Sports
Citi sporta veidi

Tīna Graudiņa: Mūsu priekšā ir visi šķēršļi, kādi vien var būt0


Pirms Eiropas čempionāta izjuka visi Tīnas Graudiņas (no labās) un Anastasijas Kravčenokas plāni.
Pirms Eiropas čempionāta izjuka visi Tīnas Graudiņas (no labās) un Anastasijas Kravčenokas plāni.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Jūrmalā no šodienas līdz svētdienai risināsies Eiropas čempionāts pludmales volejbolā, kas ir pirmais un pagaidām paliks arī vienīgais nozīmīgais turnīrs kopš koronavīrusa pandēmijas sākuma. Latvijā sapulcējušies gandrīz visi labākie šīs pasaules daļas spēlētāji.

Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka pērn Maskavā kļuva par Eiropas čempionēm, bet titula aizstāvēšana šobrīd izskatās teju pēc neiespējamās misijas.

4. septembrī Graudiņai tika konstatētas pozitīvas Covid-19 analīzes un šķita, ka dalība turnīrā vispār ies secen, taču nākamie divi testi bija negatīvi, veikts arī antivielu tests, un atbildīgās iestādes deva pārim zaļo gaismu spēlēšanai Jūrmalas smiltīs.

Taču pusotras nedēļas pauze iecirtusi pamatīgu robu viņu gatavībā.

“Bijām paredzējušas piedalīties “King of the Court” turnīrā Nīderlandē un pirms tam vajadzēja taisīt testu,” “Latvijas Avīzei” stāsta Tīna Graudiņa. “Pozitīvs rezultāts man bija nepatīkams pārsteigums, neradās nekādas versijas, kur es varēju inficēties.

Tagad gan ir tā, ka esmu vesela un varu spēlēt, bet Nastjai jābūt karantīnā, nedrīkst iziet no mājas. Ar Slimību profilakses un kontroles centra atļauju varēsim patrenēties vienu reizi pirms čempionāta, man pašai izolācijas periods beidzās sestdien.”

Tīna atzīst, ka parādīt labāko volejbolu būs sarežģīti: “Parastā situācijā aizstāvēt titulu ir ļoti grūti. Šovasar ar koronavīrusu un to, ka nav bijušas nevienas sacensības, tas ir vēl grūtāk, un tagad, kad nevaram trenēties – vēl grūtāk. Visi šķēršļi, kādi vien varētu būt, ir mūsu priekšā. Bet spēlēsim par simts procentiem un darīsim visu, ko varēsim. Galvenokārt baudīsim, ka vispār varam piedalīties.

Cerams, ka grupas turnīrā iespēlēsimies un tālāk būs labāk. Galvenās konkurentes piedalījās turnīrā Nīderlandē, droši vien sajutušas spēles un sacensības garu.”

Nīderlandē notikušais “King of the Court” turnīrs bija pirmās lielās sacensības kopš pandēmijas sākuma. Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs uzvarēja savā grupā, otrajā kārtā bija trešie piecu komandu vidū un iekļuva pusfinālā, bet palika ārpus fināla piecinieka.

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš pirmajās fāzēs ierindojās attiecīgi trešajā un piektajā vietā grupā, izšķirošajās kārtās nepiedaloties.

Eiropas čempionātā piedalīsies pa 32 pāriem vīriešu un sieviešu konkurencē. Kungu turnīrā Latviju bez minētajiem duetiem pārstāvēs arī Mihails Samoilovs un Aleksandrs Solovejs, Ardis Bedrītis un Arnis Reliņš.

Pļaviņu un Toču izloze nesaudzēja, atvēlot vietu nāves grupā kopā ar krieviem Konstantīnu Semjonovu un Iļju Ļešukovu, austriešiem Aleksanderu Dopleru un Klemensu Horstu, kā arī beļģiem Drīsu Kokelkorenu un Tomu van Valli.

Sieviešu konkurencē Latviju bez Graudiņas un Kravčenokas pārstāvēs vēl pieci dueti – nupat par Eiropas U-20 čempionēm kronētās Varvara Brailko un Anete Namiķe, Marta Ozola un Luīze Skrastiņa, Kristīne Briede un Krista Paegle.

Saistītie raksti

No astoņiem sieviešu duetiem, kas pasaules rangā ir virs Graudiņas un Kravčenokas, nebūs vien vācietes Bergere un Suda.

Dārgas biļetes

* Ievērojot drošības noteikumus (divu metru distance, ķermeņa temperatūras mērīšana, roku dezinfekcija), Eiropas čempionāta spēles klātienē Majoros varēs vērot arī skatītāji. Biļetes tiek pārdotas uz visām turnīra dienām – šodien tās maksā no četriem līdz sešiem eiro, turpmāk arvien dārgāk un brīvdienās cena ir 40–50 eiro.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.