Kultūra
Kultūrpolitika

FOTO: Rīgā būs lielais Masļeņicas pankūku cepiens!1


Ar Masļeņicas programmu iepazīstināja M. Čehova Rīgas krievu teātra aktieri un folkloras grupu pārstāvji.
Ar Masļeņicas programmu iepazīstināja M. Čehova Rīgas krievu teātra aktieri un folkloras grupu pārstāvji.
Foto: Karīna Miezāja

Sestdien, 29. februārī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris aicina Līvu laukumā pie teātra ēkas svinēt Masļeņicu, baudot Rīgas labāko šefpavāru gatavotas pankūkas.

Katrs pavārs piedāvās savu īpašo, neatkārtojamo recepti.

Par līksmību gādās M. Čehova Rīgas Krievu teātra aktieri, bet Masļeņicas autentisko skanējumu nodrošinās folkloras kopas.

“Mēs varam būt lepni par to, ka mūsu sabiedrībā ir tik daudz dažādu kultūras tradīciju. Esam gandarīti par to, ka mūsu teātri šodien vienlīdz plaši apmeklē krievu un latviešu auditorija, nereti citu Latvijā dzīvojošo tautību pārstāvji un ārzemju viesi.

Lai vairotu šo pozitīvo tendenci, mēs mēģinām būt maksimāli atvērti, veidojam jaunas teātra platformas un partnerības, veicam milzīgu un nerimstošu darbu starpkultūru integrācijā, uzsverot, ka kultūra, t.sk. teātris, vieno, bagātina un saliedē Latvijas sabiedrību.

Esam pagodināti par iespēju uzstāties uz Masļeņicas svētku skatuves, kur priecēsim apmeklētājus ar īpaši izvēlētiem muzikāliem priekšnesumiem no dažādām mūsu teātra izrādēm, pasaulslaveniem hitiem un citiem patīkamiem pārsteigumiem. Lai mums izdodas skaisti, sadraudzīgi un priekpilni svētki!” novēl Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktore Dana Bjorka.

Masļeņica ir nedēļu ilgi austrumslāvu svētki, kuru laikā svinētāji atvadās no ziemas un sagaida pavasari un sauli. Pirmo reizi tā publiski pilsētā tiek rīkota ar mērķi mazināt tūrisma sezonalitāti.

Saistītie raksti

Ieskatu tradicionālajās krievu tautas pavasara svinībās varēja gūt otrdien, 18. februārī, kad ar pankūkām cienāja šefpavārs Havjers Garsija, bet izkustēties varēja kopā aRīgas Krievu teātra aktieriem un folkloras kopu dalībniekiem.

Iepazīstina ar Masļeņicas programmu
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.