Foto: VTUA

Eiropā traktorus pērk aizvien vairāk, Baltijas valstis atpaliek 0

Kā liecina profi.com statistika, kopējais Eiropā pārdoto traktoru skaits 2019. gadā salīdzinājumā ar 2018. gadu pieaudzis par 8%. Pērn kopumā tika realizēti 178 tūkstoši traktoru. Vislielākais traktoru skaita pieaugums fiksēts Francijā, kur pārdoti 34 600 traktoru, kas ir par 16% vairāk nekā 2018. gadā.

LA
LA.LV
Ziņas
“Tā ir totāla divkosība!” Liepiņa par sabiedrības attieksmi pret vakcinēšanos 119
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Strauji augot Covid-19 saslimstībai, NMPD nāk klajā ar svarīgu paziņojumu 73
19 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Var gadīties, ka šodien zaudēsi lielas naudas summas! Horoskopi 18.septembrim
21 stundas
Lasīt citas ziņas

Vācijā savukārt 2019. gadā pārdoti 29 tūkstoši traktoru, kas ir par 4,8% vairāk nekā gadu iepriekš. Krievijas traktoru tirgus pērn izaudzis par 15% – realizēti 25 tūkstoši traktoru. Arī ASV var lepoties ar pieaugumu šajā jomā – 245 tūkstoši pārdoto traktoru devuši pieaugumu par 3,6% salīdzinājumā ar 2018. gadu.

Cita bilde ir Āzijas valstīs. Piemēram, Indijā, kas ir viens no lielākajiem traktoru tirgiem pasaulē, pērn bija vērojams kritums par 10% – pārdoti 723 tūkstoši mašīnu, savukārt Ķīnā traktoru tirgus saruka pat par 20%.

CITI ŠOBRĪD LASA

Agro Topa februāra numurā varējāt iepazīties ar 2019. gada traktoru tirgu Latvijā. Kopumā Valsts Tehniskās uzraudzības aģentūra (VTUA) pērn kā jaunus bija reģistrējusi 665 spēkratus, bet kā lietotus – 852. Bestselleru trijnieks Latvijā bija šāds: pirmajā pozīcijā – Claas ar 84 traktoriem, otrajā – Valtra ar 83, bet trešajā – Belarus ar 79 reģistrētiem jauniem spēkratiem. John Deere ar 70 mašīnām palika ceturtajā vietā.

2018. gada bilance Latvijā bija stipri līdzīga – kā jaunus VTUA reģistrēja 669 traktorus, kā lietotus – 1049.

Bet kāda situācija aizvadītajā gadā bijusi mūsu kaimiņvalstīs – Igaunijā un Lietuvā?

Lietuvā dominē John Deere

Ja no kopējās 2019. gadā reģistrēto jauno traktoru statistikas izņemam CF Moto mašīnītes, kas Lietuvā pērn tika reģistrētas diezgan ievērojamā skaitā – 196 (Latvijā tikai 14), tad redzams, ka visvairāk pārdoto traktoru pjedestāla pirmo pozīciju ieņēma John Deere spēkrati – pērn Lietuvā reģistrēti 108 šā zīmola traktori. Salīdzinājumā ar 2018. gadu tas ir kritums, jo tad tika reģistrētas 224 John Deere mašīnas.

Otrajā vietā ar 98 traktoriem ir Belarus traktortehnika. Arī šā zīmola mašīnas gadu iepriekš tika reģistrētas lielākā skaitā – 218.

Savukārt ar godpilno trešo vietu var lepoties Massey Ferguson (MF) – pērn reģistrētas 82 šā zīmola mašīnas, bet 2018. gadā – tikai 69. Tātad MF savu tirgus daļu Lietuvā pērn nedaudz palielinājis.

65 jauni traktori aizvadītajā gadā Lietuvā reģistrēti ar Valtra zīmolu, un šis skaits zīmolam nodrošinājis ceturto vietu visvairāk pārdoto traktoru topā. Salīdzinājumā ar 2018. gadu pavisam neliels uzlabojums – gadu iepriekš tika realizēti 63 Valtra spēkrati.

Ar 58 reģistrētām mašīnām piekto vietu Lietuvas jauno traktoru reģistrā ieņem New Holland spēkrati. Gadu iepriekš – 2018. gadā – to bija tikai 40. Kāpums ir vērā ņemams.

Sestajā vietā ar 46 traktoriem Lietuvā ir Latvijas 2019. gada topa uzvarētājs – Claas. Kā jau minēju, Latvijā pērn šā zīmola spēkratus izvēlējās teju divreiz vairāk nekā kaimiņvalstī – 84. Tikai mazliet mazāk – 42 Claas mašīnas – Lietuvā tika reģistrētas 2018. gadā.

Tikai par vienu mašīnu un tādējādi par vienu vietu no Claas atpaliek Case IH – pērn kaimiņvalstī reģistrēja 45 šā zīmola spēkratus, kas ir ievērojams kritums salīdzinājumā ar 2018. gadu, kad tika reģistrēti 75 Case IH traktori.

