Foto: Panthermedia/Scanpix/LETA

Bija gatavs zvērēt, ka nekad vairs! Autobusa vadītājs, kurš dzērumā veda pasažierus, nepatīkami pārsteigts par cietumsodu 41

Ritvars Raits, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

FOTO. “Tagad vairs nekas nesāp…” Lilitas Ozoliņas ģimene atklājusi dažus faktus par leģendārās aktrises pēdējām dzīves dienām
Manevri Baltijas jūrā: Krievija demonstrē savu spēku, jo visu laiku tiek runāts, ka pēc kara Ukrainā Baltijas valstis būs nākamās
Ja krievi palaistu kodolgalviņu, kādu draudu tas nestu Eiropai? Atbild virsnieks
Lasīt citas ziņas

Vakar, 23. martā, Rīgas rajona tiesas tiesnesei Aijai Briedei pietika ar vienu stundu, lai izskatītu krimināllietu, kurā par satiksmes autobusa vadīšanu, atrodoties smagā alkohola reibumā, apsūdzēts 1989. gadā dzimušais Aldis Belinskis. Sods, ja spriedums stāsies spēkā, – seši mēneši cietumā, kā arī pieci gadi bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Pirms tiesas sēdes publiskā vidē izskanēja informācija, ka Aldis Belinskis vainu neatzīst, lai arī policija viņu pieķēra nozieguma vietā (alkohola reibumā pie autobusa stūres). Tomēr pirms tiesas apsūdzētais savu nostāju bija kardināli mainījis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiesas namā viņš ieradās uzvalkā, bija gatavs kaut vai visu sēdes laiku stāvēt kājās, savu vainu atzina pilnībā un par izdarīto pauda dziļu nožēlu, bet, kad tiesnese pajautāja, vai tādu kļūdu vēl kādreiz pieļaus, vīrietis bija gatavs mesties ceļos un zvērēt, ka nē, nekad vairs!

Dzērumā vedis četrus pasažierus

Prokurors Jānis Ievītis apsūdz Aldi Belinski par to, ka viņš 2022. gada 7. decembrī ap pulksten 21 Ropažu novadā vadīja AS “CATA” piederošu pasažieru autobusu “Setra” pa autoceļu Garkalne–Alauksts, būdams alkohola reibumā (minimālā alkohola koncentrācija asinīs – 2,57 promiles).

Belin­ska noziedzīgās darbības kvalificētas pēc Krimināllikuma 262. panta 1.1 daļas (transportlīdzekļa vadīšana, ja izelpotā gaisa vai asiņu pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles).

Šī Krimināllikuma norma bija stājusies spēkā tikai divas nedēļas pirms A. Belinska pieķeršanas.

Likumā paredzētais sods par to ir brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Likums arī nosaka, ka vainīgajai personai konfiscējams tās transportlīdzeklis, bet, ja ticis vadīts citam piederošs braucamrīks, no personas paredzēts piedzīt pilnu vai daļēju tā vērtību. Alda Belinska gadījumā šim papildsodam varēja būt ļoti nelāga nozīme, jo AS “CATA” autobuss novērtēts par 26 155 eiro.

Ņemot vērā, ka apsūdzētais Belinskis savu vainu atzina pilnībā, lieta tika skatīta bez pierādījumu pārbaudes. No iepriekš izskanējušās informācijas zināms, ka 7. decembrī par satiksmes autobusa vadītāja agresīvo braukšanas stilu policijai ziņoja viņa pasažieri. Pats šoferis sēdes laikā izteicās, ka tobrīd viņa autobusa salonā atradās četri cilvēki.

Autobusu apturēja pašvaldības policijas darbinieki, kuri pēc vizuālām pazīmēm konstatēja, ka tā vadītājs varētu būt alkohola reibumā.

No pārbaudes uz vietas, iepūšot alkometrā, Belinskis toreiz atteicies, tādēļ tika nogādāts medicīnas iestādē, kur alkohols tika konstatēts viņa asinīs.

