“VEF Rīga” basketbolisti spēlē pret Bambergas klubu saskārās ar ļoti ciešu aizsardzību.

Latvijas čempione basketbolā “VEF Rīga” trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupu turnīra piektās kārtas spēlē “Arēnā Rīga” ar 55:76 (7:14, 16:17, 16:15, 16:30) zaudēja Bambergas “Brose” komandai no Vācijas.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Rīdzinieki nevienā no ceturtdaļām nespēja gūt vairāk par 16 punktiem, taču vēl 32.minūtē zaudēja vien ar -3 (43:46), cīņas beigas gan nospēlējot zem katras kritikas, piedzīvojot ceturto zaudējumu piecās spēlēs.

Rezultatīvākais Rīgas kluba rindās ar 17 punktiem bija Lesters Medfords, kuram arī sešas rezultatīvas piespēles un piecas kļūdas.

Neviens cits mājinieku komandā nesasniedza desmit punktu robežu. Pa deviņiem punktiem guva Artūrs Kurucs, Havjērs Temss un Kristijans Krajina, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas.

Viesiem 23 punktus sameta Trejs Maklīns, kurš realizēja piecus no sešiem trīspunktu metieniem, no tiem četrus pēdējā ceturtdaļā.

"VEF Rīga" FIBA Čempionu līgā tiekas ar Bambergas "Brose" basketbolistiem

Pēc Medforda divpunktu raidījuma un Kuruca trīspunktnieka un divpunktu metiena mājinieki ceturtajā minūtē izvirzījās vadībā ar 7:0, taču viesi atbildēja ar 14 punktu izrāvienu, turpinājumā vadību vairs neatdodot.

Krajina pārtrauca “sausuma periodu” otrās ceturtdaļas 16.sekundē ar precīzu āķa metienu, un otrā ceturtdaļa noritēja līdzīgā cīņā. Tāpat pagāja arī trešais spēles nogrieznis. Ceturtās ceturtdaļas sākumā pēc Roberta Stumbra metiena rezultāts bija vairs tikai 43:46, taču atlikusī mača daļa piederēja viesiem, kuri svinēja drošu uzvaru.

“Kādas 32-33 minūtes spēlējām diezgan labu spēli, jo īpaši aizsardzībā cīņā par atlēkušajām bumbām. Tā bija ļoti svarīga spēles komponente. Viņi visu maču izdarīja spiedienu uz mūsu spēlētājiem – lēmumu pieņēmējiem laukumā. Domāju, ka tieši tas viņiem ceturtās ceturtdaļas pirmajās minūtēs nesa augļus. Zaudējām bumbas, kas viņiem ļāva gūt vieglus punktus. Tomēr nevajag meklēt attaisnojumus. Visu cieņu basketbolistiem, kuri spēlēja 7-8 minūtes vairāk, nekā ierasts,” pēcspēles preses konferencē sacīja “VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis.

Grupas līdere ar četrām uzvarām tikpat mačos ir “Tenerife” no Spānijas. Četras uzvaras piecās cīņās ir Čehijas klubam “Nymburk”, bet pa trim panākumiem piecās spēlēs iekrājušas “Ņižņij Novgorod” (Krievija), “Peristeri” (Grieķija) un Bambergas “Brose”. Savukārt “VEF Rīga” un Turcijas “Gaziantep” ir izcīnījušas pa panākumam, bet Baras “Mornar” (Melnkalne) zaudējusi visās piecās spēlēs.

Bambergas komanda ir deviņkārtēja Vācijas čempione, līdz šim pēdējo titulu izcīnot 2017.gadā. “Brose” astoņas sezonas spēlēja arī Eirolīgā, bet kopš pērnā gada ir FIBA Čempionu līgas dalībniece.

Trīs Vācijas čempiontitulus Bambergas klubam palīdzēja izcīnīt Jānis Strēlnieks. Savulaik komandu pārstāvēja arī Uvis Helmanis, bet pērn sezonas ievadā to vadīja Latvijas izlases bijušais galvenais treneris Ainars Bagatskis.

Iepriekšējā sezonā Bambergas klubs Vācijas meistarsacīkstēs regulārajā čempionātā ieņēma piekto vietu un “play-off” apstājās pirmajā kārtā, bet FIBA Čempionu līgā finālčetrinieka turnīrā cieta divus zaudējumus un palika ceturtajā vietā.

Šo sezonu “Brose” iesākusi ar sešām uzvarām septiņās spēlēs, kas Vācijas bundeslīgā dod otro vietu. Tikmēr “VEF Rīga” ar septiņiem panākumiem septiņās cīņās ir otrā Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā.