Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kurus visbiežāk ieskauj kupls bērnu pulciņš 10
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Ko Ķīna dara ar zinātnieku, kurš patvaļīgi pasaulei atklāja Covid-19 izplatību? 60

Viņnedēļ sākās Eiropas čempionāta finālturnīrs basketbolā vīriem, un pagalam neveiksmīgs sākums izdevies mūsu kaimiņiem.

Lietuvieši, kas spēlē Ķelnē, pirmo reizi Eiropas čempionātā zaudējuši trīs pirmajās spēlēs. Vispirms slovēņiem (85:92), tad frančiem (73:77), bet vakar arī mājiniekiem vāciešiem (107:109). Trešais mačs bija īsta drāma, leiši pamatlaika pēdējā minūtē atspēlēja piecu punktu deficītu, bija vajadzīgi divi papildlaiki, nedaudz labākiem beigās izrādoties Vācijas basketbolistiem. Lietuvu neglāba Jona Valančūna 34 gūtie punkti, bet Vācijas izlasē lielisks bija Francs Vāgners, kurš sameta 32 punktus. Lietuva ir bezdibeņa malā, taču vēl divas spēles, kurās uzvarot Bosniju/Hercegovinu un Ungāriju, ceturtdaļfinālā izdosies tikt. Tāpat bez uzvarām ir Igaunija, kas Milānā zaudējusi Itālijai (62:83) un Ainara Bagatska trenētajai Ukrainai (73:74). Ukraiņi ir grupas līderi ar divām uzvarām. Turnīrā, kurā priekš­sacīkšu spēles notiek arī Tbilisi un Prāgā, piedalās 24 komandas, kas sadalītas četrās grupās. Izslēgšanas mačos, kas notiks Berlīnē, tiks katras grupas četras labākās vienības.