Astoto topa pozīciju ieņem Lovol traktori – tie Lietuvā pērn reģistrēti 42 reizes, kas arī salīdzinājumā ar gadu iepriekš ir liels kritums – 2018. gadā jaunu Lovol traktortehniku reģistrēja 89 reizes!

Devīto vietu ar 33 traktoriem izcīnījis Deutz-Fahr, un šis skaitlis tik ievērojami neatšķiras no 2018. gada bilances, kad tika reģistrēti 28 šā zīmola spēkrati.

2019. gadā Lietuvā visvairāk pārdoto traktoru topa desmitnieku noslēdz Kioti ar 32 reģistrētām mašīnām, kas ir ļoti labs rezultāts salīdzinājumā ar gadu iepriekš, kad to bija tikai 10.

Vienpadsmito pozīciju ar 19 traktoriem pērn ieņēma Fendt. 2018. gadā šim zīmolam Lietuvā klājās labāk, jo tika reģistrēti 39 jauni Fendt spēkrati.

Un, atpaliekot tikai par vienu tehnikas vienību, 12. vietā pērn ierindojies Zetor – reģistrēti 18 Zetor jauni traktori, kamēr gadu iepriekš to bija 30.

Kopumā 2019. gadā Lietuvā reģistrēti 969 jauni traktori. 2018. gadā – 1228.

Arī Igaunijā priekšroku dod John Deere

Arī mūsu otrajā kaimiņvalstī 2019. gada jaunās traktortehnikas reģistra augšgalā ir CF Moto kvadricikli, kas pērn Igaunijā bijuši ļoti pieprasīti – tie reģistrēti teju 500 reižu! Bet mūs tomēr vairāk interesē īsta traktortehnika.

Un šajā kategorijā igauņu reģistra līderis ar 117 mašīnām ir John Deere. Gadu iepriekš tas tika reģistrēts tikai 88 reizes.

Otrajā pozīcijā ar 74 reģistrētiem traktoriem ir New Holland. Teju identisks rezultāts bija 2018. gadā, kad tika reģistrētas 75 šā zīmola mašīnas.

Trešajā vietā – Valtra (reģistrēti 68 šā zīmola spēkrati). Arī BRP tehnika Igaunijā pērn reģistrēta 68 reizes. Šīs tehnikas 2018. gada bilance: Valtra – 72, bet BRP – 50 mašīnas.

Ar diezgan lielu atrāvienu no pirmā trijnieka ceturto vietu ieņem Fendt spēkrati – tie reģistrēti 32 reizes. Gadu iepriekš rezultāts bija labāks – 50 reģistrēti spēkrati.

Savukārt ar 28 mašīnām piektajā topa vietā ierindojušies Claas traktori. 2018. gada Igaunijas reģistrā to bija 33.

Atpaliekot tikai par divām tehnikas vienībām, Claas traktoriem seko Kubota – Igaunijas jauno traktoru 2019. gada reģistrā redzamas 26 šā zīmola mašīnas. Tādējādi – sestā vieta. 2018. gadā Kubota traktorus Igaunijā reģistrēja 30 reižu.

Cieši uz pēdām iepriekš minētajiem diviem zīmoliem min Case IH, ar 25 reģistrētiem jauniem traktoriem ieņemot septīto pozīciju. Tikpat liels skaits traktoru reģistrēts ar Polaris zīmolu. Gadu iepriekš – 29 Case IH un 52 Polaris.

Astotajā vietā ar 20 spēkratiem visvairāk pārdoto traktoru topā pērn ierindojies Massey Ferguson, bet 19 spēkratus Igaunijā pērn reģistrēja ar Linhai zīmolu. 2018. gadā abiem zīmoliem klājās nedaudz labāk – tika reģistrēti 23 Massey Ferguson un 26 Linhai.

Jāatzīmē, ka aizvadītajā gadā Igaunijā tika reģistrēti 3 Zetor, 4 JCB un tikai viens Deutz-Fahr un viens McCormick traktors. Gadu iepriekš šo mašīnu bilance bija krietni pozitīvāka – Zetor traktori tika reģistrēti 8, JCB un Deutz-Fahr – 13 reižu, tiesa, McCormick traktortehnika 2018. gada reģistrā Igaunijā neparādījās.

Kopumā pērn Igaunijā reģistrēti 1152 jauni traktori. 2018. gadā to bija 946.

