Francijas futbola zvaigznes Kilians Mbapē (no labās), Antuāns Grīzmans un Usmans Dembelē svin iekļūšanu Pasaules kausa ceturtdaļfinālā.

Favorīti soļo tālāk. PK finālturnīrs futbolā lēnā garā tuvojas kulminācijai 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Pasaules kausa finālturnīrs futbolā lēnā garā tuvojas kulminācijai. Emociju ir daudz, bet vismaz pagaidām astotdaļfināla mačos tālāk soļo favorīti. Nīderlande ar 3:1 pieveica ASV. Mača lielākā zvaigzne Denzels Damfrīss, kuram gūti vārti un divas rezultatīvas piespēles. Šķiet, ka holandieši spēlē paslēpes, brīžiem izskatās ļoti labi, tad atdod iniciatīvu pretiniekiem, bet tas nes augļus, jo Luisa van Gāla trenētā komanda jau ir ceturtdaļfinālā.

Tur būs tikšanās ar Argentīnu un Lionelu Mesi. Argentīnas desmitais numurs ir ieskrējies, astotdaļfinālā pret Austrāliju (2:1) teicams sitiens pirmajā puslaikā, komandai pēc tam uzvara. Argentīniešiem gan ir problēmas aizsardzībā, jo austrāļiem tikai veiksmes trūkuma dēļ neizdevās panākt izlīdzinājumu.

Daudz labāku iespaidu atstāj Francijas izlase, kas savā astotdaļfināla mačā ar 3:1 pārspēja Poliju. Olivjē Žirū atklāja rezultātu pirmā puslaika izskaņā. 36 gadus vecajam uzbrucējam tie bija 52. gūtie vārti valstsvienībā un tas ir jauns Francijas izlases rekords, pārspējot Tjerī Anrī iepriekš iespēto. Pēc tam divas reizes precīzs bija arī Kilians Mbapē, kurš ar pieciem gūtiem vārtiem ir Pasaules kausa labākais snaiperis.

Polijas izlases labā jau kompensācijas laikā vārtus ar “pendeli” guva Roberts Levandovskis, taču tas bija vājš mierinājums. Francijas pretiniece ceturtdaļfinālā noskaidrojās vakar Anglijas un Senegālas duelī. Šodien vēl divi 1/8 mači: Japāna – Horvātija un Brazīlija – Dienvidkoreja, rīt Spānija – Maroka un Portugāle – Šveice.