Foto: SHUTTERSTOCK

Interesants fakts! Dzirde ir pēdējais, ko cilvēks zaudē mirstot 3

Dace Bumbiere, “Planētas Noslēpumi”, AS “Latvijas Mediji”

NATO ģenerālsekretārs ar skaļu brīdinājumu sagrauj ilūzijas: “Ja kāds domā, ka Eiropa var sevi aizstāvēt bez ASV…”
Mirstības līmenis ir līdz 75%. Cik tuvu pasaule ir nākamajai pandēmijai – Āzijas lidostās jau ieviesti drošības kontroles pasākumi 29
Kokteilis
Tevi sargā neredzams vairogs: šajos datumos dzimušie atrodas Visuma īpašā aizsardzībā
Lasīt citas ziņas

Starptautiska pētnieku komanda noskaidrojusi, ka cilvēka smadzenes vēl kādu laiku spēj dzirdēt skaņas arī pēc tā, kad ķermenis pārstājis funkcionēt jeb tātad ir miris. Eksperimenta gaitā pētnieki novēroja 17 pilnībā veselus un astoņus hospisa pacientus, no kuriem pieci atradās pirmsnāves stāvoklī.

Katram dalībniekam piedāvāja noklausīties divu veidu dziesmas, no kurām vienā notis atkārtojās, bet otrā regulāri mainījās tonalitāte. Noskaidrojās, ka mirstošo cilvēku smadzeņu aktivitātes izpausmes bija analoģiskas tām, kādas var novērot pilnībā veseliem cilvēkiem. Tiesa, palicis nenoskaidrots, vai mirstoši cilvēki spēj atšķirt arī runu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.