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Karstākajā ražas laikā Sakņu paviljons bēdīgi stāv pustukšs. Uz kurieni “pārcēlies” iecienītais paviljons? 32
1 diena
IR
Ilmārs Randers
Laukos
“Līdzšinējā “lopu tehnoloģija” ir ļoti neefektīva zemes izmantošanas ziņā.” Saruna ar Edgaru Ružu 26
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Posts un neraža! Madonas novadā lācis pamatīgi izpostījis biškopības saimniecību 35
4 dienas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Daudzi saimnieki saka, ka kartupeļu ražas šogad ir katastrofa. Tupeņu cenas ir dubultā un nekas neliecina, ka tās varētu samazināties 25
4 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tā ir totāla divkosība!” Liepiņa par sabiedrības attieksmi pret vakcinēšanos 118
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Strauji augot Covid-19 saslimstībai, NMPD nāk klajā ar svarīgu paziņojumu 67
19 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Var gadīties, ka šodien zaudēsi lielas naudas summas! Horoskopi 18.septembrim
21 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Ja tas nebūtu tik bēdīgi, tas būtu smieklīgi!” – Ilze Jurkāne uzskata, ka Šlesers uzvedas kā Tramps 73
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Kaķis atrod kopīgu valodu ar peli un ļauj tai padzerties no savas bļodiņas 12
9 stundas
Lasīt citas ziņas
LE
LETA
Laukos
“Zemnieku saeima”: Provizoriskais dārzeņu ražas zudums šogad varētu būt apmēram 30% 13
5 dienas
Ieva Ēvalde
Laukos
Aitu sūkalu želejkonfektes, ēdamas kafijas glāzītes, circeņu milti – “Riga Food” šogad piedāvā sevišķi plašu jaunradītu produktu klāstu 10
Nedēļa
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
“Nav ļaunuma bez labuma!” MKPC apmāca meža īpašniekus un aizstāv viņu intereses 2
8. septembris, 2021
Inita Šteinberga
Ziņas
Šogad sēnes pašas lec groziņos – spēj tik lasīt. Kā to pareizi darīt, lai nenodarītu tām pāri? 5
7. septembris, 2021
SD
Sandra Dieziņa
Ziņas
“Tā ir totāla šmaukšanās!” Atsevišķi tirgotāji krāpjas ar zemāku PVN 30
6. septembris, 2021
AJ
Anita Jaunbelzere
Laukos
“Es neesmu tāds – acis ciet, lai aug!” Juris Ozoliņš dalās pieredzē, ko tas nozīmē Latvijā kopt mežus 3
4. septembris, 2021
LE
LETA
Ziņas
FOTO. Daugavas krastmalā uz Šlesera pasākumu “par brīvprātīgu vakcināciju” pulcējas atbalstītāji 23
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
“Tā ir totāla divkosība!” Liepiņa par sabiedrības attieksmi pret vakcinēšanos 118
7 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Ja tas nebūtu tik bēdīgi, tas būtu smieklīgi!” – Ilze Jurkāne uzskata, ka Šlesers uzvedas kā Tramps 73
4 stundas
IP
Ilze Pētersone
Praktiski
“Kāds bija svaigēšanas periods? Drausmīgs!”: latviete Ilva Bekmane par diētām, dzīvi izsapņotajās ārzemēs un atgriešanos mājās
Intervija 4 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. TV un radio personība Baiba Sipeniece-Gavare brīdina: lūk, kas notiek ar tiem, kas vēlas suni! 12
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Dodoties sēnēs, jārēķinās, ka vari uzskriet plēsīgiem meža zvēriem? Vīrietis Dundagas novadā satiek brūnos lāčus 8
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Šodien pat nezinot vari kļūt par noziedznieku.” Tēlnieks par grāmatvedes nerviem un jauno nodokļu sistēmu 29
7 stundas
RN
Rita Našeniece
Ziņas
Rita Našeniece: Adekvāta persona ar ieroci, kam ir dotas konkrētas komandas, ir tikpat droša kā adekvāta persona bez ieroča 11
7 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Noskaidrots, kurš turpmāk ieņems Laura Lizbovska vietu sporta ziņās TV ekrānos 1
5 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Latvija atpaliek no kaimiņiem, savukārt Baltijas “tīģera” lomā Igauniju pamazām nomaina Lietuva 38
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Ar kreiso roku tikai tualetē kaut ko dara”: krišnaīts Uģis Kuģis paskaidro, kāpēc ēdiens jāpasniedz tikai ar labo roku 14
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Dusmīgs par nesaņemto algu vīrietis ar ekskavatoru sadauza vairākas darba mašīnas 18
2 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Krāsaina, aromātiska un ļoti garšīga: ķirbja krēmzupa ar tīģergarnelēm, ingveru un konjaku 1
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Britu mediji: prinča Viljama sieva Keita Midltone ir ceturtā bērniņa gaidībās? 9
2 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Drosmīgs gailis un kaza izglābj vistu no vanaga nagiem 21
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Kaspars Kambala sarīko pamatīgu skandālu, jo sieva bez viņa atļaujas nopirkusi jaunus krēslus 52
2 dienas
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
APTAUJA. Vai, jūsuprāt, nevakcinētajiem vajadzētu lielākus ierobežojumus? 171
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
FOTO. Daugavas krastmalā uz Šlesera pasākumu “par brīvprātīgu vakcināciju” pulcējas atbalstītāji 23
14:59
LA
Latvijas Avīze
Medības
Staltbriežu riests – brīdis, kad staltbriežu dzīvē dominē kaislības un cīņa
14:45
ZB
Zigmunds Bekmanis
Stāsti
“Informāciju var iegūt tikai no vecām grāmatām, pierakstiem un cilvēkiem!” Cēsiniece Linda raksta grāmatu par Abreni
14:14