FOTO: Valsts prezidenta kanceleja

FOTO: Latvijas pirmo pāri uzņem Igaunijā 0

Valsts prezidents Raimonds Vējonis trešdien Tallinā tiekas ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu, informē Valsts prezidenta kanceleja.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
Veselam
saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes 16
Lasīt citas ziņas

Valsts prezidentu valsts vizītē Igaunijā pavada Iveta Vējones kundze.

Raimonda Vējoņa vizīte Igaunijā
CITI ŠOBRĪD LASA

“Mūsu valstis ir tuvas ne tikai ģeogrāfiski. Mūs saista kopīgais vēstures mantojums, Eiropas un pasaules redzējums, līdzīgās vērtības, izpratne par drauga pleca sajūtu un kopīgo drošību, kas stiprinājās neatkarības un brīvības cīņās. Atzīmējot mūsu valstu simtgadi, mēs to apzināmies vēl izteiktāk nekā parasti,” teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Raimonds Vējonis atzīmēja, ka valsts vizīte Igaunijā notiek simboliskā laikā.

“Mūsu nācijas veidojās vienā laika periodā. Mūsu valstis ir gājušas kopīgu vēstures ceļu. Mūsu nacionālās kustības radīja lūzumu Baltijas sabiedrības attīstībā. Bet tieši pirms simts gadiem, 1919. gada vasarā, latviešu un igauņu karavīri plecu pie pleca sīvās Cēsu kaujās deva izšķirošus triecienus ienaidnieku spēkiem. Ar šo kopīgo uzvaru Latvijas neatkarība bija nostiprināta, un tādēļ latviešu tauta vienmēr būs pateicīga jums par šo nenovērtējamo brīvprātīgo palīdzību,” tikšanās laikā ar Igaunijas prezidenti uzsvēra Valsts prezidents.

Valsts prezidents atzīmēja, ka šodien mēs esam tuvi kaimiņi, sadarbības partneri, sabiedrotie un draugi. Latviju un Igauniju saista aktīvs politiskais un ekonomiskais dialogs. Ņemot vērā mūsdienu ģeopolitiskos apstākļus, abu valstu nacionālajās interesēs ir stiprināt un attīstīt jau esošo Latvijas un Igaunijas, kā arī stiprināt ciešo visu trīs Baltijas valstu sadarbību un savstarpējo atbalstu visos līmeņos.

Tikšanās laikā Raimonds Vējonis uzsvēra, ka svarīgi turpināt ciešu sadarbību, īstenojot Rail Baltica projektu.

Reklāma
Reklāma

Viņš izteica cerība, ka nevienā no projektā iesaistītajām pusēm neradīsies jauni šķēršļi, lai ieviestu dzīvē jau pieņemtos lēmumus Rail Baltica savlaicīgai realizēšanai. Tāpat turpmākais gads-pusotrs būs nozīmīgs Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizācijai ar kontinentālās Eiropas tīklu, kā arī reģionālās gāzes infrastruktūras attīstībai un tirgus izveidei.

SKATIES, kā šogad februārī aizritēja valsts vizīte Vācijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.