Sports
Citi sporta veidi

FOTO: Atklāj rekonstruēto tenisa centru “Lielupe”0


Pārbūvētais tenisa centrs “Lielupe”.
Pārbūvētais tenisa centrs “Lielupe”.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Pēc vērienīgas pārbūves piektdien Jūrmalā atklāts tenisa centrs “Lielupe”, kas kļuvis par modernāko tenisa centru Baltijā.

“Jauna, starptautisko sacensību standartiem atbilstoša slēgtā tenisa laukumu halle, atvērtie tenisa laukumi un mūsdienu prasībām atbilstoša infrastruktūra ir uzlabojumi, kas ļaus organizēt starptautiska mēroga tenisa sacensības, un ikdienā būs pieejami ikvienam veselīga dzīvesveida entuziastam,” uzskata Izglītības un zinātnes ministrijā.

Pēc rekonstrukcijas valsts pārvaldībā esošais tenisa centrs “Lielupe” spēs uzņemt no 400 līdz 500 spēlētāju dienā un nodrošināt vairāk nekā 50 dažāda līmeņa starptautisku turnīru norisi gadā.

Svinīgajā atklāšanas pasākumā izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) norādīja, ka teniss ir sporta veids, kurā Latvijas sportistu vārdi pasaulē pēdējos gados izskanējuši īpaši pārliecinoši un spoži. Tādēļ ministrei esot īpaši liels prieks, ka “vēsturiskais tenisa centrs, kas izauklējis daudzus slavenus sportistus, beidzot pārdzimis jaunā kvalitātē, paverot ceļu arī jaunām tenisa personībām un sporta mīļotājiem”.

Arī tenisa centra “Lielupe” valdes loceklis Guntis Zālītis pauda gandarījumu, ka ar rekonstruētā tenisa centra nodošanu ekspluatācijā ir noslēdzies vairāk nekā desmit gadus ilgs process, kas nav bijis viegls nevienai no iesaistītajām pusēm.

Pēc pārbūves atklāj tenisa centru "Lielupe"

Ministrijā skaidroja, ka tenisa centra pārbūve notika četrās kārtās. Otrās un trešās kārtas ietvaros uzbūvēta mūsdienīga slēgtā tenisa laukumu halle, kas savienota ar veco ēku. Jaunuzbūvētajā hallē atrodas četri tenisa laukumi, trīs skvoša korti, pludmales tenisa laukums un telpas fitnesa un trenažieru zālēm. Rekonstruēta arī 1989.gadā būvētā slēgtā tenisa halle, veicot tās būvkonstrukciju, inženierkomunikāciju un administratīvā korpusa iekštelpu pārbūvi, kā arī energoefektivitātes uzlabošanu.

Saistītie raksti

Tenisa centra “Lielupe” rekonstrukcijas otrajai un trešajai kārtai no valsts budžeta piešķirti vairāk nekā 9,8 miljoni eiro, kam papildus piesaistīts Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums 1,4 miljonu eiro apmērā ēku energoefektivitātes paaugstināšanai.

Tenisa centra “Lielupe” slēgtā halle tika uzbūvēta 1989.gadā, izveidojot valsts tenisa centru “Lielupe”, kas pakāpeniski kļuva par prestižu tenisa bāzi. Kopš 1992.gada tenisa centram ir nacionālās sporta bāzes statuss, kopš 2017.gada 100% kapitāla daļu īpašumtiesību turētājs ir IZM.

LA.lv