Latvijā
Rīga

FOTO: Rīgā ar vērienu svin armijas simts gadu jubileju2

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Rīgā, 11.novembra krastmalā, 6.jūlijā notiek plašas Latvijas armijas simtgades svinības, tajā skaitā lielkoncerts “Latvijas armijai – 100”, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paraugdemonstrējumi un Latvijas un sabiedroto spēku militārās tehnikas un ekipējuma izstāde.

Svētku lielkoncerts sākās ar goda viesu Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, aizsardzības ministra Arta Pabrika (AP) un NBS komandiera ģenerālleitnanta Leonīda Kalniņa uzrunām.

“Šo gadu mēs saucam par varoņu gadu, jo svinam mūsu uzvaras cīņās par Latvijas neatkarību. Tieši pateicoties mūsu karavīriem, šodien mums ir Latvija – sava brīva un neatkarīga valsts,” atzīmēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, sveicot Latvijas armiju simtajā gadadienā Latvijas armijas simtgades lielkoncertā “Varoņu gads”.

Valsts prezidents atzina, ka pirms mazliet vairāk nekā simts gadiem ar valsts proklamēšanu un savas valdības izveidošanu bija par maz. Par savu zemi visai tautai bija jādodas cīņās, lai nosargātu savu brīvību un neatkarību.

“Zem sarkanbaltsarkanā karoga toreiz pulcējās studenti un skolnieki, kaujās rūdīti karavīri un arī neapmācīti brīvprātīgie, vīri un sievas. Viņi bija gatavi ziedot savu dzīvību par kaut ko vēl nekad nebijušu – par savu valsti – par Latviju. Mēs visi esam viņu varonības mantinieki,” uzsvēra Valsts prezidents.

Valsts prezidents atzīmēja, ka šodien mūsu bruņotie spēki ir zinoši, labi ekipēti un apmācīti. Jau piecpadsmit gadus Latvija ir pasaulē spēcīgākās militārās organizācijas NATO dalībvalsts ar uzticamiem sabiedrotajiem blakus. Tomēr arī mūsdienās pats galvenais palicis nemainīgs – mīlestība pret savu zemi un gatavība ziedoties tās labā.

“Esmu pārliecināts, ka būt par karavīru ir augstākais patriotisma apliecinājums. Paldies visiem karavīriem par kalpošanu Latvijai un mūsu tautai!” teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Latvijas armija svin simts gadu jubileju

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) teica, ka ikkatrs karavīrs ir nācis no Latvijas ģimenes, “viņš ir viens no mums”. “Mēs nešķirojam cilvēkus ne pēc etniskās, ne nacionālās piederības, jo viņi visi aizstāv mūsu valsti. Mēs lepojamies ar viņiem. Mēs esam viena no stiprākajām Eiropas un Transatlantiskajām armijām, tāpēc, ja kāds svešs pārkāps mūsu robežu, mēs cirtīsim ar saviem zobeniem bez žēlastības,” atzīmēja Pabriks, piebilstot, ka Latvija ir nosargāta valsts un nav no kā baidīties.

Savukārt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš pauda pateicību visiem, kas strādā armijā, plāno nākt armijā un atbalsta to. Tāpat viņš Latvijas armijai jubilejā novēlēja spēku, apņēmību un sabiedrotos draugus, kas atbalstīs.

Svētku pasākums 11.novembra krastmalā tika plaši apmeklēts. Nāca gan ģimenes ar maziem bērniem, gan vecāka gada gājuma cilvēki. Lielu interesi sanākušie izrādīja par armijas tehniku, stāvot garās rindās, lai tajā iekāptu.

Rīgā svin armijas simts gadu jubileju

Cilvēki arī nekautrējās aprunāties ar armijas pārstāvjiem, tostarp Latvijas sabiedroto karavīriem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Kā “Summersound” biļešu pārdošana beidzās cietumā
7 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
“LA” aptauja: Vai piekritāt saviem pacientiem veikt Covid-19 testu? 3
8 stundas
JU
Juris Ulmanis
Latvijā
“Izolācijas laiks man pierādīja, ka pasaule patiešām “kļuvusi mazāka”!” Ulmaņa atziņas par vīrusu, kas dzīvi sagrieza kājām gaisā
8 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Deg atkritumi un traktori! Liesmas aprij kādu plastmasas pārstrādes uzņēmumu Salaspilī
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Vīrusa izplatība neaprobežojas tikai Pierīgā. Covid-19 “ielauzies” jaunā novadā
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: “Te nu mēs esam – vairāku mēnešu garumā saspiestā atspere atsprāga!”
57 minūtes
LE
LETA
Dabā
Jauni karstuma rekordi, bet vietām gaidāms arī lietus! Laika prognoze svētdienai
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Kā rīdzinieki bauda sestdienu “Pastaigu tirgū” Vērmanes dārzā
1 stunda