Foto no grāmatas “100 dziednieki Latvijā”

Dziedniece Samīte Eņģele: Melns kaķis – būs laime 3

– Dzīve ir mācīšanās visa mūža garumā. Taču, jaunās zināšanas gūstot, tās vajag ne tikai uzkrāt, bet arī lietot, – uzsver dziedniece Sarmīte Eņģele.

Kaut kas tāds, kas notika Olgas mājās, redzēts tikai šausmu filmās… Vīrietim par dubultslepkavību – mūža ieslodzījums
VIDEO. Tāda vētra sen nebija piedzīvota! Soctīklotāji dalās ar uzfilmētajiem negaisa video
“Tas ir liels drauds Ukrainas grupējumam.” NBS kapteinis par pēdējās diennakts notikumiem frontē
Lasīt citas ziņas

Kā jau daudzi dziednieki, arī Sarmīte sākusi ar rozes noņemšanu. – Vienam paziņam uzmetās roze, un man radās liela vēlēšanās viņam palīdzēt. Pieskaroties slimajai vietai, radās dīvainas sajūtas rokās. Iekšējā balss teica, ka jāskaita Tēvreize, jālūdz vairāk. Tad paņēmu zilo papīru un uzvilku uz tā ar krītu. Vēlāk gan pārliecinājos, ka tikpat labi “strādā” arī citas krāsas papīri un pat lina audums, ja cietusī vieta ir paliela. Galvenais jau ir vārdu un domu spēks. Esmu pārliecināta, ka roze rodas ne tikai no izbīļa. Tā uzmetas arī tad, ja cilvēks pats savāra kādas ziepes, ir augstprātīgs, dusmojas, tur ļaunu prātu. Sarmīte ir pārliecināta, ka katra slimība jāuztver kā mācība. Viņa savulaik arī ir daudzām kaitēm cauri gājusi un vēlāk sapratusi, ka tās bijušas tālab, lai gūtu mācību, kā rīkoties, iemācītos līdzcietību un līdzjūtību.

– Biju salauzusi kāju un nācās ilgi gulēt gultā. Galvā jaucās dažādas domas, izmisums, saukšana pēc Augstāka spēka. Tāpēc saku, ka ar kājas lūzumu notika arī lūzums manā domāšanā. Sapratu, jāmaina attieksme pret dzīvi, pret ārstēšanos ar ķīmiskajiem medikamentiem. Nevar tā, ka, ārstējot kuņģi, sāk atteikties darboties nieres, kā tas bija manā gadījumā. Nāca apjauta, ka jāatgriežas pie dabas  dziedniecības. Sāku ar augu sulām un zāļu tējām. Regulāri braucu uz saviem Latgales laukiem, kur ievācu šos ārstniecības augus. Kad atnāk klienti, zinu teikt, ka pret elpošanas ceļu slimībām vislabāk der tēja, kas pagatavota no vībotnēm un piparmētrām. Savukārt bērniem šādos gadījumos līdzēs ceļmallapu un vībotņu sula. Pie reizes tā nostiprinās arī imunitāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirms dažiem gadiem sāku lietot uztura bagātinātājus un tagad tos iesaku lietot arī citiem, jo pa šiem gadiem esmu pārliecinājusies, kā tie uzlabo pašsajūtu, veselību. Ir dziednieki, kas uzskata, ka cilvēki jādziedina tikai ar enerģijām. Tiesa, ar tām var harmonizēt cilvēku, daudzi procesi organismā uzlabojas, bet uz cik ilgu laiku? Tas nevar aizstāt organismā trūkstošo selēnu, cinku, jodu, kalciju. Pie manis bieži nāk klienti, kuri it kā sirgst ar rozi, bet tā radusies no vēnu iekaisumiem. Šo saslimšanu lielā mērā veicina vitamīnu un mikroelementu nesabalansētība organismā. Varu ieteikt cilvēkiem – apēdiet dienā desmit bērzu pumpurus, bet tikai retais ir ar mieru regulāri to darīt. Dabā viss ir atrodams, tikai esam par kūtriem, lai to lasītu un ēstu. Vieglāk ir iemest mutē jau gatavus maisījumus.

