Pasaulē
Eiropa

“Frontex”: Pērn ievērojami pieaudzis Eiropā no Turcijas iekļuvušo migrantu skaits1

Foto – AFP/LETA

Pagājušajā gadā ievērojami pieaudzis Eiropā no Turcijas iekļuvušo nelegālo imigrantu skaits, piektdien paziņojusi Eiropas Savienības (ES) robežapsardzības aģentūra “Frontex”.

Pērn vairāk nekā 82 000 migrantu mēģināja nelegāli iekļūt Eiropā, kas ir par 46% vairāk nekā 2018.gadā, sacīja “Frontex” direktors Fabriss Ledžeri.

“Tas lielā mērā skaidrojams ar situāciju Sīrijā, bet arī ar nestabilitāti Afganistānā un Irānas un Pakistānas varasiestāžu politikas maiņu pret Afganistānas pilsoņiem,” skaidroja Ledžeri. Viņš atteicās vainot Turcijas robežsardzi, norādot, ka tā strādā labi.

ES 2016.gadā piekrita atvēlēt līdz sešiem miljardiem eiro palīdzībai Turcijai sīriešu bēgļu aprūpē un citām iniciatīvām, apmaiņā pret ko Ankara piekrita apturēt nelegālo imigrantu plūsmu uz Grieķiju. Taču kopš pagājušās vasaras migrantu pieplūdums Grieķijas salās ir pieaudzis, kā rezultātā nelegālo imigrantu izvietošanas nometnes tur ir pārpildītas.

“Frontex” norādīja, ka Eiropā ieradušos migrantu skaits pērn bijis lielākais kopš stājās spēkā Turcijas un ES vienošanās.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans paziņojis, ka Turcija nevar viena uz saviem pleciem iznest slogu, ko rada 3,6 miljoni sīriešu bēgļu, un iepriekš ir draudējis “atvērt vārtus” migrantiem uz Eiropu, ja Turcija nesaņems lielāku finansiālo palīdzību no ES.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.