Tas gan jau bija “maksas pakalpojums”, par kuru apsūdzētajam nāksies šķirties no 150,99 eiro. A. Belin­skis tika arī aizturēts uz vienu diennakti.

Par cietumsodu nepatīkami pārsteigts

Apsūdzētais Belinskis tiesu informēja par to, ka viņš ir daudzbērnu tēvs, kuram iepriekš aprakstītā notikuma dēļ nācies nomainīt darbu uz mazāk apmaksātu. Šobrīd viņš strādājot par traktortehnikas remontatslēdznieku.

Savukārt sarunā ar žurnālistu Belinskis pastāstīja, ka par satiksmes autobusa vadītāju strādājis astoņus mēnešus, bet D kategorijas vadītāja apliecību, kas tādam darbam vajadzīga, ieguvis neilgi pirms darba gaitu sākšanas AS “CATA”.

Nekad agrāk neesot sēdies reibumā pie autobusa stūres, pat nezinot, kas todien uznācis, ka darba laikā sācis dzert.

Apsūdzētais izteicās, ka tas varētu būt noticis depresijas dēļ, bet no viņa teiktā izrietēja, ka tā drīzāk jāsauc par izdegšanu. Autobusu vadītāju trūcis, tāpēc Belinskis iepriekšējā mēnesī strādājis 27 dienas. Par šo darbu saņēmis 1700 eiro, kas it kā nav slikti, bet par tādām virsstundām tomēr par maz.

Kad prokurors jautāja apsūdzētajam, kādu soda mēru viņš būtu pelnījis, lai labotos, Belinskis pauda, ka gatavs izciest jebkuru sodu. Tomēr, kad apsūdzības uzturētājs savā debašu runā lūdza viņu sodīt ar reālu sešu mēnešu cietumsodu, bet tiesnese ar savu spriedumu apliecināja, ka ir vienisprātis ar prokuroru, vīrietis manāmi apjuka.

SAISTĪTIE RAKSTI
Kā viņš pats izteicās pēc sēdes, neesot varējis iedomāties, ka tiesa būs tik barga un šķirs viņu no bērniem uz tik ilgu laiku.