 

Arī savus tuviniekus sūtot tālā ceļā, pareizāk būtu domāt labās domas, ka viss būs kārtībā.

 

Sarmīte uzsver – jo vairāk ēdam augu valsts produktus, jo vairāk enerģētiski attīrās čakras un palielinās biolauks. Ne velti ir teiciens – mēs esam tie, ko mēs ēdam.

– Piekrītu, ka Latvijā audzētie augļi un dārzeņi mums enerģētiski ir visvērtīgākie. Taču nepiekrītu, ka mums jāiztiek tikai ar tiem. Jau pasakās ir teikts, ka dēls brauca tēvam meklēt brīnumzālīti, kas aug aiz  trejdeviņiem kalniem un jūrām, un tēvs atveseļojās. Nevar pateikt: tas ir audzis Indijā un tāpēc mums nav derīgs. Viss, kas uz zemes izaudzis, kas vairo mūsu enerģētisko spēku un imunitāti, ir noderīgs.

Sarmītei pa šiem gadiem ir bijuši trīs klienti, kuri lūguši palīdzību, jau būdami neglābjami slimi. – Šādos gadījumos es varu tikai censties, mēģināt, lai atlikušo mūža daļu cilvēks pavadītu pēc iespējas lielākā harmonijā pats ar sevi un lai mierīgāk aizietu. Bija viena kundzīte, kurai mediķi paredzēja aiziešanu jau vistuvākajā laikā. Bet viņa nodzīvoja vēl vienu skaistu savas dzīves gadu, kura laikā apprecējās un aizbrauca pat kāzu ceļojumā. Viņai vienkārši vajadzēja dot cerību, ka nekas vēl nav beidzies. Lai arī smagi slima, tomēr vēl var pilnvērtīgi izbaudīt dzīvi, izdarīt to, kas vēl nav izdarīts. Augstākie spēki dod šo iespēju, ja vien patiesi lūdz.

Dziedniece uzskata, ka bieži vien cilvēkam kaite nav ne iegūta, ne pelnīta, bet radusies domāšanas procesā. Cilvēks vienkārši neielaiž sevī domu, ka varētu būt citādi. Un tad gadās tā, ka, ar klientu ilgi runājoties, viņš sarunā pats sev atbild. Ar labu domu, pozitīvu skatienu uz dzīvi var atbloķēt domu blokus.

– Galvenais, jācenšas negatīvo informāciju neuztvert pārlieku traģiski, tādējādi radot stresu sev un apkārtējiem. Piemēram, televīzijā redz kādu traģisku notikumu un sāk pārlieku satraukties. Galīgi  neuztraukties nevar, bet jāatrod sevī spēks nevis vaimanāt, bet sūtīt uz augšu gaišas domas, lai vismaz šādu nelaimju būtu mazāk. Arī savus tuviniekus sūtot tālā ceļā, pareizāk būtu nevis baiļoties un uztraukties, bet domāt labās domas, ka viss būs kārtībā.

SAISTĪTIE RAKSTI

Sarmīte arī iesaka ik pa reizei enerģētiski attīrīt dzīvojamās telpas. To ir pavisam vienkārši izdarīt. Grīdas mazgājamā ūdenī iebērt trīs šķipsnas sāls, noskaitīt Tēvreizi un ūdeni pārkrustīt. Vēl labāk, ja šim ūdenim piepilina eikaliptu tinktūru, kampareļļu vai baltegļu eļļu. Tad pie viena tā būs arī aromterapija.

