Foto: Imago/Scanpix/LETA

“Ferrero” atsauc atsevišķus “Kinder” zīmola produktus Latvijā 0

Ražotāja “Ferrero” šokolādes produktu izplatītājs Latvijā ir informējis Pārtikas un veterināro dienestu (PVD), ka ražotājs ir atsaucis vairākas Beļģijā ražotu produktu partijas, informēja dienestā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas
Tostarp atsaukti tiek saldumi “Kinder Schoko-Bons/ Schoko-Bons White” 125 gramu un 200 gramu iepakojumos.

Atsaukums attiecas uz visu produkta partiju ar derīguma termiņiem no 28.maija līdz 23.augustam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atsaukts tiek arī produkts “Kinder Surprise Maxi” 100 gramu iepakojumā ar derīguma termiņu līdz 18.septembrim. Produkta partijas numurs ir “L356R03”. Tāpat “Ferrero” atsauc “Kinder Mix Peluche” 133 gramu iepakojumā, kura derīguma termiņš 21.augusts. Partijas numuri – ” L322RWPJ”, “L323RWPJ”, “L354RWPJ”, “L013LWPJ” un “L039LWPJ”.

PVD uzsver, ka dienestā joprojām turpina pārbaudes, lai noskaidrotu, kādi uzņēmuma “Ferrero” Beļģijas filiālē ražotie produkti piegādāti uz Latviju, tādēļ patērētāji pagaidām aicināti atturēties no uzņēmuma “Ferrero” Beļģijas filiālē ražotu “Kinder” zīmola produktu iegādes un lietošanas uzturā.

Lai noskaidrotu, kurā valstī produkts ražots, PVD aicina pievērst uzmanību produkta partijas numuram. Ja ciparu kombinācijā pēdējie cipari ir 03, tad produkts ir ražots Beļģijā.

Ja produkts ir jau iegādāts, PVD aicina to atgriezt atpakaļ tirgotājam.

Jau ziņots, ka pārtikas uzraudzības iestādes Dānijā un Somijā ceturtdien, 6.aprīlī, paziņoja, ka Itālijas šokolādes ražošanas uzņēmums “Ferrero” šajās valstīs atsaucis šokolādes olas “Kinder Surprise” saistībā ar aizdomām par šī produkta saikni ar salmonelozes uzliesmojumiem. Par šo produktu atsaukumiem paziņojušas vairākas valstis, to vidū Beļģija, Francija, Vācija, Īrijā, Luksemburga, Lielbritānija, Zviedrija un Norvēģija.

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs trešdien paziņoja, ka izmeklē 134 gadījumus, kad bērni saslimuši ar salmonelozi, un sākotnējā informācija liecina, ka šis uzliesmojums saistīts ar produktiem “Kinder Surprise”.

Pirmie šādi gadījumi janvārī tika konstatēti Lielbritānijā.

SAISTĪTIE RAKSTI