Pasaulē
Eiropa

Eiroskeptiķi vēlas, lai Bigbens iezvana breksitu0


Bigbens Londonā
Bigbens Londonā
Foto – Leta/AFP

Eiroskeptiķi piektdien pastiprinājuši kampaņu, kuras mērķis ir panākt, lai Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) 31.janvārī iezvana slavenais Vestminsteras pils pulksteņa tornis Bigbens.

Konservatīvais premjerministrs Boriss Džonsons, kas bija viens no kampaņas “Vote Leave” (“Balso par izstāšanos”) līderiem pirms breksita referenduma, otrdien raidsabiedrībai BBC sacīja, ka cilvēkiem būtu jāziedo līdzekļi ar kolektīvās finansēšanas vietņu starpniecību, lai panāktu, ka 31.janvārī plkst.23 pēc Griničas laika, kad Lielbritānija pēc 47 ES pavadītiem gadiem bloku pametīs, zvanītu Bigbena zvani.

Lai tas notiktu, ir jāsavāc 500 000 sterliņu mārciņu (587 509,5 eiro). Taču parlamenta amatpersonas vēlāk izteicās, ka – pat gadījumā, ja šo summu izdosies savākt – tas nebūs iespējams, jo tornis pašreiz tiek restaurēts.

Kampaņai “StandUp4Brexit” līdz piektdienas pēcpusdienai bija izdevies savākt aptuveni pusi no 500 000 sterliņu mārciņu, izmantojot tīmekļa vietni “GoFundMe”.

Konservatīvo pārstāvis Ians Dankans Smits, kurš ir Džonsona sabiedrotais, intervijā BBC sacīja, ka Bigbens zvana visos lielajos notikumos, tostarp, iezvanīja 2020.gada iestāšanos.

“Tas iezvanīja kara beigas Eiropā, tas iezvanīja kara beigas Japānā un kad pievienojāmies ES,” sacīja Smits.

“Ja viņi panāk, ka tas zvana citiem notikumiem, es neredzu, kādēļ tam nevar likt zvanīt, kad mēs izstāsimies no ES,” viņš piebilda.

Eiroskeptiķu kustības veterāns Naidžels Farāžs, kurš organizē “Breksita dienas” svinības parlamenta laukumā, netālu no Bigbena, iepriekš pārmetis valdībai, ka tā kaunas no breksita un nelepojas ar izstāšanos no ES.

Opozīcijā esošo leiboristu deputāts Deivids Lamijs savukārt pauda viedokli, ka 500 000 sterliņu mārciņu ir milzīga nauda, ko izšķiest urāpatriotismam.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.