Latvijas labākais distanču slēpotājs Indulis Bikše sestdien Phjončhanas olimpiskajās spēlēs ieņēma 57.vietu 50 kilometru distancē klasiskajā stilā, kurā triumfēja Somijas sportists Īvo Niskanens, izcīnot otro Olimpiādes zelta medaļu karjerā.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1

Niskanens finišu sasniedza pēc divām stundām, astoņām minūtēm un 22,1 sekundes, aiz sevis atstājot divus olimpiskos sportistus no Krievijas. Somijai tā ir pirmā uzvara olimpiskajā slēpošanas maratonā kops 1960. gada.

Sudraba medaļu izcīnīja Aleksandrs Boļšunovs, kurš uzvarētājam zaudēja 18,7 sekundes, bet bronzu ieguva Andrejs Larkovs, jo čempiona atpaliekot par divām minūtēm un 37,5 sekundēm.

EPA/Scanpix

Pirms četriem gadiem Sočos Niskanens kļuva par olimpisko čempionu komandu sprintā, bet pērn kļuva par pasaules čempionu 15 kilometru distancē, tagad tiekot pie olimpiskā zelta slēpošanas maratonā. Phjončhanā viņš bija arī ceturtais komandu stafetē, bet individuālajā sprintā ieņēma 14., kamēr 30 kilometru skiatlonā 30.vietu.
Savukārt Bikše, kurš otro reizi karjerā slēpoja maratona distanci, no uzvarētāja atpalika 22 minūtes un 45,4 sekundes, esot ceturtais no beigām, kurš sasniedza finišu, netiekot apsteigts par apli.

Sacensības sāka 69, bet finišu sasniedza 60 slēpotāji, jo trīs dalībnieki tika apsteigti par apli, bet vēl seši izstājās.

Latvijas šī brīža labākais slēpotājs 50 kilometru distanci veica vien otro reizi karjerā, pērn pasaules čempionātā sacensībās brīvajā stilā arī paliekot 57.pozīcijā.

Iepriekš Phjončhanā sprinta sacensībās klasiskajā stilā Bikše otrdien ieņēma 63.vietu starp 80 sportistiem, kā arī izcīnīja 65.vietu 15 kilometru distancē brīvajā stilā.