Publicitātes foto

Dinozauru pastaiga Rīgā 0

“Arēnā Rīga” trīs vakarus, no 1. līdz 3. oktobrim viesosies pasaulē lielākais dinozauru šovs – “Pastaiga ar dinozauriem”. Iespaidīgā šova veidotāji iedvesmojušies no televīzijas BBC dokumentālā seriāla “Walking with Dinosaurs”.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes 16
Lasīt citas ziņas

Šovs ļaus skatītājiem ielūkoties aptuveni 220 miljonus senā pagātnē, kad zemi apdzīvoja dinozauri. Krāsainie dinozauri veidoti uz jaunākajiem zinātniskajiem pētījumiem par dinozauriem. Stundu un četrdesmit minūtes garais šovs parādīs dinozauru evolūciju ar gandrīz kinematogrāfisku reālismu. Izrādē ir ainas, kur ir redzama dinozauru līdzāspastāvēšana, kā attīstījās plēsīgie dinozauri, lai varētu pārvietoties uz divām kājām, kā zirnekļi izvairījās no dažādajiem plēsējiem. Šova galvenie varoņi ir reāla izmēra dinozauri reālajā vidē, kur redzami cīņas skati, kustības, emocijas un dzirdamas skaņas. Šova veidotāji atklāj, ka katrs lielais dinozaurs, kurš piedalās šovā, sver aptuveni 1500 kg, kas ir tikpat daudz, cik viens ģimenes auto, bet pa arēnu pārvietojas uz sešiem riteņiem, un viena dinozaura vadīšanai ir nepieciešama trīs cilvēku komanda. Lai izgatavotu visus dinozaurus, kas piedalīsies šovā, tā veidotājiem bija nepieciešami 296 m auduma, 200 litri krāsas, 132 m hidraulisko šļūteņu un citu materiālu.

Ikvienam skatītājam būs iespēja sastapt 18 dažādu izmēru dinozaurus – no tikko izšķīlušiem mazuļiem līdz vienam no visu laiku pasaulē lielākajiem plēsējiem – tiranozauram Rekss. Izrādē piedalās arī plateozaurs un Liliensternus no Triasa perioda, stegozaurs un allozaurs no Juras perioda un torozaurs un utahraptors no Krīta perioda. Lielākais no tiem ir 11 metrus augstais un 17 metrus no deguna līdz astei garais brahiozaurs. Vieni no plēsīgākajiem un rosīgākajiem šova dalībniekiem būs divi uraptora mazuļi, kas ir lielākais zināmais teropodu dinozauru saimes Dromaeosauridae pārstāvis. Šos plēsējus vada ļoti sportiski kungi, kuri ikdienā trenējas, lai varētu sniegt šovus visā pasaulē, uz muguras pārvietojot gandrīz 40 kg smago dinozaura tērpu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šovs “Pastaiga ar dinozauriem” ir pasakains, vēsturisks un izglītojošs ceļojums atpakaļ laikā, kas iepazīstina skatītājus ar evolūciju, tā laikmeta klimatu, kontinentu un okeānu veidošanos. Izrādē kā specefekti izmantoti vulkānu izvirdumi, tāpat skatītājiem ir iespēja redzēt arī lielo komētu, kas ietriecās zemē, un sekas, kā rezultātā šie unikālie dzīvnieki negaidīti izmira pirms 65 miljoniem gadu. Pastaigā ar dinozauriem skatītājus vedīs paleontologs, kurš stāstīs par visiem trīs periodiem, kad dzīvojuši dinozauri, cik iespaidīgi tie bijuši, kas noticis pasaulē.

Arēnas izrāde “Pastaiga ar dinozauriem” radīta Austrālijā, to veidojuši Gerijs Rains, Malkolms Kuks un Džils Braints, bet pasaulē ved “Global Creatures”. Viņiem ir nepieciešama 21 smagā automašīna, kas ir 14,5 metrus gara, visu dinozauru un šova tehnisko ierīču pārvadāšanai.

Kad un kur?

  • 1., 2., 3. oktobrī plkst. 19.00 “Arēna Rīga”
  • Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: No EUR 22,60 līdz 65,60
  • Vairāk informācijas: www.dinozauri2018.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.