Foto – Ivo Grundulis

Festivālu “Eiropas Ziemassvētki” atklās Kaspars Zemītis ar Rīgas Doma zēnu kori 0

VSIA “Latvijas Koncertu” organizēto festivālu “Eiropas Ziemassvētki” 8. decembrī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā atklās Rīgas Domas zēnu koris, diriģents Mārtiņš Klišāns un ģitārists Kaspars Zemītis, LA.lv uzzināja “Latvijas Koncertos”.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
“Izgāju cauri ellei!” Divu bērnu mamma atvadās no bērniem un tikai pēc ķīmijterapijas uzzina, ka nekad nav bijusi slima 4
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 6
Lasīt citas ziņas

Renesanses laika Anglijā sakņojas zēnu kora dziedāšanas tradīcijas. Koncertā skanēs motetes, kuras komponējuši Viljams Bērds un Tomass Tallis. Savukārt lautas skaņu sajūsmināti, krāšņas melodijas šim instrumentam radījuši gan aristokrātu apjūsmotais un melanholiskais Džons Doulends, gan fizikā iesvaidītais Tomass Kampions.

Kaspars Zemītis ir viens no izcilākajiem akustiskās ģitāras spēles meistariem Latvijā. Viņš ir daudzpusīgs un pieprasīts mūziķis, kas muzicē dažādos žanros un sastāvos. Savulaik Kaspars ir bijis leģendārās grupas Time After Time dalībnieks. Viņa skatuves partneru vidū ir dziedātāji Intars Busulis, Daumants Kalniņš, Linda Leen, Renārs Kaupers un citi. Jau vairākus gadus Kasparu Zemīti vieno sadarbība ar VAK “Latvija” un diriģentu Māri Sirmo, Latvijas Radio kori un Rīgas Doma zēnu kori.

CITI ŠOBRĪD LASA

Koncerts notiks arī Dzintaru koncertzālē 15. decembrī, teātra namā “Jūras vārti” 19. decembrī, koncertzālē “Cēsis” 23. decembrī un koncertzālē “Lielais dzintars” 14. janvārī.

Festivāla “Eiropas Ziemassvētki” koncerti notiks no 8. līdz 29. decembrim. Koncertos skanēs pasaules dižgaru Mendelszona, Mocarta, Hendeļa, Baha skaistākie mūzikas šedevri; Raimonda Paula jaunākie skaņdarbi; jubilāra Artura Maskata kompozīcijas. Jaundarbu programmu festivālam sagatavojis sitaminstrumentu ansamblis Perpetuum Ritmico. Klausītājus priecēs Rīgas Doma zēnu koris, Latvijas Radio bigbends, Sinfonietta Rīga, Latvijas Radio koris, trio Art-i-Shock, solisti – Vestards Šimkus, Sergejs Jēgers, Dita Krenberga un citi.

Festivālu “Eiropas Ziemassvētki” atbalsta Rīgas dome.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.