Latvijā
Rīga

Dzintars: Rīdziniekiem būs jāizvēlas, vai pilsēta kļūs par praida un varavīksnes, 9.maija vai 18.novembra Rīgu1


Raivis Dzintars.
Raivis Dzintars.
Foto: Valdis Semjonovs

Augusta beigās gaidāmajās vēlēšanās rīdziniekiem būs jāizvēlas, vai pilsēta kļūs par praida un varavīksnes, 9.maija vai 18.novembra Rīgu, šodien, prezentējot apvienības “Visu Latvijai” -“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) un Latvijas Reģionu apvienības (LRA) kopīgo sarakstu un vēlēšanu programmu, pauda nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars.

Dzintars uzsvēra, ka šīs būs unikālas vēlēšanas – tās notiks unikālā laikā, jo Rīgas domes vēlēšanas nekad nav īstenotas augstā, kā arī ir Covid-19 laiks ar mainīgu riska pakāpi.

“Šie ir apstākļi, kuros neviena partija nevar justies droši. Ja kāds apgalvo pretēji, viņi melo,” pauda politiķis.

Viņš akcentēja, ka šajos apstākļos ir nepieciešams sadarboties, un, ja partijas nespēj sadarboties pat priekšvēlēšanu procesā, tad kā var sadarboties, kad ir gūta iedzīvotāju uzticēta atbildība.

“Diemžēl no latviešu partijām šī jēdziena plašākā nozīmē tikai divi saraksti sekoja šim pašsaprotamajam principam – partiju apvienība “Attīstībai/Par!” startēs kopā ar “Progresīvajiem”, VL/TB/LNNK apvienojās ar LRA. Uz Rīgas atslēgām pretendēs trīs nopietni bloki – austrumu jeb Padomju savienības bloks, liberāļu bloks un nacionāli konservatīvais bloks, ko veido LRA un nacionālā apvienība,” skaidroja Dzintars.

Viņš pauda, ka vēlētājiem būs jāizvēlas starp šīm krasi atšķirīgajām izvēlēm. Uzsverot, ka darbs pašvaldībā ietver arī ideoloģiskus jautājumus, Dzintars sacīja, ka ievēlētie spēki attiecīgi arī definēs to, kāda būs Rīga.

“Ja AP/P vadīs Rīgu, tad tā būs varavīksnes un praida Rīga. Ja Maskavas-Austrumu bloks vadīs Rīgu, tad tā būs 9.maija Rīga. Bet, ja Rīgu vadīs VL-TB/LNNK, tad tā būs 18.novembra Rīga,” teica politiķis.

Atbildot uz jautājumu, kādus blokus Dzintars piedēvētu partiju apvienībai “Jaunā vienotība” un Jaunajai konservatīvajai partijai, kas arī startēs pašvaldības vēlēšanās, Dzintars visai skeptiski izteicās par šo politisko spēku iespēju iekļūt domē.

“Viņiem sākumā jātiek domē,” teica Dzintars, uzsverot, ka viņš redz, ka galvenā cīņa par vietu domē būs starp iepriekš minētajiem blokiem.

Dzintars norādīja, ka, ja Rīgas domē tiks ievēlēti visi trīs minētie bloki, tad partijas gatavas sadarboties ar visām partijām, jo “pāri visam ir cilvēcīgas attiecības”.

Tomēr politiķis arī atzina, ka ar “Saskaņu” viņi būtu gatavi tikai sadarboties, nevis iet kopā koalīcijā.

Saistītie raksti

Koalīcija varētu tikt veidota ar liberālo bloku, par ko liecina arī darbs parlamentā, kur partijas ir spējīgas rast kompromisus, neskatoties uz atšķirīgajām ideoloģiskajām vērtībām.

Kā ziņots, tiekot ievēlētiem Rīgas domē, VL-TB/LNNK un LRA politiķi sola strādāt pie Lielrīgas politikas izstrādes. Partiju saraksta līderis būs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK).

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notiks augusta pēdējā svētdienā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
Latvijas Avīze
Latvijā
Beidzot iespēja atgūt naudu, pļāpīgais prokurors un izdegušie mācītāji. Nedēļas notikumu apskats
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
Policijas brutalitāte un neoficiālas uzvaras svinības. Baltkrievijā aizvadīta pirmā nakts pēc prezidenta vēlēšanām 1
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Latvijā sāks iepūst vēsāks gaiss. Sinoptiķu prognoze pirmdienai
1 stunda
ML
Māra Lapsa
Latvijā
“Mēs esam aizguvuši no vāciešiem pedantisma gēnu un tajā ieslīgstam arvien dziļāk.” Dendrologs Andrejs Svilāns par latviešu daiļdārziem
Intervija 12 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli? 3
Intervija 17 stundas