Diāna Dadzīte un Rihards Snikus Tokijas paralimpiskajās spēlēs

“Riharda dzīves stāsts ir skaudrs.” Kā Latvijas paralimpieši izcīnīja sudrabus Tokijā 2

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

Laimes asaras uzreiz pēc sacensībām bira pār Diānas Dadzītes vaigiem – ar jaunu personīgo rekordu sestajā mēģinājumā (25,02 metri) viņa izcīnīja sudrabu diska mešanā.

Zelts ķīnietei Feisjai Dunai (26,64). “Esmu izpildījusi vairāk, nekā no sevis gaidīju. Latvija var! Diska mešanā necerēju vairāk par trešo vietu, jo zināju, ka konkurence ir sīva.

Pirmais astoņnieks ir ļoti tuvu viens otram. Es vienu brīdi sanervozējos, bet pateicu sev pāris vārdus, un pēc tā ceturtais metiens jau bija labāks, un pēdējie divi bija vienkārši lieliski, un pēdējais – tur vispār nav ko teikt.

Aizmest pāri 25 metriem sapņoju jau kopš 2017. gada. Ir izdarīts liels darbs, un es esmu gandarīta, jo to paveicu viena un bez trenera,” atzina 35 gadus vecā sportiste.

Pirms pieciem gadiem Riodežaneiro viņa izcīnīja bronzu diskā un zeltu šķēpa mešanā, kur starts būs otrdien.

Rihards Snikus paralimpiskajās spēlēs Tokijā

Savās trešajās olimpiskajās spēlēs pirmo reizi uz pjedestāla paraiejādē kāpa Rihards Snikus, ar zirgu King Of The Dance izcīnot otro vietu individuālajās sacensībās un kvalificējoties arī brīvās izvēles programmai.

Baldonietis startēja kā pirmais un ieguva tiesnešu vērtējumu 80,179%, kas treneres Darjas Tikhomirovas vērtējumā ir ārkārtīgi labs sasniegums. Ar 81,464% uzvarēja amerikāniete Roksena Tranela.

Iepriekš 1988. gadā dzimušais Snikus, kurš apguvis programmētāja specialitāti un kā dīdžejs spēlē dažādos pasākumos, olimpiskajās spēlēs bija ieguvis ceturto un piekto vietu.

Pirms trim gadiem viņš izcīnīja sudrabu Pasaules spēlēs, kas ir otras prestižākās sacensības pēc olimpiskajām spēlēm.

Rihards Snikus piedalās paralimpiskajās spēlēs Tokijā

Riharda dzīves stāsts ir skaudrs, viņa diagnoze ir bērnu cerebrālā trieka, māte no bērna atteicās, par tēvu viņš neko nezinot. Puiku izaudzināja vecvecāki.

Par izcīnītajām sudraba medaļām sportisti no valsts var saņemt naudas balvu līdz 85 373 eiro katrs.

Trīskārtējais paralimpisko spēļu čempions diska mešanā Aigars Apinis, kura rēķinā ir arī viena sudraba godalga, vakar ieņēma ceturto vietu.

Viņš startēja kā pēdējais, astotais, un labāko rezultātu – 19,54 metri – sasniedza trešajā mēģinājumā. Līdz medaļai pietrūka 37 centimetri.

Ar 20,02 metriem uzvarēja polis Pjotrs Kosevičs, bet Apinis saglabā 2012. gadā sasniegto paralimpisko rekordu (21,00). 48 gadus vecais Apinis izcīnījis pilnu medaļu komplektu arī lodes grūšanā.

Jurijs Semjonovs 100 metru peldējumā uz muguras iekļuva finālā un tajā ar rezultātu 1:10,44 ierindojās astotajā vietā.

Baiba Rorbaha vālītes mešanā ar jaunu personīgo rekordu 16,32 metri ieņēma devīto vietu deviņu sportistu konkurencē.