Foto – AFP/LETA

Fidži olimpiskā regbija komanda sajūsmina pasauli ar aizrautīgu uzvaras dziesmu 0

Fidži vīriešu regbija komanda ceturtdien kļuva par pirmajiem olimpiskajiem čempioniem regbijā-7. Turklāt regbija spēlētāji ceturtdien sagādāja Fidži pirmo olimpisko medaļu tās vēsturē. Savukārt ne tikai sporta fani vien bija sajūsmā par puišu sirsnīgi un aizrautīgi izpildīto dziesmu par godu uzvarai.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Fidži regbisti, kuri bija šo sacensību galvenie favorīti, bija labāki Riodežaneiro olimpiskajā turnīrā, finālmačā ar 43:7 (29:0) sagrāva Lielbritānijas sportistus.

Jau pirmajā puslaikā Fidži demonstrēja savu pārākumu, turklāt otrajā puslaikā šīs komandas pārsvars sasniedza arī 36:0.

Tikmēr bronzas medaļas ceturtdien ieguva Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) regbija spēlētāji, kuri ar 54:14 (21:7) pārspēja Japānu.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka citi olimpisko spēļu turnīra favorīti Jaunzēlande cieta zaudējumu ceturtdaļfinālā, ko pārspēja tieši Fidži.

Šīs ir pirmās olimpiskās spēles, kuru programmā bija iekļauts regbijs-7, bet iepriekš šis sporta veids Olimpiādē bija tālajā 1924.gadā, kad tas tika spēlēts klasiskajā 15 spēlētāju formātā.

LETA jau vēstīja, ka dāmu turnīrā triumfēja Austrālija, finālā ar 24:17 uzvarot Jaunzēlandi, bet trešo vietu izcīnīja Kanāda.
Riodežaneiro olimpiskās spēles ilgs līdz 21.augustam.