Sports
Citi sporta veidi

Starp burvjiem un realitāti – Samoilovs un Šmēdiņš meklē jaunu treneri0


Aleksandrs Samoilovs (pa kreisi) un Jānis Šmēdiņš.
Aleksandrs Samoilovs (pa kreisi) un Jānis Šmēdiņš.
Foto: fivb.org

Pirms olimpiskās sezonas lielas pārmaiņas sagaida Latvijas pludmales volejbola duetu Aleksandru Samoilovu un Jāni Šmēdiņu, kuri meklē sev jaunu treneri.

Itālijas virzienā

Aizvadītajā sezonā Samoilovam un Šmēdiņam izdevās vien divi turnīri – uzvara Pasaules tūres četru zvaigžņu posmā Maskavā un pēc tam arī trijās zvaigznēs Jūrmalā. Olimpiskajām spēlēm Tokijā atbilstoši rangam kvalificēsies 15 pāri, un šobrīd viņi ir par divām vietām zemāk. Tikmēr otrs Genādija Samoilova trenētais pāris – Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs – spēlēja sekmīgāk un olimpisko ceļazīmi sev jau nodrošinājis.

Samoilovs seniors sarunā ar “LA” atzina, ka svaru kausu svārstība komandas iekšienē radījusi rīvēšanos: “Iepriekšējā gadā Sašam un Jānim rezultāti bija, lai gan arī tad viņi trenējās kopā ar Pļaviņu un Toču. Šogad “izšāva” otra komanda. Ir sarežģīta situācija, turpinājums tam, kas notika pirms septiņiem gadiem, Šmēdiņam šķiroties no Pļaviņa. Visi toreiz teica, ka vecais Samoilovs labāko spēlētāju nopircis savam dēlam Aleksandram, bet neviens nepajautāja, kas tieši notika. Viņi atteicās kopējā duetā spēlēt, un, ja Saša nepiekristu, Jānim būtu jāmeklē cits pārinieks.”

Vaicāts, kāpēc Sašam un Jānim šosezon rezultāti nebija tādi, kādus gaidījām, Genādijs Samoilovs norāda, ka viņi uz spēlēm gājuši kā uz darbu un nav bijusi redzama vēlme cīnīties par katru punktu: “Ļoti grūti septiņus gadus saglabāt spēli augstākajā līmenī, iestājas nogurums, un tas viņus salauza. Gribēju redzēt citādu attieksmi tieši spēlēs, jo treniņos šķita, ka viss ir kārtībā. Nevar iet kā uz darbu, jāieliek dvēsele.”

Lai gan kopš 2013. gada rezultāti lielākoties bijuši ļoti solīdi un pirms olimpiskās sezonas mesties eksperimentos varētu būt pārdrošs lēmums, šobrīd Saša un Jānis ir cita trenera meklējumos.

Rudenī viņi pāris nedēļas pastrādāja ar itāliešu speciālistu Marko Solustri, kurš trenē Itālijas otru labāko duetu Adrianu Kalamburu un Enriko Rosi, tāpat sadarbojies ar vairāku citu valstu pludmales volejbolistiem.

Itāļi arī pretendē uz līdzdalību olimpiskajās spēlēs, rangā gan esot nedaudz zemāk par latviešiem. Pirmā pankūka Pasaules tūres četru zvaigžņu posmā Meksikā novembrī piedega, Samoilovam un Šmēdiņam ierindojoties dalītā 17. vietā. Tiesa, sadarbība bija pārāk īsa, un viens posms nevar dot objektīvu iemeslu tālejošiem secinājumiem. Ar pašiem spēlētājiem neizdevās sazināties, lai noskaidrotu, kāds ir viņu skatījums attiecībā par treneri.

Pirmā reize

“Varbūt tā viņiem tieši būs papildu motivācija – parādīt man, ka esmu kļūdījies, neticot saviem audzēkņiem,” veiksmi audzēkņiem novēl Genādijs Samoilovs, lai gan noprotams, ka šķiršanās no dēla nav patīkama. Tas noticis pirmo reizi. “Vienmēr jau šķiet, ka citiem treneris ir labāks, gudrāks, mierīgāks, bet, sākot strādāt, parādās citas šķautnes. Tas gan ir normāli – ja nav rezultāta, jāmaina vai nu komanda, vai treneris, bet mainīt pārinieku šobrīd viņi nevar, jo olimpiskajai kvalifikācijai vajag 12 turnīrus.”

Genādija Samoilova komandā paliek Pļaviņš un Točs, Mihails Samoilovs un Aleksandrs Solovejs, kā arī Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. Kā jau ierasts, janvāra sākumā viņi dosies trenēties uz Ēģipti, un interesi pievienoties izrādījuši volejbolisti vai volejbolistes no Kanādas, Vācijas, Krievijas, Čehijas.

Saistītie raksti

Graudiņa un Kravčenoka atzītas par progresējošāko pāri Pasaules tūrē aizvadītajā sezonā, nupat Tīna saņēma arī Jūrmalas Gada sportistes balvu. Abas nominētas arī labākās sportistes titulam sarīkojumā “Latvijas Gada balva sportā 2019”, kas notiks ceturtdien. Sacensībās šogad Tīnai un Anastasijai padomus deva Andris Krūmiņš, un paredzams, ka šādā formātā sadarbība tiks turpināta arī nākamajā sezonā.

“Tagad visi grib strādāt ar Tīnu un Anastasiju. Pirms trim gadiem, kad viņas rangā bija ārpus pirmā simtnieka, negribēja neviens. Bet tagad viņas ir Eiropas čempiones. Pasaku stāstītāju mums ir daudz, bet neviens jau nav burvis. Ir jāstrādā,” tēlaini situāciju starpsezonu posmā raksturo Genādijs Samoilovs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.