Foto: Karīna Miezāja

FOTO: atvērta grāmata visai ģimenei “Dāvana Latvijai” 0

Sagaidot valsts svētku nedēļu, mājīgajās Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra telpās atvērta izdevniecībā “Latvijas Mediji” iznākusī Līgas Rozentāles un mākslinieces Agneses Aizpurietes lasāmgrāmata “Dāvana Latvijai”, kā arī uzdevumu un radošo darbu grāmata “Apsveic Latviju”.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

Grāmatas domātas ikvienai ģimenei, kurā aug bērni, un tā palīdzēs pašiem mazākajiem lasītājiem saprast, kas ir Latvija un ka arī valstij ir dzimšanas diena.

Lasāmgrāmatā visai ģimenei pastāstīts, kā Bērziņu ģimene gatavojas Latvijai nozīmīgu svētku svinēšanai − Lāčplēša dienai 11. novembrī un Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienai 18. novembrī. Savukārt uzdevumu grāmatā saistībā ar šo tēmu mazie lasītāji varēs zīmēt, pildīt uzdevumus, iemācīties spēli un uzzināt ko vairāk par Latviju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai Bērziņu ģimenes bērniem svētki kļūtu saprotamāki, vecāki izstāsta teiku par Lāčplēsi, sasaistot to ar reālajiem vēstures notikumiem. Uz Latvijas dzimšanas dienu, gaidot ierodamies vecvecākus, ģimeniskā juceklī norisinās mājas kārtošana un svētku maltītes gatavošana. Savukārt brālītis un māsiņa domā par dāvanu, ko uzdāvināt valstij svētkos. Vecvecāki mazbērniem izstāsta, kā radusies Latvija pirms vairāk kā simts gadiem, kā arī atgādina par dabas un kultūras bagātībām, nonākot pie secinājuma, kas viss apkārtesošais un cilvēki veido Latviju.

Rakstniece Līga Rozentāle, kurai “Dāvana Latvijai” ir debijas grāmata, atzīst, ka viņas pašas bērni, un to ir pavisam trīs, ir šīs grāmatas prototipi un iedvesmotāji.”Viss sākās ar to, ka es mēģināju savai vecākajai meitai izstāstīt Lāčplēša dienas ideju,” stāsta rakstniece.

“Pirms tam meklēju bibliotēkā grāmatas, kas varētu maziem bērniem saprotami to izstāstīt, bet tā arī neatradu. Daudzās grāmatās bija gan gadaskaitļi, gan dažādi fakti, bet es gribēju bērniem iedot svētku, prieka sajūtu par Latviju, patriotismu. Un tad man radās sajūta, ka pašai jāuzraksta par to.”

Savukārt ilustratori Agnesi Aizpurieti ļoti uzrunāja šīs grāmatas sižets un tas, kā stāsts tiek pasniegts – gaišā, vieglā veidā par tautai svarīgiem notikumiem.

“Novembris parasti ir apmācies un lietains, bet man gribējās, lai grāmata ir priecīga – tāpēc centos izmantot košas krāsas, parādīt tēlus ar humoru, lai tie ienes grāmatiņā vieglumu, jo mums taču jāpriecājās par šiem svētkiem,” stāsta māksliniece.

Grāmatas "Dāvana Latvijai" atvēršanas svētki
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.