Foto: Tim Gouw. Pexels.com

Dzīvnieku pārvadāšana: kā visdrošāk to veikt? 2

Bieži, dodoties izbraucienos, tiek ņemts līdz mājdzīvnieks. Visbiežāk saimnieki ceļo ar suni vai kaķi, taču pārvietošanas nolūkā jāievēro vairāki svarīgi noteikumi, lai to varētu paveikt droši un lai mīlulim neradītos diskomforts.

“Mana maigā sirds to neizturēja, piekritu – lai ved šurp.” Vecmāmiņas – audžumammas stāsts
“Kad ir jāvakcinējas, mēs esam seniori, bet šajā gadījumā mēs neesam.” Pirmspensijas vecuma sieviete par neesošo atbalstu energokrīzē
APTAUJA: Latvijā 48% iedzīvotāju nav informēti par iespēju izņemt skaidru naudu veikalu kasē 48
Lasīt citas ziņas

Dzīvnieka transportēšana auto
Visbiežāk dzīvnieku pārvadāšana notiek ar personīgo automašīnu. Saimnieki ņem līdz savu mīluli garākos izbraucienos, uz jūru, pie dabas, vai dažkārt arī braucienos ar auto ārpus savas valsts robežām. Visbiežāk tiek pārvadāti suņi un kaķi, un, tos pārvadājot auto, ir jāievēro vairāki būtiski noteikumi.

Vispirms savs mīlulis ir jāpieradina pie dzīvnieku pārvadāšanas. Lai to paveiktu, tam būs nepieciešamas vairākas reizes. Sliktākais, kas pirmajādzīvnieka pārvadāšanas reizē var notikt, ir slikta dūša, ko nevēlās ne saimnieks, ne dzīvnieks.

CITI ŠOBRĪD LASA
  • Par drošu nevar uzskatīt suņa pārvadāšanu tādā veidā, ka tas brīvi pārvietojas auto vai sēž pie atvērta auto loga. Avārijas gadījumā suns var gūt savainojumus, kā arī pats ar savu nemierīgumu izraisīt ceļu satiksmes negadījumu.
  • Ja tavā īpašumā ir universāls auto, tad suni ir iespējams pārvadāt auto bagāžas nodalījumā, to no salona nodalot ar speciālu režģi. Tādā gadījumā suns nevarēs brīvi pārvietoties salonā.
  • Gan bagāžas nodalījumu, gan aizmugurējos sēdekļos iespējams noklāt ar speciālu auto sēdekļu pārvalku, kas pasargās no auto netīrības.
  • Visdrošākais veids ir pārvadāt suņu boksos vai transportēšanas būros, tos nostiprinot ar drošības jostām. Tā, piemēram, Dino Zoo veikalos var iegādāties dažāda izmēra boksus un būrus. Boksi izgatavoti no plastmasas un aprīkoti ar plastmasas vai metāla režģi, kas piestiprināts tā ieejai. Pārvadāšanas būri visbiežāk izgatavoti no auduma un metāla.
  • Savukārt kaķus vislabāk pārvadāt ir transportēšanas boksā vai būrī. To nepieciešams darīt paša dzīvnieka drošības veicināšanai. Visdrošāk tos novietot auto priekšējā sēdeklī, nostiprinot ar drošības jostām. Līdz jābūt arī vakcinācijas pasei, kurā norādīts, ka dzīvnieks ir potēts.
  • Ja gadījumā pārvadā grauzējus, tad tiem jāizvēlas speciāli plastmasas boksi, kuri nodrošina ventilācijuun dod iespēju dzīvniekam redzēt apkārtējo vidi.

Suņa būra izvēles brīdī galvenais kritērijs ir tā lielums, lai brauciena laikā mīlulis var ērti tajā justies. Ja ceļojums būs garš, tad suns jānodrošina ar ūdeni. Pie būra iespējams pielikt ūdens trauciņu, no kura visa brauciena laikā tavs mājdzīvnieks varētu atveldzēties.

Vēl kā opciju var izmantot suņa somu, taču to par pārvadāšanas iespēju var uzskatīt mazo auguma suņu īpašnieki. Šī produkta izvēlē galvenais kritērijs būs komforts – sunim somā jājūtas ērti.

