Publicitātes foto

FOTO: Elitas Patmalnieces krāšņie darbi izdaiļo Latvijas pilsētas 0

Ar pārliecību, ka nākamā Latvijas simtgade jāsāk pozitīvi, drosmīgi un radoši, Omniva sadarbībā ar vienu no Latvijas spilgtākajām un atzītākajām māksliniecēm – Elitu Patmalnieci – sagatavojusi pārsteigumus valsts pērlēm – piecām lielajām Latvijas pilsētām. Tajās izvietotie pakomāti izdaiļoti ar Patmalnieces mākslas darbiem.

Reklāma
Reklāma
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 3
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

Iesākot jauno simtgadi, Rēzeknē, Valmierā, Liepājā, Rīgā un Jelgavā oranžie pakomāti pārtapuši par krāšņiem mākslas darbiem pilsētvidē. Tie izdaiļoti ar Elitas Patmalnieces darbiem, ietērpjot tos krāsās un tēlos. Iedvesmojošos zīmējumus māksliniece radījusi katrai no pilsētām individuāli, attēlojot savas atmiņas, emocijas un asociācijas saistībā ar katru no tām.

“Izvēlējāmies tieši Elitu, jo mākslinieces iekšējais un ārējais krāšņums caurstrāvo visus viņas darbus, un, mūsuprāt, arī Latvijai šis ir īstais brīdis, lai tā kļūtu vēl drosmīgāka, spilgtāka un pamanāmāka”, skaidro Omniva Latvija vadītāja Beāte Krauze-Čebotare. “Ceram, ka Elitas zīmējumi pakomātu lietotājiem radīs prieku un pozitīvas emocijas, kuras viņi līdz ar saviem sūtījumiem domās nosūtīs radiem, draugiem un sadarbības partneriem Latvijā un citur pasaulē.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Elita Patmalniece par iedvesmu un asociācijām mākslas darbu tapšanas procesā:

1. Rēzekne

Publicitātes foto

“Ar Rēzekni man saistās violetā – garīguma un noslēpumainības krāsa. Rēzeknē tāpat kā Latgalē kopumā ir spēcīgas kristīgās ticības tradīcijas, tādēļ manā darbā kā ticības simbols dominē baznīcas. Īpašs akcents ir glezniņa ar Aglonas baziliku un sieviete, kas skaita lūgšanas. Arī kronis un sirds ir par godu Dievam.”

2. Valmiera

Publicitātes foto

“Valmiera ir zaļa un latviska pilsēta Latvijas vidienē. No pastaigām pa Valmieru man atmiņā spilgti palicis liels, ļoti skaists koks ar kupliem zariem, kas iedvesmoja šim darbam – izmantoju to kā dzīvības un Latvijas dabas simbolu. Zaļais tonis saistās ne vien ar dabu, bet arī ar izaugsmi un attīstību, kas izglītības un kultūras jomā Valmierā notiek caur augstskolu un skatītāju iemīļoto teātri. Roka zīmējuma centrā vizualizē teātri – “būt vai nebūt”, bet cilvēks ar kroni galvā nejauši iznācis ļoti līdzīgs Valmieras teātra aktierim Imantam Stradam.”

3. Jelgava

Publicitātes foto

“Jestra, jauneklīga, jautra – tāda, manuprāt, ir Jelgava! Īsta studentu pilsēta! Tā man noteikti asociējas ar “Prāta vētras” enerģiju un prieku, tādēļ Jelgavas attēlojumā iekļāvu lidmašīnas un dažādus prieka simbolus, tostarp mērkaķīti. Man pašai ļoti patīk rozā krāsa, kas šķita Jelgavas pozitīvajai toņkārtai atbilstošākā. Jā, zīmējumā ir arī miroņgalva, bet tikai tāpēc, lai mēs atcerētos, ka patiesa prieka mirkļi ir jānovērtē un jāizbauda, jo nav mūžīgi. Tāpat kā jaunība.”

Reklāma
Reklāma

4. Liepāja

Publicitātes foto

“Roks, vējš un jūra – tie ir un vienmēr būs Liepājas atslēgas vārdi. Šī ārkārtīgi spēcīgā Kurzemes pilsēta vienlaikus ir arī ļoti mākslinieciska, tādēļ centos uzzīmēt tā, lai, skatoties attēlā, cilvēkiem ausīs ieskanētos jūras šalkoņa un liepājnieku radītā mūzika. Bangojošās jūras spēks līdzās košai, hipijiskai brīvībai, kas atspoguļojas krāsainajos meitenes matos (viļņos) un savijas ar mūziku un mākoņiem. Tā rodas mīlestība.”

5. Rīga

Publicitātes foto

“Ak, šī Rīga! Galvaspilsēta. Man tik tuva un mīļa – esmu te nodzīvojusi gandrīz visu mūžu. Steidzīga un piepildīta ar dažādām lietām, priekšmetiem, cilvēkiem un emocijām. Manā zīmējumā Rīga ir naksnīga un svinīga – uzpucējusies dāma, kas gatava uzmirdzēt simtgades ballē. Ja ieskatās, darbā var pamanīt sievietes dabu – iepirkšanās kāri, ko Rīga tik labi spēj apmierināt. Bet vispār Rīga ir īsts eņģelis!”

Foto:

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.