā komandas ilgi spēlēja bez pārtraukumiem, šajā laikā nopietnas vārtu gūšanas iespējas neveidojot. Tāpat kā otrdienas mačā, arī šajā savainojumu guva rīdzinieku uzbrucējs Gunārs Skvorcovs, kurš devās uz ģērbtuvēm.

Mača vidū “Lokomotiv” vienus vārtus atguva, precīzi metot Jegoram Averinam, septiņas minūtes līdz perioda beigām rīdzinieki neveiksmīgi nospēlēja viduszonā, kā rezultātā Rušans Rafikovs panāca neizšķirtu 2:2.

Trešā perioda ievadā spēle ritēja saraustīti līdz astotajā minūtē KHL labākais snaiperis Videls, atrodoties pret vārtiem, izvirzīja rīdziniekus vadībā. Perioda turpinājumā “Lokomotiv” centās vēlreiz panākt izlīdzinājumu, tomēr “Dinamo” spēlēja aukstasinīgi un vienu vārtu pārsvaru nosargāja, izcīnot uzvaru ar 3:2.

“Bija cīņasspara pilna spēle. Īstajā laikā un īstajā vietā pieņēmām ļoti daudz pareizus lēmumus. Protams, bija arī teicama vārtsarga darbība un labs mazākums,” pēc spēles pauda rīdzinieku galvenais treneris Ģirts Ankipāns.

“Kopš sezonas sākuma esam ļoti saspringtā grafikā. Tagad mums svarīgi atjaunoties ne tikai fiziski, bet arī mentāli.

Puišiem jāpavada laiks ar ģimenēm un bērniem, lai pēc tam ar svaigu galvu atgrieztos pie slodzēm. Mums ir pietiekoši daudz laika, lai to izdarītu,” Ankipāns neslēpa, ka pauze čempionātā ir īstajā laikā.

Tikmēr “Lokomotiv” galvenais treneris Dmitrijs Kvartaļnovs bija apbēdināts par komandas zaudējumu.

“Spēlējām neslikti, bet ātri ielaidām divus vārtus. Atgriezāmies spēlē, taču pieļāvām kļūdu. Bija daudz momentu, taču nespējām gūt vārtus,” teica Kvartaļnovs.

“Dinamo” ar 23 izcīnītiem punktiem 24 spēlēs Rietumu konferencē tagad ir septītajā vietā , kamēr “Lokomotiv” ar 32 punktiem 24 mačos ir ceturtā.

“Dinamo” pēdējās sešās spēlēs izcīnījusi četras uzvaras, tostarp iepriekšējā mačā pret Artūra Kuldas pārstāvēto Čerepovecas “Severstaļ” tika pārtraukta divu neveiksmju sērija. Savukārt “Lokomotiv” pēdējos piecos mačos zaudējusi trīsreiz.

Rīgas komandas līderi Līnuss Videls un Metjū Majone ir starp četriem rezultatīvākajiem līgas hokejistiem, jo Majone ar sešiem vārtiem un 21 rezultatīvu piespēli ir otrs labākais punktu guvējs, kamēr Videls ar 13 vārtiem un 13 rezultatīvām piespēlēm ir ceturtajā vietā. Majone ir arī otrs labākais rezultatīvo piespēļu veicējs, kamēr Videls ir labākais vārtu guvējs.