Kokteilis
Dzīvo

Druskininki, kur palutināt un pārbaudīt sevi 
0

Publicitātes foto un foto no www.onenuotykiuparkas.lt

“Kāpas ir, priedes ir, bet jūra tālu! Kur tas ir?” Šīs mīklas atminējums – Lietuvā, Dzūkijas apgabalā, braucot uz Druskininkiem, pazīstamo Lietuvas kūrortpilsētu netālu no Baltkrievijas un Polijas robežas. Te ir tā sauktās kontinentālās kāpas. 


 

Druskininki savu minerālūdeņu bagātības dēļ par kūrortpilsētu kļuvusi jau 1794. gadā. Visbiežāk cilvēki turp dodas ar mērķi paplunčāties ūdens atrakciju parkā un apskatīt Grūtas parku, kur izvietoti padomju laika pieminekļi un “Sarkano stūrīšu” atribūti, karogi, nozīmītes un citi priekšmeti, kas atgādina par diezgan neseno vēsturi. Nodomāju – labi, ka tagad uz to visu varam skatīties kā uz muzeja eksponātiem! Kā suvenīru mājās vešanai nopirku glāzīti, kur ielejams akurāt Dzūkijas meitu iecienītais mēriņš, pēc kura baudīšanas viņas kļūstot diezgan vieglprātīgas.

Ūdens parks ir īsta paradīze gan tiem, kas vēlas izbaudīt pirtis (krievu, somu, turku, romiešu u. c.), gan visiem, kam patīk “straujā upe”, laišanās pa caurulēm un citas atrakcijas. Pēc tam – vakara pastaiga pa kūrortpilsētu, un tādējādi ķermenis atpūties un galva izvēdināta no spriegām domām par darbu arī tad, ja atpūtai iznāk atvēlēt tikai nedēļas nogali.

Lietuvā veselības tūrisms ir stipri attīstīts. Cilvēks savu ķermeni var palutināt, baudot ārstnieciskās SPA procedūras, ko piedāvā sanatorija “Egle”. Tās direktors medicīnas jautājumos Arvids Balčius stāsta, ka daudz ir to klientu, kuri ārstē kaulu un locītavu vainas un sirds slimības un uzlabo nervu sistēmas stāvokli. 


….Masieres rokas prasmīgi satausta visvairāk saspringtos muskuļus mugurā vai plecos, un pēc seansa jūtams – asinsrite uzlabojusies, ķermenis kustas brīvāk, skābeklis smadzenēm pieplūst vairāk. Masāžai mēdz būt gan uzmundrinošs, gan nomierinošs efekts, tāpēc pirms tās noderēs ārsta konsultācija, kāda masāža ikvienam būs piemērotākā. Taču vispatīkamākā man šķiet zemūdens masāža. Mediķe ūdens strūklu vispirms virza uz pēdām un pajautā, vai stiprums pietiekams vai varbūt vajag stiprāk (ūdens strūklas regulējamais stiprums ir no 2 līdz 4 atmosfērām, visbiežāk tiek izmantots vidējais stiprums – 3 atmosfēras), pēc tam masē apakšstilbus, augšstilbus, sānus, plecus, plaukstas un rokas visā to garumā. Pajautājot, vai masēt arī vēderu, pēc klienta piekrītošas atbildes noregulē ūdens plūsmu visvieglākajā režīmā. Manuprāt, zemūdens masāža limfas atteces regulēšanai ir pat efektīvāka par kosmētiskajos salonos piedāvāto limfodrenāžas procedūru. Bet cilvēkiem ar locītavu problēmām ļoti ieteicama vingrošana ūdenī, un šai nodarbei “Eglē” ir vertikālais minerālūdens baseins, kur, turoties pie īpašiem virs baseina iekārtiem stieņiem, izpildīt visdažādāko fizioterapeitisko vingrinājumu kompleksu. Mugurkauls it kā iztaisnojas, tiek kārtīgi izvingrinātas ceļu, gūžu un citas locītavas. Minerālūdeni ņem no 300 metru dziļiem urbumiem, tas ir bagāts ar magniju, kas ļoti nepieciešams sirdij. Atceros, reiz, kad pēc potītes traumas kliboju pusgadu un, par spīti ārsta brīdinājumam neiestaigāt nepareizu gaitu, tieši tā biju izdarījusi, vēlāk tikai baseinā spēju psiholoģiski atbrīvot šo locītavu un atguvu normālu soli staigājot. Kopš tās reizes šo pieredzi – veseļošanās laikā izmantot baseinu – iesaku itin visiem, kam gadījušās līdzīgas ķibeles.

Un kur tad vēl ārstniecisko dūņu procedūras – gan vannas, gan dūņu aplikācijas! Dūņas caur ādu “pabaro ķermeni” ar minerālvielām un vitamīniem, intensificē asinsriti, dziedē un atjaunina ķermeni. “Egle” piedāvā trīs dažādas intensitātes ārstnieciskās programmas – ar 3 procedūrām, 5 vai, maksimums, 6 procedūrām dienā. Mana paziņa Inese ir apmeklējusi Druskininku dziedniecisko dūņu procedūras, no kurām dažas īpaši ieteicamas sievietēm, kam parādījušās pirmās pārejas vecuma pazīmes.

Līdz šim tiku domājusi, ka piedzīvojumu atrakciju parki ar dažādas sarežģītības trasēm ir piemēroti tikai ļoti sportiskiem cilvēkiem. Taču “Unoparka” direktors Marijus Krasnicks saka: “Nekā tamlīdzīga, ja cilvēks spēj bez lifta uzkāpt otrajā stāvā, tas ir, pieradis pie pavisam nelielas fiziskās slodzes, tad viņš ir mūsu klients!” Arī gados vecāki ļaudis un pat divarpusgadīgs bērns spēs patstāvīgi pievarēt viņam domāto trasi. Bērniem paredzētās trases Druskininku “Unoparkā” ir marķētas ar trim krāsām – balta, dzeltena un oranža. Taču kustīgus un spēcīgus bērnus var palaist arī pa zaļo, kas ir pati vieglākā no pieaugušajiem domātajām trasēm. Tad seko zilā un sarkanā, kurā šķēršļi atrodas jau 12 – 15 metru augstumā. M. Krasnicks teic, ka desmitā daļa no visām “Unoparka” atrakcijām ir paredzēta ļoti trenētiem, fiziski un morāli izturīgiem cilvēkiem, un viņi gūs gandarījumu, pieveicot melno trasi.

Bet, ja līdz Druskininkiem, kur atrodas lielākais “Unoparka” šķēršļoto atrakciju skaits, braukt šķiet par tālu, var spēkus izmēģināt arī tuvāk – Viļņas, Kauņas vai Šauļu “Unoparkā”.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.