Edgars Siksna (Nr. 3) ir viens no “Sariarka” aizsardzības līderiem.

Edgaram Siksnam varena spēle cīņā par Petrova kausu 0

Latvijas hokeja izlases aizsargs Edgars Siksna trešdien guva vienus vārtus un veica divas rezultatīvas piespēles, kamēr viņa pārstāvētā Kazahstānas komanda Karagandas “Sariarka”, kuru trenē Leonīds Tambijevs, guva uzvaru Krievijas Augstākās līgas (VHL) finālsērijas otrajā spēlē.

Latvijai tuvojas aukstuma vilnis! Sinoptiķi par laiku jaunnedēļ
15 saderīgākie zodiaka zīmju pāri: viņiem ir pa spēkam radīt ideālu ģimeni 8
Uz gājēju pārejas gandrīz uzbrauc Valsts prezidentam

Siksnas un uzbrucēja Kirila Tambijeva pārstāvētā “Sariarka” viesos ar 5:4 (1:2, 2:1, 1:1, 1:0) pagarinājumā uzvarēja Tjumeņas “Rubin”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 1-1. Leonīdam Tambijevam darbā ar “Sariarka” palīdz arī Andrejs Banada, bet fiziskās sagatavotības treneris ir Atvars Tribuncovs.

Cīņā par Vladimira Petrova vārdā nosaukto kausu arī pirmajā cīņā bija nepieciešams papildlaiks, taču tajā uzvarēja “Rubin”.

Trešdienas spēlē latviešu aizsargs asistēja viesu pirmo divu vārtu guvumos, bet pats izcēlās cīņas 47.minūtē, tobrīd vairākumā ar spēcīgu metienu no zilās līnijas panākdams 4:3 Karagandas kluba labā. “Rubin” gan 30 sekundes pirms pamatlaika beigām spēja panākt izlīdzinājumu, bet uzvaru cīņas 65.minūtē “Sariarka” komandai nodrošināja Leonīds Metaļņikovs.

Edgars šajā mačā laukumā bija 22 minūtes un 24 sekundes, četras reizes metot pa vārtiem un nopelnot neitrālu lietderības rādītāju. Tikmēr Kirils Tambijevs traumas dēļ nebija spēles pieteikumā.

Abas komandas par VHL čempiontitulu cīnījās arī pirms pieciem gadiem, kad ar 4-2 pārāki bija “Sariarka” hokejisti.

Kā zināms, pērn Petrova kausu izcīnīja Leonīda Tambijeva vadītā Sanktpēterburgas “Dinamo”, taču šīs sezonas pirmajā pusē viņš no vienības tika atlaists, bet vēlāk treneris atgriezās Karagandas klubā, kuru trenēja arī 2014./2015.gada sezonā.

Siksna regulārajā čempionātā 51 spēlē guva divus vārtus un veica 15 rezultatīvas piespēles, bet “play off” viņam 14 mačos ir trīs precīzi metieni un septiņas piespēles. Savukārt K.Tambijevs, kurš sezonas pirmo pusi pavadīja Ustjkamenogorskas “Torpedo” vienībā, regulārajā čempionātā 35 dueļos guva septiņus vārtus un veica 11 rezultatīvas piespēles, bet izslēgšanas turnīrā viņam četrās cīņās ir vieni vārti un trīs piespēles.

VHL ir pēc spēka otrā hokeja līga Krievijā aiz Kontinentālās hokeja līgas (KHL).