Ešvorts perfekts 0

Latvijas futbola čempionāta priekšpēdējā kārtā FK “Ventspils” savā laukumā ar 3:1 pieveica FK “Liepāja” un šobrīd ir tuvu tam, lai izpildītu sezonas nobeiguma galveno mērķi – ierindotos pirmajā trijniekā.
Liepājnieki jau bija garantējuši titulu, līdz ar to šajā spēlē nekas nebija vajadzīgs. Komandas galvenais treneris Viktors Dobrecovs gan solīja arī atlikušajās cīņās iet tikai pēc uzvaras un laukumā sūtīja gandrīz visus labākos vīrus. Atklātā spēlē nedaudz labāk jutās ventspilnieki, kuru rindās vienus vārtus guva Antons Jemeļins, bet otrajā puslaikā divreiz izcēlās Eduards Tīdenbergs, kuram tie bija pirmie vārti šosezon. Viesiem precīzs bija Iļja Šadčins.
FK “Ventspils” pēdējās 20 minūtes pēc Alana Sineļņikova noraidīšanas spēlēja mazākumā, tomēr 2:1 pārsvaru ne tikai noturēja, bet arī palielināja. Kopš Pola Ešvorta atgriešanās galvenā trenera amatā ventspilnieki bijuši perfekti – piecas uzvaras, vārtu bilance 15:2. Pēdējā kārtā nākamnedēļ jāuzņem FK “Jelgava” un medaļu iegūšanai pietiks ar neizšķirtu.
“Skonto” dramatiskā mačā viesos uzvarēja BFC “Daugavpils” – 3:2. Visi vārti tika gūti otrajā puslaikā, mājinieki divas reizes izvirzījās vadībā, taču rīdzinieki nepadevās un kompensācijas laika otrajā minūtē uzvaras vārtus guva Artūrs Karašausks – ļoti svarīgi trīs punkti cīņā par otro vietu kopvērtējumā.
“Metta/Latvijas Universitāte” pēdējā mačā virslīgā Jūrmalā ar 3:0 pārspēja “Spartaku”. Studenti lieliski aizvadīja pirmo puslaiku, izceļoties trīs reizes – pirmie vārti virslīgas karjerā 17 gadus vecajam Robertam Uldriķim un Artim Ostrovskim, izcēlās arī Edgars Vardanjans. Taču sezonas atbildīgākais brīdis Andrim Rihertam&Co vēl priekšā, jo būs jāpiedalās pārspēlēs par vietas saglabāšanu virslīgā.
“SMScredit.lv virslīga”
FK “Ventspils” – FK “Liepāja” 3:1 (1:0), Jemeļins (9.), Tīdenbergs (70., 87.); Šadčins (60.).
BFC “Daugavpils” – “Skonto” 2:3 (0:0), Skolovs (46.), Riževskis (73.); Kovaļovs (58. no 11m), Apija (85.), Karašausks (90.+2).
Jūrmalas “Spartaks” – “Metta/Latvijas Universitāte” 0:3 (0:3), Ostrovskis (24.), Uldriķis (34.), Vardanjans (40.).
Tabula. 1. FK “Liepāja” 49 punkti (23 spēlēs), 2. “Skonto” 42 (23), 3. FK “Ventspils” 42 (23), 4. FK “Jelgava” 40 (23), 5. “Spartaks” 21(23), 6. BFC “Daugavpils” 14 (23), 7. “Metta/Latvijas Universitāte” 12 (24).