Kultūra
Māksla

FOTO: Notiek studentu mākslas darbu tirgus “Jaunmarka”0

Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) no 14.decembra līdz 5.janvārim notiks ikgadējais studentu mākslas darbu tirgus, informēja LMA pārstāve Sandra Liepiņa.

Šogad studentu darbu tirdziņam dots nosaukums “Jaunmarka”, kas atgādina iepriekšējo nosaukumu “Jarmarka”, taču pasākuma rīkotāji būs citi, jo līdzšinējie organizatori un LMA savstarpēji saplēsušies.

FOTO: Studentu mākslas darbu tirgus "Jaunmarka"

Kā informēja LMA Komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Ozola, ikgadējā LMA studentu studiju darbu izstāde ir “daļa no Latvijas Mākslas akadēmijas identitātes”.

“Šis ir unikāls un lielākais šāda veida notikums Latvijā, kad tik lielā kopskaitā vienuviet iespējams iegādāties topošo mākslinieku darbus. Tā ir lieliska iespēja ne tikai iepazīties ar LMA un tās studiju procesiem, bet arī klātienē sastapt jaunos māksliniekus brīdī, kad tie vēl ir tikai ceļā uz lielajām galerijām un starptautiskām izstādēm,” teikts augstskolas paziņojumā.

LMA konfliktu ar iepriekšējiem tirdziņa rīkotājiem nepiemin, bet sola, ka “notikums šogad piedzīvo būtiskas, kvalitatīvas pārmaiņas”. ”

Saistītie raksti

Šogad “Jaunmarkā” nozīmīga ir arī pašu studentu iesaiste – visas izstādes garumā apmeklētāji varēs klātienē sastapt darbu autorus. Savukārt uz mākslas darbu cenu zīmēm bez mākslinieka vārda un darba nosaukuma būs norādīta arī konkrētā LMK katedra, kurā šobrīd studē topošais mākslinieks. Tas apmeklētājiem radīs plašāku priekšstatu par LMA struktūru un konkrētā studenta veikumu,” akcentēja Ozola.

Tāpat būtisks jaunums būšot īpaši kūrētas ekspozīcijas, kuru veidošanā piedalīšoties gan sabiedrībā pazīstami cilvēki, gan mākslas nozares profesionāļi – mākslas zinātnieki, kolekcionāri un mākslas kuratori. Šo ekspozīciju paredzēts mainīt divas reizes nedēļā.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
“Mākslu nevar nolikt aiz slēgtām durvīm.” Teātra profesionāļi un prominences apmeklē Serebreņņikova “Outside”
5 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Virtuāls ceļojums senatnē: Talsu muzejs skolēniem piedāvā neparastu vēstures nodarbību
7 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Aicina piedalīties atlasē uz vietu Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskajā orķestrī
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Saeimā sola atgriezties pie dalītā īpašuma 2
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Gaisa temperatūra naktī noslīdēs zem nulles: prognoze ceturtdienai
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Briedis atgādina Dortikosam: Vecīt, neaizmirsti paķert līdzi savu čempiona jostu
1 stunda
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Ko sēsi, to pļausi, jab kādēļ audzinām stulbu un sociāli nelabvēlīgu paaudzi?
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Vēl cīņa nav galā! Jaunajai VDD ēkai varētu piedāvāt citu vietu 1
1 stunda