Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Francijā “dzeltenās vestes” cer savu gadadienu atzīmēt ar plašām akcijām 0

Francijas “dzelteno vestu” kustība nedēļas nogalē cer atzīmēt savu gada jubileju ar plašām protesta akcijā.

Reklāma
Reklāma
“Baisi izkāmējusi, pārgurusi, nošņurkusi nelaimes čupiņa!” mammas dalās pieredzē, kādā stāvoklī bērni atbraukuši no Dziesmu svētkiem 163
Kokteilis
Burvīgi pēc dabas! Tie, kas dzimuši šajos datumos, viegli iegūst to, ko vēlas
Veselam
Centies zaudēt svaru, bet nesanāk? Iespējams, tavam organismam trūkst šo 6 vitamīnu, kas var būtiski ietekmēt vielmaiņas darbību
Lasīt citas ziņas

Iecerēts liels skaits protesta akciju, lai gan “dzelteno vestu” kustības dalībnieku skaits ir dramatiski sarucis. Ja pagājušajā ziemā tās apogejā ielās izgāja 282 000 cilvēku, tas pēdējās iknedēļas demonstrācijās piedalījušies vien pāris simti aktīvistu.

Taču organizatori cer, ka nedēļas nogales akcijas iedvesīs kustībai jaunu dzīvību, lai gan grūti prognozēt, cik daudz cilvēku atsauksies viņu aicinājumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sociālajos medijos pieteiktas aptuveni 140 akcijas, kas piesaistījušas ļoti atšķirīgu lietotāju interesi.

Lai gan Parīzes Elizejas laukos kopš marta, kad “dzelteno vestu” demonstrācija izvērtās vardarbībā, veikalu demolēšanā un restorānu dedzināšanā, jebkādas protesta akcijas ir aizliegtas, viens no kustības līderiem Tjerī Pols Valets vērsies Iekšlietu ministrijā ar līgumu atļaut gājienu pa šo slaveno iepirkšanās ielu.

Viņš paziņojis, ka iecerēta arī satiksmes bloķēšana pie Triumfa arkas.

Liela demonstrācija iecerēta arī Parīzes 18.rajonā, lai gan policija noraidījusi vairākus tās maršrutus.

Tikmēr cits “dzelteno vestu” līderis – Ēriks Druē aicinājis sestdien, sākot no plskt.10, bloķēt Parīzes apvedceļu.

Kustības aktīvisti aicinājusi arī uz vairāku pazīstamāko galvaspilsētas veikalu “miermīlīgu ieņemšanu”, īstenojot “patēriņa tempļu” blokādi.

Vairākas demonstrācijas plānotas arī Parīzes aglomerācijas piepilsētās.

Arī Bordo paredzēta gan ceļu bloķēšana, gan gājiens pilsētas centrā.

Nantē protestētāji aicināti uz apvedceļa bloķēšanu, sākot jau ar piektdienu plkst.16, kam sestdien sekos gājiens un dejas pilsētas centrā.

Demonstrācijas, ceļu blokādes un cita veida protesta akcijas paredzētas arī Lionā un Monpeljē.

Tikmēr daudzu “dzelteno vestu” reģionālo organizāciju vadītāji aicinājuši ļaudis, ja iespējams, pievienoties Parīzē rīkojamajām demonstrācijām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.