Latvijā
Sabiedrība

Eiropā ik pēc divām minūtēm pazūd viens bērns0

Foto AFP/LETA

Pērn Eiropas savienība (ES) publicēja datus, kas atklāja šokējošu faktu – ik gadu Eiropā pazūd aptuveni 270 00 bērnu, tas ir, viens bērns ik pēc 2 minūtēm. Savukārt ES kriminālās izlūkošanas aģentūra “Eiropols”, 2016.gada sākumā nāca klajā ar paziņojumu, ka līdz ar migrācijas krīzi Eiropā gada laikā ir pazuduši vismaz 10 000 ieceļotāju bērnu, informēja nevalstiskā organizācijas – biedrības Latvijas Pilsoniskā alianse (LPA) pārstāve Kristīne Zonberga.

Kā viens no būtiskākajiem iemesliem, kādēļ tik liels skaits bērnu bēgļi pazūd, ierodoties Eiropā, tiek norādīts, ka bēgļu bērni ierodas bez vecāku vai aizbildņu pavadības. Pēc ANO datiem, šobrīd 36% bēgļu ir nepilngadīgas personas, no kuriem daļa Eiropā ierodas bez vecākiem. Šie bērni bieži kļūst par cilvēku tirdzniecības upuriem.

Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes ( PMLP) datiem, Latvijā kopš 2010.gada ir saņemti 23 iesniegumi no nepilngadīgajiem bez pavadības; 2015.gadā šādu personu bija 12. Valstis, no kurām ieradās šīs personas, bija Vjetnama, Mauritānija, Gambija un Afganistāna.

Reaģējot uz migrācijas krīzes sekām, arī Latvijai jāapzina riski un jādiskutē par to, kādi mehānismi būtu ieviešami praksē risku novēršanai un problēmas atrisināšanai, uzsver Latvijas Cilvēktiesību Centra (LCC) pārstāve Svetlana Djačkova un Latvijas Pilsoniskā alianses (LPA) pārstāve Kristīne Zonberga.

Viņas norāda, ka šobrīd Latvijā nav izveidojusies koordinētā sistēma nepilngadīgo bez pavadības uzņemšanai. Tāpēc ir būtiski precīzāk noteikt atbildības sadalījumu un to koordināciju dažādu ministriju vidū attiecībā uz nepilngadīgajiem, kā arī ciešāk sadarboties ar pašvaldībām praktisko jautājumu risināšanā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Latvijā
Dzimstība janvārī lielāka nekā pirms gada
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Par aicinājumu “likvidēt ķīniešus” aizdomās turētais Endziņš pagaidām paliks apcietinājumā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Misānes pārstāvji paziņo, ka viņas izdošana ir īslaicīgi apturēta
2 stundas

Lasītākie raksti

ML
Māra Libeka
Veselam
Mamogrāfijas veicējiem – stingrākas prasības
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien gaidāms lietus un saule
46 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Misānes pārstāvji paziņo, ka viņas izdošana ir īslaicīgi apturēta
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Levits komentējis, kādas problēmas parādījis Zolitūdes lietas spriedums 1
2 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kristīne Misāne palikusi viena pati likuma burta priekšā
2 stundas