Saskaņā ar pirmās instances tiesas spriedumu transporta līdzekļa vadīšanas tiesības A. Belinskim tiks atņemtas uz pieciem gadiem. Kas attiecas uz AS “CATA” piederošo autobusu, tad tiesa lēma no apsūdzētā piedzīt samērā nelielu daļu tā vērtības – tikai 3000 eiro. Šī summa Aldim Belinskim būs jāiemaksā Valsts kasē 30 dienu laikā pēc sprieduma stāšanās spēkā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
FOTO. “Tagad vairs nekas nesāp…” Lilitas Ozoliņas ģimene atklājusi dažus faktus par leģendārās aktrises pēdējām dzīves dienām
Manevri Baltijas jūrā: Krievija demonstrē savu spēku, jo visu laiku tiek runāts, ka pēc kara Ukrainā Baltijas valstis būs nākamās
Ja krievi palaistu kodolgalviņu, kādu draudu tas nestu Eiropai? Atbild virsnieks
Zaporižjes apgabalā appludināti lauksaimniecības lauki. Kāpēc?
Ūdens krīze Krimā: Tūkstošiem iedzīvotāju var palikt bez ūdens. Kas notiks ar pussalas ūdensapgādi?
Lasīt citas ziņas
Ukrainas premjerministrs: Kahovkas HES iznīcināšana ir viena no lielākajām vides katastrofām Eiropā pēdējās desmitgadēs
VIDEO. Sirds lūst… Glābēji ar laivām cenšas izglābt dzīvniekus, kas iesprostoti Hersonas applūdušajās teritorijās
Vai ASV rīcībā ir NLO transportlīdzekļi, kas nepieder cilvēkiem? Kongress pagaidām to “nelikumīgi slēpj”…
Soctīkli virmo: “Divu teatrāļu duelis, kas atgādina cilvēktirdzniecību.” Dailes teātris sniedz komentāru
Ilona Bērziņa: Jāšaubās, vai “JV” triks ar koalīcijas paplašināšanu izvērtīsies tikpat veiksmīgi, kā pirms pāris gadiem ar tās sašaurināšanu
15:45
Ceturtdien Latvijā gaidāms saulains un īsti karsts laiks
15:22
Soctīkli virmo: “Divu teatrāļu duelis, kas atgādina cilvēktirdzniecību.” Dailes teātris sniedz komentāru
15:15
Ūdens krīze Krimā: Tūkstošiem iedzīvotāju var palikt bez ūdens. Kas notiks ar pussalas ūdensapgādi?
FOTO. “Tagad vairs nekas nesāp…” Lilitas Ozoliņas ģimene atklājusi dažus faktus par leģendārās aktrises pēdējām dzīves dienām
VIDEO. Princis Harijs un Megana Mārkla soctīklos publicē ļoti mīļu video
Ceturtdien Latvijā gaidāms saulains un īsti karsts laiks
Okupanti pēc HES uzspridzināšanas pametuši likteņa varā Dņepras upes kreisā krasta iedzīvotājus
Lauki Ukrainas dienvidos pēc Kahovkas HES iznīcināšanas nākošgad var kļūt par tuksnesi
LA.LV jautā: Kāda ir Krievijas motivācija Kahovkas HES aizsprosta spridzināšanai?
piederīgajiem noskaidrot, vai un uz kuru slimnīcu tuvinieks pēc notikušās nelaimes nogādāts?
FOTO. Šefpavārs francūzis, interjers – kā kino: Rīgā durvis vērs “instagramīgs” restorāns, ko varēs apmeklēt kopā ar mājdzīvniekiem
FOTO. 4 praktiski šefpavāra padomi: kā gatavot, esot dabā?
VK skarbi secinājumi par NBS pārtikas iepirkumu – tas neatbilst aizsardzības resora un nacionālās drošības interesēm
Advokāte: “Par spīti skaļajiem paziņojumiem patiesības noskaidrošana Bunkus slepkavības lietā vēl tikai priekšā”
Zvejsalnieks: Apziņošanas sistēma un regulārā trauksmes sirēnu pārbaude stipri izskatās pēc formālisma
rīkoties, ja dzīvnieks krīt uz nerviem vai ir apnicis? Kā tikt vaļā no mājdzīvnieka?
FOTO. Ātri, gudri un drosmīgi: Latvijas dienesta suņi starptautiskās sacensībās parāda savu meistarību
VIDEO. “Mana lielākā kļūda bija to suni paņemt…” Agrita Bindre komentē Mailo skandālu TV šovā
Manevri Baltijas jūrā: Krievija demonstrē savu spēku, jo visu laiku tiek runāts, ka pēc kara Ukrainā Baltijas valstis būs nākamās
Starp Jelgavas un Liepājas šosejām uz Rīgas apvedceļa slēdz bīstamos 32 kreisos pagriezienus
“Runājam divās valodās…” Kariņu doma par koalīcijas paplašināšanu nav pametusi jau kopš valdības izveidošanas
Armijas pārtikas iepirkuma lieta: No amata atbrīvots vēl viens darbinieks, bet divām amatpersonām izteikts rājiens
Sahāras seno cietokšņu pilsētas ir īsts kultūras dārgakmens! Kopš 2002.gada tur gan nav klejojis neviens tūrists…
Amsterdama aizliedz publisku zālītes smēķēšanu sarkano lukturu rajonā un ap kanāliem
10 augļu koki un ogas, kas lieliski aug arī toveros un podos
Vēstniece: Zviedrija cer, ka Viļņas samits būs vēsturisks samits, lai Zviedriju pievienotu NATO