Foto: Tina Nord. Pexels.com

Dzīvnieka transportēšana lidmašīnā

Ja kaķu un grauzēju pārvadāšanas iespējās lidmašīnā stipri neatšķiras no dzīvnieku pārvadāšanas auto, tad sunim ir nedaudz citādāk. Kaķim vai grauzējiem joprojām jānodrošina viņi ar sev vēlamajiem boksiem vai būriem.

Savukārt suns jātransportē suņa boksā, par kuru saderību pirms ceļošanas jākonsultējas ar aviokompāniju. Katrai no tām ir savas drošības prasības un nosacījumi, kuri jāņem vērā, ceļojot kopā ar mājdzīvnieku.

Kopumā ar lidmašīnu dzīvnieku tiek transportēti retāk kā ar auto vai sabiedrisko transportu. Dzīvnieku pārvadāšana ar lidmašīnu ir krietni stresaināka pašiem dzīvniekiem. Viņi ir nodalīti no saviem saimniekiem, visi atrodoties atsevišķā nodalījumā.

Izņēmums ir maza izmēra suņi, kuri ar mazu transportēšans boksu var atrasties salonā zem saimnieka krēsla. Ieteikums dzīvniekus pārvadāt lidmašīnā tikai īpašos gadījumos un apmācītiem mājdzīvniekiem, lai tiem nav šoka stāvoklis.

Foto: Freestock.org

Dzīvnieka transportēšana sabiedriskajā transportā

Bieži dzīvniekus pārvadā arī sabiedriskajos transportos. Arī šajā gadījumā jāņem vērā vairāki svarīgi noteikumi, lai tavs mājdzīvnieks justos komfortabli, kā arī netraucētu citiem pasažieriem. Tāpat jāseko līdz, vai sabiedriskajā transportā nav arī citi dzīvnieki, kas tādējādi var radīt konflikta situācijas.

  • Gan sunim, gan kaķim līdz obligāti jābūt vakcinācijas pasei, kura pierāda tava mājdzīvnieka potēšanās faktu. Bez tās sabiedriskā transporta vadītājs vai konduktors var neielaist tajā.
  • Kaķus pārsvarā joprojām pārvadās boksā vai somā, kamēr tikai ar mazākiem suņiem varēs veikt ko līdzīgu. Mazāku suņu gadījumā tos vislabāk novietot sev klēpī vai blakus esošajā sēdeklī.
  • Pieaugušāku suņu gadījumā tiem jāvelk uzpurnis. Arī bez uzpurņa sabiedriskā transporta vadītājs var tevi ar tavu mājdzīvnieku transportā neielaist. Sunim jāatrodas īsā pavadā, lai viņš netraucētu un neapdraudētu apkārt esošos cilvēkus un, iespējams, arī citus dzīvniekus.

Bieži redzams, ka suņi skrien līdz saviem saimniekiem, kuri pārvietojas ar velosipēdu. Tas ir labs veids, kā enerģiskākas suņa šķirnes izklaidēt. Tomēr jāņem vērā, ka, ja suns nevar ilgstoši skriet tev līdz, nodrošini velosipēda grozu mazākiem suņiem vai piekabi, kur ietilps lielāks suns.