Mums ir daudz tautas ticējumu, kas it kā vēsta vai nu uz labu, vai sliktu. Piemēram, pārskrien pār ceļu melns kaķis, būs nepatikšanas. Sarmīte teic: – Es šādos gadījumos padomāju pilnīgi otrādi: man būs laime. Jo visu nosaka mūsu domas. Kā domāšu, tā arī būs. Ir vēl tāds ticējums: ja kaut kas aizmirsies, atgriežoties tam pakaļ, jāpaskatās spogulī, citādi būs slikti. Ja cilvēks to aizmirsis izdarīt un visu laiku prāto, kas nu būs, tad arī nav jābrīnās, ka kaut kas var notikt. Ir vēl arī ticējums – nagi jāgriež ceturtdienās, tad būs daudz naudas. Daudzi, kas šo ticējumu zina, tiešām griež nagus ceturtdienās un viņiem šķiet, ka tas “nostrādā”. Un grūti pateikt, vai tas ir domu vai ticējumu spēks.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Kaut kas tāds, kas notika Olgas mājās, redzēts tikai šausmu filmās… Vīrietim par dubultslepkavību – mūža ieslodzījums
VIDEO. Tāda vētra sen nebija piedzīvota! Soctīklotāji dalās ar uzfilmētajiem negaisa video
“Tas ir liels drauds Ukrainas grupējumam.” NBS kapteinis par pēdējās diennakts notikumiem frontē
VIDEO. “Jūs esat pretīgs!”: soctīklus “uzspridzina” video, kur redzams, kā princis Viljams skandalējas ar paparaci, kurš gribējis nofotografēt viņa ģimeni
Krists Kalniņš: “NATO 5.panta piesaukšana nedod pamatu domāt, ka esam drošībā. Sāciet rakt bunkurus!”
Lasīt citas ziņas
PVO prognozē augstu Covid-19 līmeni šovasar Eiropā
“Kurš no pieminekļiem slavina padomju iekārtu?” Daugavpilī no pieminekļiem negrib šķirties
“Skatos, bet viņas nav…” Sieviete mājas liftā piedzīvo kritienu no vairāku stāvu augstuma
“Izslavētais kadiroviešu “tik-tok” karaspēks ir pilnīgi karotnespējīgs.” Viktors par pieredzēto, karojot Luhanskas apgabalā
Kapos atrod vērtīgas rotaslietas. Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem
23:12
Latvijā risināsies pirmais Eiropas čempionāts golfa kroketā sievietēm
22:29
PVO prognozē augstu Covid-19 līmeni šovasar Eiropā
22:04
Kaut kas tāds, kas notika Olgas mājās, redzēts tikai šausmu filmās… Vīrietim par dubultslepkavību – mūža ieslodzījums
Latvija un Igaunija paraksta nodomu vēstuli par vidējās darbības pretgaisa aizsardzības sistēmu iegādi
FOTO. Iedzīvotāji ziņo par taukainu vielu Ķīpsalas pludmalē
“Strādājot kopā, svarīgi saglabāt draudzību,” atzīst Galantes – māte un meita
Māra Libeka: Latvijā bijusi viszemākā uzticība valdībai par tās pieņemtajiem lēmumiem kovida pandēmijas laikā
SPECIĀLIZLAIDUMS. Jaunākais par karu Ukrainā
VIDEO. “Kāpēc viņi mēģina iznīcināt mūsu mājas?” ukraiņu meitenīte jautā mammai
Māris Zanders: “Kompromiss” ne vienmēr ir lamuvārds
VIDEO. Nīderlandē tūkstošiem fermeru un iedzīvotāju protestē pret slāpekļa emisiju samazināšanu
VIDEO. “Nekāda terorakta tur nav bijis!”: Putins komentē Kremenčukas uzspridzināto tirdzniecības centru
Nav par ko balsot? Mūsdienās tā var domāt tikai sevišķi vieglprātīgs cilvēks. Egila Līcīša feļetons
VIDEO. “Izskatās kā šausmu filmā…”: ielu kameras fiksējušas baisos kadrus, kad Kremenčukā nokrita krievu raķete
Intervija ar Vairu Vīķi-Freibergu: Krievija ir pieradusi iet uz priekšu, kamēr to aptur
Piektdien laiks kļūs saulaināks, Kurzemē iespējams pērkona negaiss
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs