Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Paul White/AP/SCANPIX

EZA piekrīt “Novavax” Covid-19 vakcīnas apstiprināšanai 31

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) pirmdien devusi piekrišanu ASV farmācijas uzņēmuma “Novavax” Covid-19 vakcīnas apstiprināšanai.

“Esmu šokā. Laikam apsildīt māju ar siltumsūkni bija stulba izvēle!” Kulbergs publisko savus apkures rēķinus
Reanimatologam, kurš glāba Navaļniju pēc saindēšanas ar “Novičok”, atsaka darbu Latvijas slimnīcā 114
Smaga avārija uz A5 pirms Rīgas HES, braucot no Salaspils puses
Lasīt citas ziņas

Pēc tam, kad Eiropas Komisija (EK) oficiāli apstiprinās “Novavax” vakcīnu, tā kļūs par piekto Eiropas Savienībā (ES) izmantojamo vakcīnu pret Covid-19.

Atšķirībā no četrām iepriekš apstiprinātajām vakcīnām, “Novavax” ražotā veidota uz proteīna bāzes. Tā satur proteīna fragmentus, kas ir unikāli un piemīt tikai šim vīrusam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar šīs vakcīnas palīdzību cilvēka imūnsistēma spēj atpazīt, ka šim jaunajam proteīnam nav jāatrodas organismā, un attiecīgi reaģēt, veidojot dabisku aizsargsistēmu pret Covid-19 infekciju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.