Ģitārists Kaspars Zemītis.
Ģitārists Kaspars Zemītis.
Publicitātes foto

FOTO, VIDEO: Ģitārists Kaspars Zemītis prezentē savu otro grāmatu “Sešas stīgas” 0

Ģitārists un komponists Kaspars Zemītis prezentējis savu otro grāmatu “Sešas stīgas”. Šī jau ir otrā mūziķa sarakstītā autorgrāmata par ģitārspēles apgūšanu, kas ietver ne tikai ģitārspēles pamatus, bet piedāvā arī mūzikas notis un ieteikumus no mūziķa personiskās pieredzes uz skatuves.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Atklāšanas pasākumā piedalījās arī Kaspara Zemīša skatuves draugi – dziedātāja Marta Grigale, muzikālā apvienība “Pirmais Kurss”, dziedošais aktieris Rihards Lepers un dziedātāji no jauktā kora “Maska”, kā arī ģitārspēles apmācības audzēknis Neits Ni. Grāmatas atvēršanas pasākumā mūziķi  izpildīja gan Kaspara Zemīša komponētus skaņdarbus, gan Latvijā labi pazīstamu mākslinieku dziesmu kaverversijas.

Publicitātes foto
CITI ŠOBRĪD LASA

Kaspars Zemītis atklāj, ka jau grāmatas “Sešas stīgas” pirmā daļa apliecināja to, ka tā ir lielisks palīgs ģitārspēles apgūšanai gan kopā ar pasniedzēju, gan individuāli uzsākot ģitārspēles apgūšanu. “Arī saviem audzēkņiem iesaku to izmantot kā papildus materiālu apmācību procesā,” atklāj mūziķis.

Otrajā grāmatā “Sešas stīgas” ģitārspēles pamati ir iekļauti dažādi ģitārspēles pamatvingrinājumi, instrumenta nošu apguves pamati, dueti ar CD vai skolotāju, skaņdarbi, etīdes un pazīstamas dziesmas ar vienkāršiem akordiem, vingrinājumi tehnikas attīstīšanai u.c. Grāmata noderēs plašai auditorijai – sākot no bērniem līdz pat pieaugušajiem, kuru vēlas uzsākt ģitārspēles apguvi.

Kaspars Zemītis ir mūziķis ar vairāk nekā 20 gadu skatuves pieredzi un spēlē dažādos sastāvos un mūzikas stilos. 2016.gadā tika izdota Kaspara Zemīša pirmā grāmata “Sešas stīgas” par ģitārspēles apgūšanas pamatiem. Savu pirmo albumu “Mana lūgšana” mūziķis izdeva 2015.gadā, kurā apkopota paša rakstītā mūzika un aranžējumi. Kaspars Zemītis spēlējis leģendārajā grupā “Time After Time”. Regulāri muzicē ar Intara Busuļa Abonementa orķestri, Akustiko ģitāru trio “AG 3’”, sadarbojas dažādos muzikālos projektos ar Daumantu Kalniņu, Lindu Leen, Renāru Kauperu, Aiju Andrejevu, Jāni Stībeli, Igo u.c.. Realizēti brīnišķīgi projekti kopā ar Latvijas Radio kori un Valsts Akadēmisko kori “Latvija”, sadarbojies ar operdziedātāju Elīnu Šimkus, Ilonu Bageli, Evitu Zālīti, kā arī kamerdziedātāju Ievu Paršu.

Paralēli skatuves darbībai Kaspars Zemītis strādā kā lektors LJVMA un Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā, pasniedzot jaunajiem studentiem klasisko ģitārspēli. Viņš ir pirmais  mūziķis Latvijā, kas ieguvis maģistra grādu ģitārspēlē LJVMA. Uzreiz pēc JVLMA maģistrantūras beigšanas uzsācis arī aktīvu solo koncertdarbību, veiksmīgi apvienojot klasisko mūziku ar mūsdienīgo parādot akustiskās ģitāras nebeidzamās iespējas.

Reklāma
Reklāma

Foto:

Video:

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.