Par Latvijas čempioniem kļūst "VEF Rīga" basketbolisti

FOTO. Par Latvijas čempioniem kļūst “VEF Rīga” basketbolisti 0

“VEF Rīga” ceturtdien Rīgā uzvarēja piektajā “Pafbet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas spēlē, rīdziniekiem kļūstot par valsts čempioniem.

“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 53
Cik bieži drīkst veikt rentgenu? Noskaidrojam! 17

“VEF Rīga” pieveica “Ventspili” ar 93:92 (25:18, 15:32, 27:18, 26:24), sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-1 uzvaru svinot rīdziniekiem.

Lai arī spēli ar precīzu tālmetienu 16.sekundē sāka “Ventspils” spēlētājs Guntis Sīpoliņš, biežāk nelielā vadībā pirmajā ceturtdaļā tomēr bija mājinieki, lielāko pārsvaru (25:18) pēc Māra Gulbja trīspunktu metiena panākot divas sekundes pirms ceturtdaļas beigām.

Ronalds Karijs vēl panāca 27:18 otrās ceturtdaļas sākumā, taču tad ventspilnieki, kuriem šī spēle zaudējuma gadījumā varēja kļūt par pēdējo sērijā, atbildēja ar 16:0 izrāvienu, šajā laikā Artūram Ausējam realizējot divus trīspunktu metienus, – 34:27 viesu labā.

17.minūtē ventspilnieki pēc Ausēja divpunktu metiena panāca lielāko pārsvaru – 39:29. Līdz puslaika beigām “vefieši” pārsvaru nedaudz samazināja, taču pēdējā sekundē desmit punktu pārsvaru viesiem ar divpunktu metienu atjaunoja Lerijs Tomass – 50:40.

Otrā puslaika sākumā ventspilnieki turpināja iesākto, 23.minūtē pēc Denisa Krestiņina divpunktu metiena panākot lielāko pārsvaru – 57:44.

Uz to ar 9:0 izrāvienu atbildēja mājinieki, vēl 28.minūtē pēc vēl vienas 8:0 sērijas panākot vadību ar 61:59, kad divus punktus bija guvis Aleksandrs Madsens.

Ceturtdaļas turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā, ar 68:67 pirms pēdējās ceturtdaļas vadībā esot “Ventspilij”.

Pēc diviem Reišona Hemondsa gūtiem groziem ar 71:68 vadībā izvirzījās “VEF Rīga”, taču tad astoņus punktus guva “Ventspils”, pēc Ausēja un Kristapa Medisa tālmetieniem panākot vadību ar 76:71, bet pēc Sīpoliņa divpunktu metiena – 78:72.

Pēc 90:83 ventspilnieku labā mājinieki atspēlējās divos uzbrukumos, spēles pēdējās četrās minūtēs tiesnešiem piešķirot gan nesportiskās piezīmes ventspilniekam Kristiānam Šulcam un rīdziniekam Mārim Gulbim, gan tehnisko piezīmi mājiniekam Vitālijam Zotovam.

Zoriks vienā uzbrukumā guva piecus punktus, vispirms realizējot trīspunktu metienu ar sodu, neiemetot soda metienu, taču pēc caurgājiena gūstot divus punktus – 88:90. Nākamajā uzbrukumā rezultātu izlīdzināja Vitālijs Zotovs, bet uzvaru ar vēl vienu trīspunktu metienu panāca Zoriks.

Mājiniekiem 20 punktus un desmit rezultatīvas piespēles sakrāja Zoriks. 17 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Madsena kontā, 12 punktus guva Gulbis, bet 11 punktus un septiņas atlēkušās bumbas sakrāja Anrijs Miška.

Ventspilniekiem 18 punkti un piecas rezultatīvas piespēles Tomasa kontā, 17 punkti, sešas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles tika Ausējam, 16 punktus un piecas atlēkušās bumbas – Sīpoliņam, 12 punkti – Medisam, bet 11 punkti un septiņas atlēkušās bumbas tika Krestiņinam.

Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Zoriks.

Pirmajā mačā galvaspilsētā ar 94:80 pārāka bija Rīgas komanda, otrajā spēlē trešdien ventspilnieki mājās revanšējās ar 93:88, sestdien rīdzinieki savā laukumā uzvarēja ar rezultātu 89:65, atgūstot vadību sērijā. Savukārt otrdien, pateicoties pārliecinošam otrajam puslaikam, “VEF Rīga” izbraukumā ar 98:74 apspēlēja kurzemniekus.

Ventspils” 21.reizi spēlē LBL finālā, kas ir rekords, kamēr “VEF Rīga” šis ir 12.fināls. Rīgas klubam vienlaikus tas arī 12.fināls pēc kārtas (2020.gadā, sākoties Covid-19 pandēmijai, izslēgšanas turnīrs tika atcelts). Iepriekšējais rekords – desmit fināli pēc kārtas – piederēja “Ventspilij” (1998.-2007.) un “Brocēniem” (1992.-2001.).

Abas komandas izšķirošajā sērijā tiksies desmito reizi. Līdz šim bilance ir 7-2 “VEF Rīga” labā.

Mārim Gulbim, kurš “Ventspils” sastāvā jau septiņas reizes piedalījies cīņās par Latvijas čempionu zeltu, šī ir astotā finālsērija (2-5)

Bronzas medaļas jau izcīnījusi “Ogres” vienība, kas ar 3-0 apspēlēja “Latvijas Universitātes” komandu.

Pusfinālā “Ventspils” sērijā pieveica “Ogri” ar 3-2, bet “VEF Rīga” – LU ar 3-0.

“Ventspils”, tāpat kā “VEF Rīga”, bija viena no divām Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) labākajām pašmāju vienībām un vietu pusfinālā nodrošināja automātiski.

Šosezon abas komandas LIBL tikušās divas reizes, abās pie panākuma tiekot mājiniekiem. Pirmajā cīņā Rīgā “VEF Rīga” uzvarēja ar 93:57, bet otrajā cīņā Kurzemē “Ventspils” bija pārāka ar 87:81.

Pērn Latvijas meistarsacīkstēs uzvarēja “VEF Rīga”, kas finālsērijā ar 4-0 pieveica “Ventspili”.