Izbaudi vasaru kopā ar savu mīluli un visu, kas nepieciešams drošai mājdzīvnieku transportēšanai, meklē Dino Zoo veikalos vai e-veikalā www.dinozoo.lv. Lai piedzīvojumiem bagāta vasara!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Mana maigā sirds to neizturēja, piekritu – lai ved šurp.” Vecmāmiņas – audžumammas stāsts
“Kad ir jāvakcinējas, mēs esam seniori, bet šajā gadījumā mēs neesam.” Pirmspensijas vecuma sieviete par neesošo atbalstu energokrīzē
APTAUJA: Latvijā 48% iedzīvotāju nav informēti par iespēju izņemt skaidru naudu veikalu kasē 48
ST priekšsēdētāja: Beidzot pēc vairāk nekā 20 gadiem valsts uzzināja, kāds ir iztikas minimums
VIDEO. “Man likās, ka viņš ir apsēsts ar dēmoniem”: pēc dažu dienu padzīvošanas kopā ar aktieri Imantu Stradu saka Amuna Davis 30
Lasīt citas ziņas
Latvijas kamaniņu braucēji izcīna zelta medaļu Eiropas čempionāta komandu stafetes sacensībās 3
VIDEO. “Vakcinēties man ir bail!” Ārstu konsīlijs arī pēc būtiskām vakcīnas radītām blaknēm par obligātu nosaka trešo poti
ST priekšsēdētāja: Beidzot pēc vairāk nekā 20 gadiem valsts uzzināja, kāds ir iztikas minimums
Gaidāms neliels sniegs, lietus un apledojums. Laika prognoze pirmdienai
Augstākais saslimstības līmenis ar Covid-19 joprojām Pierīgā
20:13
“Zelta likums – nav nekādas ātras peļņas.” Kā neuzķerties uz krāpniekiem internetā?
19:56
Seniors ar jaunu sirdi: Kā Iveta ar Jāni atjaunoja koka māju Rīgas centrā
19:18
Latvijas budžetā ieskaitīs arestētus 1,3 miljonus eiro, kas atradās “ABLV Bank”
Sestdien reģistrēti 4753 jauni Covid-19 gadījumi
Uzcep gleznu: Itāļu maize fokača
Kamaniņu braucēja Elīna Ieva Vītola izcīna bronzas medaļu Eiropas čempionātā 1
Veļasmašīnu darbinām pilnu, ūdeni tējkannā vārām, cik nepieciešams: padomi, kā saimniecībā ietaupīt 51
APTAUJA. Ap trešdaļa Latvijas iedzīvotāju neapmierināti ar dzīves kvalitāti Covid-19 laikā
Žurnālists un publicists Ilmārs Latkovskis: es negribētu būt Krišjāņa Kariņa vietā
“Mana maigā sirds to neizturēja, piekritu – lai ved šurp.” Vecmāmiņas – audžumammas stāsts
Olafs Zvejnieks: Pēdējā desmitgadē pieredzētais “lētās naudas” periods tuvojas beigām 32
Kariņa valdībai aprit trīs gadi 16
Kazahstānā vairāk nekā 460 cilvēkiem izvirzītas apsūdzības terorismā un nemieru rīkošanā 59
Slīdes ir dažādas. Kura mazāk bīstama?
Kuram no ministriem pērn bijušas lielākās izmaksas? 4
Kalvītis: Nevaru iedomāties, ka es kā valdības vadītājs varētu vienu sabiedrības daļu izslēgt no sabiedrības, tāpēc ka viņi negrib mani klausīt 324
No pilngadīgajiem iedzīvotājiem vakcināciju pret Covid-19 pabeiguši ap 80% un gandrīz trešdaļa revakcinējušies 143
Kāpēc “Gaso”, izbūvējot dabasgāzes pieslēgumu, prasa uzstādīt patēriņa skatītājus ēku ārpusē? 31
“Rīgā ievāktais medus ir ļoti kvalitatīvs.” Pēdējos gados galvaspilsētā attīstījusies urbānā biškopība 20
“Čīliešus vieno ģimene, bet latviešus – māksla un kultūra.” Latviete pēc 10 gadiem Čīlē ar ģimeni atgriežas dzimtenē 48
Vējainu laiku prognozē arī februārī un martā 6
Nauris Puntulis: Žēl, ka pandēmijas situācija neļauj pulcēt seniorus uz semināriem, lai mācītu medijpratību 134
“Visa pamatā ir cilvēku iekšējais karš, katram pašam iekšpusē, meklējot ienaidnieku ārpusē!” Saruna ar publicistu Ilmāru Latkovski 53
“Esmu bijis cilvēks, kurš agrāk diezgan skaļi vīpsnājis par seriāliem…” – atzīstas aktieris Niklāvs Kurpnieks
VIDEO. Ar mammu labāk tā nejokot! Dēls par nešpetnu joku saņem slapju slotu sejā 5
Emocionāli vari justies mazliet iztukšots! Horoskopi no 24. līdz 30. janvārim