Latvijā

Juka Rislaki: Es arī esmu imigrants24


Juka Rislaki.
Juka Rislaki.
Foto: Dainis Busmanis

Izlasījis Agra Liepiņa populistisko sacerējumu (“Es nāku no mazas tautas”, “LA” 29.10. ), atkal reiz jūtos personīgi aizskarts. Tieši tāda pati sajūta mani pārņēma, kad NA kungi stāvēja Rīgas centrā piketētāju vidū, kuri klaigāja: “Imigrantus nē! Imigrantus nē!” (Toreiz iemesls histērijai bija tas, ka Latvijā plānoja uzņemt kādus 250 bēgļus.)

Es esmu imigrants un pazīstu vēl citus imigrantus no rietumiem un austrumiem, kuri iemācījušies latviešu valodu, pazīst Latvijas vēsturi un kultūru un arvien ir gatavi aizstāvēt Latviju, kad to nonievā citas valstis. Vai būtu pienācis laiks pamest Latviju un doties projām?

Dīvaini, ka šobrīd ir pilnīgi aizmirsti tie krievu miljonāru tūkstoši, kuri gadu gaitā pirkuši un pērk uzturēšanās atļaujas Latvijā. Būtu interesanti uzzināt, kādai grupai tos pieskaita, piemēram, Liepiņa kungs? Varbūt “Latvijas patrioti” vai “Nav bīstami Latvijai”? Acīmredzot viņi neiekļaujas Liepiņa izdomātajā kategorijā “Ienaidnieki”, jo šajā sakarā nav pieminēti.

Savā rakstā Liepiņš nebalstās tikai uz Skalbi, Raini un Brigaderi, bet izjusti stāsta, kā viņš dodas uz baznīcu it kā aprunāties ar Brīvības cīņās kritušajiem karavīriem. Kurš dod tiesības izmantot savu domu izklāstīšanai kritušos varoņus? Un kurš gan var pateikt, ko šie jaunieši domātu par mūsdienu pasauli?

Nesen Somijā galēji labējo grupa noorganizēja pret bēgļiem vērstu demonstrāciju, kurā, starp citu, teica, ka viņi godinot kara veterānu piemiņu. Par laimi, daļa veterānu vēl ir dzīvo vidū, un kādi no viņiem atklāti paziņoja, ka nav cīnījušies par tādu dzimteni, kur izplata naidu, aizspriedumus un pieprasa nošķirties no pasaules.

Nākamajās vēlēšanās redzēs, kā Latvijā veiksies tām partijām, kas zvejo balsis ar ksenofobijas un iebaidīšanas palīdzību.

Juka Rislaki

Saistītie raksti

Red. piebilde. Attiecībā par autora pieminētajiem uzturēšanās atļauju pircējiem un Agra Liepiņa nostāju šajā jautājumā jāatgādina, ka viņš regulāri pauž savu viedokli. Piemēram, A. Liepiņš bija to personu vidū, kuras 2013. gada septembrī parakstīja “Latvijas sabiedrības atklāto vēstuli LR 11.Saeimai”. Tajā bija teikts: “Tātad, gādājot par valsts attīstību ilgtermiņā un par latviešu tautas interesēm, Saeima likumdošanas ceļā var pārtraukt zemes izpārdošanu ārvalstniekiem. Tāpēc rosinām 11.Saeimas deputātus steidzamības kārtā pieņemt likumu, kas liedz Latvijas zemi pārdot ārvalstu fiziskām un juridiskām personām.”

Un 2013. gada 7. oktobra “LA” bija Agra Liepiņa publikācija “Uzturēšanās atļaujas”. Autors bija uzrakstījis sarkastisku līdzību – par sieru, kurš sāk sastāvēties, un tāpēc blakts ierosina ģeniālu glābšanas plānu – “turīgajiem tārpiņiem vajag pārdot uzturēšanās atļaujas sierā”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VB
Vija Beinerte
Latvijā
Palieciet mājās! Tapis skaudrs video, kurā ārsti lūdz Latvijas sabiedrību palīdzēt glābt savas un arī viņu dzīvības 3
5 stundas
ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
Zemgaliete Klāra Kalniņa – sociāldemokrāte ar dziļu dzimtenes mīlestību sirdī
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Vakar reģistrēts šosezon lielākais kūlas ugunsgrēku skaits 3
7 stundas

Lasītākie

LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Meitenes mīl patīkamus pārsteigumus. Saruna ar Hermani Paukšu
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien gaidāms sniegs un brāzmains vējš
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī apstiprināti 25 Covid-19 gadījumi. Trīs cilvēki stacionēti ar smagu slimības gaitu
6 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Ceļā uz Saulkrastiem izveidojies sastrēgums vairāku desmitu kilometru garumā
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
No nākamās nedēļas bruņotie spēki sargās valsts austrumu robežu
4 stundas