“Riga” futbolisti otro gadu pēc kārtas virs galvas cēla Latvijas čempionu kausu.

FK “Riga” – divkārtēji Latvijas čempioni futbolā! 0

Futbola klubs “Riga” trešdien “Skonto” stadionā izrāva neizšķirtu pret sīvākajiem pretiniekiem “RFS”, otro gadu pēc kārtas kļūstot par “Optibet” Latvijas futbola virslīgas čempioniem.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55

“Riga” savā laukumā spēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar “RFS”, kas spēli pabeidza deviņu futbolistu sastāvā.

Jau iepriekšējos divos mačos “Riga” varēja nodrošināt čempionu titulu, taču zaudēja “Ventspilij” (1:2) un spēlēja neizšķirti ar “Jelgavu” (0:0). Titula izcīnīšanai “Riga” komandai trešdien pietika ar neizšķirtu, kas arī tika nodrošināts spēles 60.minūtē, kad precīzs bija Elvis Stuglis.

Tikmēr “RFS” rindās spēles 22.minūtē izcēlās Aleksandrs Solovjovs.

Spēli aktīvāk iesāka mājinieki, kuri 18.minūtē tika pie iespējas izpildīt brīvsitienu no aptuveni 17 metru atzīmes. Soda laukumā ieraidīto bumbu nespēja savaldīt Elvis Stuglis, tai lidojot garām vārtiem. Četras minūtes vēlāk par Stugļa neveiksmi tika sodīta “Riga”, jo pēc Roberta Savaļnieka izpildītā stūra sitiena, pie tuvā (kreisā) vārtu staba ar galvu precīzi nospēlēja Solovjovs.

Spēles 42.minūtē otro dzelteno kartīti nopelnīja “RFS” uzbrukuma līderis un čempionāta labākais vārtu guvējs Darko Lemajičs, atstājot viesus desmit vīru sastāvā, tādējādi palielinot pretinieku iespējas svinēt uzvaru čempionātā jau trešdienas vakarā.

Otrā puslaika desmitajā minūtē soda laukumā noteikumus pārkāpa Herdi Prenga, kā rezultātā “RFS” varēja izpildīt “pendeli”. To sist devās Slavko Blagojevičs, tomēr viņa raidītā bumba atsitās pret vārtu pārliktni. “RFS” spēlētāja neizmantoto iespēju realizēja pretinieki, kas 60.minūtē Stugļa personā panāca izlīdzinājumu. Latvijas futbolistam soda laukumā lielisku piespēli iedeva Stefans Paničs, Stuglim bumbu ar galvu raidot tukšos vārtos.

Spēles turpinājumā abas komandas bieži apmainījās ar noteikumu pārkāpumiem, kas līdz spēles pēdējai desmitminūtei bija krietni palielinājis spriedzi laukumā. 88.minūtē pēc neveiksmīga brīvsitiena ātrajā uzbrukumā centās aizskriet mājinieki, tomēr Vitālijs Jagodinskis uzkāpa pretiniekam uz kājas, nopelnot sarkano kartīti. Šī iemesla dēļ “RFS” palika deviņu vīru sastāvā, bet “Riga” turpināja aktīvi uzbrukt. Aktivitāte spēles pēdējās minūtēs nelīdzēja gūt vēl vienus vārtus, tomēr ar neizšķirtu bija gana, lai otro gadu pēc kārtas svinētu uzvaru Latvijas čempionātā.

Vēl 2015.gadā “Riga” ar nosaukumu “Caramba”/”Dinamo” triumfēja Latvijas pirmajā līgā, iegūstot iespēju debitēt virslīgā. Pirmajā sezonā galvaspilsētas klubs bija piektais, otrajā izcīnīja trešo vietu, bet pērn uzvarēja gan čempionātā, gan Latvijas kausā. Iepriekšējā sezonā komandu titulus izcīnīja ar Viktoru Skripņiku pie stūres, bet šogad teju visu sezonu vienību vada Mihails Koņevs.

Jau ziņots, ka šīs kārtas ievadā svētdien “Valmiera Glass”/ViA savā laukumā ar rezultātu 3:0 pārspēja Jūrmalas “Spartaku”, iekļūstot pirmajā četriniekā un Eirokausu zonā, bet “Daugavpils” mājās ar 1:0 pārspēja “Liepāju”, izbēgot no nonākšanas pārspēlēs par vietas saglabāšanu virslīgā. Tikmēr “Metta” trešdien piedzīvoja zaudējumu ar 0:3 pret “Jelgavu”, kā rezultātā vienībai sezonas izskaņā septīto reizi pēc kārtas nāksies aizvadīt pārspēles, lai noturētos spēcīgākajā valsts čempionātā.

Ar 62 punktiem 30 spēlēs kopvērtējuma vadībā ir “Riga” komanda, bet par sešiem punktiem mazāk ir 31 cīņu aizvadījušajai “RFS”. Tālāk ar 47 punktiem 30 spēlēs seko “Ventspils”, bet 44 punkti ir “Valmiera Glass”/ViA vienībai, kamēr piektais ar 41 punktu ir “Spartaks”. Tikmēr 36 punktus iekrājusi “Jelgava”, par punktu mazāk ir “Liepājai”, bet 30 punktus ieguvusi “Daugavpilis”. Pēdējā ar 25 punktiem 31 cīņā ir “Metta”.