Jānis Dūklavs.
Jānis Dūklavs.
Foto: LETA

Dūklavs gandarīts par samazinātā PVN piemērošanu augļiem un dārzeņiem 0

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) ir gandarīts par samazinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) 5% apmērā piemērošanu Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem, pirmdien Ministru kabineta sēdē pauda Dūklavs.

Lai krīzes vai kara situācijā neciestu badu… 10 pārtikas produkti, kuri nebojājas gadiem ilgi
Kokteilis
Kas jūs bijāt iepriekšējā dzīvē? Vienkāršs aprēķins pēc dzimšanas datuma var sniegt atbildi
Pēc Irānas “nē” Trampam ASV “pastardienas lidmašīna” pamanīta riņķojam virs ASV kodolieroču vadības centra
Lasīt citas ziņas

Otrdien apritēs Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) vadītās valdības 1000 dienas, tāpēc pirmdien ministri atskaitījās par būtiskākajiem paveiktajiem darbiem.

Dūklavs norādīja, ka viņš zemkopības ministra amatu ieņem astoņus gadus, un viņa uzmanības lokā svarīgākais jautājums bijis kopējā lauksaimniecības politika, kā arī tiešmaksājumi lauksaimniekiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Arī šodien šis ir viens no galvenajiem jautājumiem, jo ir jādomā par lauksaimniecības politiku pēc 2020.gada. Neskatoties uz Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības, lauksaimniecības politikai netiek plānots finansējuma samazinājums, bet gan neliels pieaugums,” piebilda ministrs.

Zemkopības ministrs kā veiksmīgu vērtēja valdības lēmumu piemērot 5% PVN likmi Latvijā raksturīgiem augļiem, dārzeņiem un ogām, jo tādējādi ieguvuši ir visi, tostarp valsts budžets.

Tāpat Dūklavs pauda gandarījumu, ka mežu nozarē ir apstiprināta mežu apsaimniekošanas stratēģija. Turklāt meža nozares eksporta vērtība ir nemitīgi augusi, sasniedzot 2,5 miljardus eiro. Arī zivsaimniecības nozarē šis gads bijis veiksmīgs, jo tajā nav reģistrēts kritums, bet pat neliels palielinājums, kas Dūklavam ļauj cerēt, ka šī nozare ir perspektīva un zvejniekiem nebūs jādomā par kuģu likvidēšanu.

Raivis Spalvēns

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.