Iepriekšējo sešu gadu Latvijas futbola čempions Elvis Stuglis (vidū) pēc pirmspēdējā minūtē gūtajiem “RFS” uzvars vārtiem spēlē pret “Spartaku” nonācis komandas biedru ielenkumā.

Favorītiem grūtas uzvaras 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
“Neaiciniet atpakaļ, ja jūs nezināt, vai šeit būs darbs!” Jaunietis pabeidzis augstskolu Anglijā, bet Latvijā nevar atrast darbu
Vai esi pārliecināts, ka tavā noīrētajā miteklītī nav slēptās kameras? Lūk, kā pārbaudīt!

Latvijas futbola čempi­onāta pirmajā kārtā galvenie turnīra favorīti izcīnīja uzvaras, taču tās izdevās izraut vien mača izskaņā.

Jaunā virslīgas sezona startēja ar “Liepājas” uzvaru 3:1 mājās pār debitanti “Super Nova Salaspils”. Liepājas urugvajiešu aizsargs Martins Marta Eiropas futbolā pierakstījās ar vārtiem 12. minūtē, bet jau nākamajā minūtē smiltenietis Mārcis Rullis no vārtu priekšas izlīdzināja rezultātu. Tas arī palika viesu vienīgais sitiens spēlē, tomēr, par spīti pārsvaram, uzvaras vārtus liepājnieki ar rikošeta palīdzību guva vien 71. minūtē. Mačam punktu ar sitienu no metriem 18 pielika Artūrs Karašausks.

“Super Nova” ir Latvijas lielākā futbola akadēmija, kurai Rīgā un vēl vairākās pilsētās kopā ir vairāk nekā tūkstoš audzēkņu. No 24 virslīgai pieteiktajiem spēlētājiem puse ir savi audzēkņi. Komandā alga tiek maksāta pieciem futbolistiem, pārējie ir amatieri, bet vairākiem jaunajiem ir labas izredzes kļūt par profesionāļiem. Februāra pirmajā pusē “Super Nova” bija plānojusi doties uz nometni Harkivā Ukrainā, taču šo braucienu atcēla, un izrādījās, ka tas bijis ļoti pravietisks solis. Galvenajam trenerim Andrejam Lapsam tur ir labi kontakti, viņš stāsta, ka pilsētā bija pieejama lieliska bāze par mazām izmaksām. Nu krievu okupanti to iznīcinājuši.

Pirmās kārtas centrālajā spēlē “Riga” uzņēma “Valmieru”, cīņai sākoties ļoti vētraini. Jau 27. sekundē Alvis Jaunzems ar filigrānu sitienu no soda laukuma labās puses izvirzīja vadībā valmieriešus, gūstot savus pirmos vārtus kopš 2020. gada jūlija. Torstena Finka padotie pēc pāris minūtēm ar 11 metru sitienu panāca neizšķirtu. Precīzs bija ukrainis Oleksandrs Filipovs. Otrajā puslaikā rīdzinieki dominēja, un 86. minūtē trīs punktus viņiem izrāva Glodi Ngonda – 2:1.

Čempione “RFS” sastapās ar negaidīti sīkstu “Spartaka” pretestību (3:2). 56. minūtē 18 gadus vecais Artūrs Ostapenko, piedzīvojot debiju virslīgā, izvirzīja jūrmalniekus vadībā ar 2:1. Rīdziniekiem nostrādāja pārsvars otrajā stāvā – aizsargs Žiga Lipuščeks ar galvu panāca izlīdzinājumu, bet uzmainītais Elvis Stuglis no pašas vārtu priekšas 89. minūtē izrāva laimīgu uzvaru.

Vēl pirmajā kārtā “Auda” pēc 17 gadu pārtraukuma atgriežoties virslīgā, pretinieku laukumā ar 1:0 uzvarēja “Metta” futbolistus. Vienīgie vārti šajā mačā tika gūti 10. minūtē, kad ķekavnieku komandas spēlētājs Olabandžo Ogundži tika nogāzts “Mettas” soda laukumā, bet horvāts Tomislavs Štrkaļs realizēja 11 metru soda sitienu. Diemžēl šajā spēlē arī pirmie darvas pilieni virslīgas medus mucā, jo “Auda” spēli aizvadīja Latvijas jaunatnes izlases formas kreklos… Abām komandām kreklu krāsa ir līdzīga – zaļa un balta. Vēl pāris dienu pirms spēles kreklu krāsa tika akceptēta, taču pirms paša mača tiesnešu brigāde tomēr neļāva viesiem (“Audai”) spēlēt savos kreklos, tāpēc steigā nācās meklēt risinājumu, neko labāku par Latvijas izlases krekliem, kurus rotā Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģerbonis, neizdomājot.