Praktiski
Svētki

12 idejas neparastam durvju vainagam0

PUBLICITĀTES FOTO

Ik gadu dizaineri, floristi un citi radoši cilvēki izdomā aizvien jaunus veidus tardicionālajam Adventa vainagam, ar ko daudzās zemēs ierasts rotāt arī ārdurvis. Šoreiz par netradicionāliem materiāliem, ko var izmantot līdzās jau pierastajiem egļu un priežu zariem.

Kas būs nepieciešams?

Vienalga, kādus materiālus nolemsi izmantot, būs nepieciešamas, šķēres, karstā līmes pistole, stieples ritulītis, vainaga pamatne (ja izmantosi sīkus elementus), arī adata, diegs un pacietība.

Variants Nr.1

PUBLICITĀTES FOTO

Vienāda vai, tieši otrādi, dažāda izmēra eglītes rotājumus – bumbas uzver uz metāla stieples apļa un galus nostiprina. Vislabāk izmantot vienādas krāsas rotājumus vai salikumu no diviem toņiem, bet izdomas iespējas ir ļoti plašas.

Iespējams arī kārtot bumbas varavīksnes nokrāsās vai dažādās krāsu pārejās utt. Par noslēdzošo detaļu var izmantot pušķi no tekstila lentes, skuju zariņu vai zvaniņu.

Variants Nr.2

PUBLICITĀTES FOTO


Neierasti, bet ļoti dekoratīvi veidots vainags no zaļām istabaugu lapām un hortenziju ziediem. Kompozīciju var bagātināt ar mūžzaļu augu zariņiem.

Ja vēlaties, lai vainags ilgāk saglabā svaigumu, pa pamatni jāizmanto speciālo floristikas pamatni/sūkli – apļa formā. Efektīgi izskatās arī šāds vainags no sarkanām rozēm un pīlādžogām.

Variants Nr.3

PUBLICITĀTES FOTO


Vainagam var izmantot koši sarkana vai tumši zaļa filca auduma gabaliņus. Audumu sagriež aptuveni 5 cm diametra aplīšos, katru no tiem četrkārtīgi pārloka un galiņu piešuj pie mīkstas vainaga pamatnes.

Galvenais, kārtot izveidotos pseido ziediņus ļoti tuvu vienu otram, lai tie nedaudz pārklātos un pilnībā nosegtu pamatni. Audumu var arī nešūt, bet pielīmēt ar līmes pistoli.

Tad darbošanās būs ātrāka. Šo vainagu labāk lietot pie durvīm no iekšpuses vai arī dzīvokļa ārdurvīm trepju telpā, jo laukā tas mitrumā zaudēs savu formu.

Variants Nr.4

PUBLICITĀTES FOTO


Priežu čiekurus var savienot ar stieples palīdzību vai izmantot līmes pistoli. Kad vainags gatavs, ja vēlas, to var nokrāsot pilnībā, izmantojot baloniņu krāsu, vai arī ar akrila krāsu nokrāsot atsevišķus čiekurus, izveidojot spilgtus akcentus, ko papildina vēl ar citiem dekoriem.

Variants Nr.5

PUBLICITĀTES FOTO


Vajadzēs vainaga pamatni no putuplasta un krāsainus dzijas kamolus. Vispirms pamatni stingri notin ar izvēlēto dziju, bet pēc tam tai piestiprina izvēlētos kamoliņus, pamīšus kārtojot lielus un mazus.

Šim vainagam kā papildus dekori labi noderēs pērlītes.

Variants Nr.6

Ja mājās ir sakrājies liels daudzums dažādu pogu, arī tās var izmantot svētku vainagam. Pogas piešūj pie mīkstas vainaga pamatnes un papildus nostiprina ar līmi.

Variants Nr.7

Vecu žurnālu lapas, izrādās, arī ir derīgas vainaga gatavošanai. Šim nolūkam būs nepieciešami ļoti daudzi (vismaz 30) papīra kvadrātiņi (10 cm mala).

Katru no tiem satin tūtiņā un kārto gar vainaga pamatnes malu vienā virzienā, pielīmējot gan pie pamatnes, gan vienu pie otra. Ticiet vai ne, rezultāts būs daudz krāsaināks un interesantāks, nekā būsiet gaidījuši!

Tikai šis vainags jāsarga no gan no mitruma, gan no uguns.

Variants Nr.8

PUBLICITĀTES FOTO


Asprātīgu vainagu var izveidot arī no pašceptiem cepumiem. Tikai jautājums, vai tas sagaidīs svētkus neapēsts?
Līdzīgi vainagus var veidot arī no citām ēdamām lietām – konfektēm, kaltētām apelsīnu šķēlītēm un greznot ar kanēļa standziņām utt.

Variants Nr.9

Lauku stilā veidots vainags izdosies, ja putuplasta vainaga pamatni cieši aptīsim ar maisa audumu, pielīmēsim pie tās čiekurus, zvaniņus, mākslīgās ogas un noslēgsim ar dekoratīvu lenti.

Variants Nr.10

PUBLICITĀTES FOTO


Svaigs un efektīgs vainags no bukšu zariņiem piestāvēs jebkuram mājoklim. Vajadzēs vainaga pamatni no floristikas putām. To uz dažām minūtēm iemērcam ūdenī.

Pēc tam nelielus bukšu zariņus stiprinām pamatnē cieši vienu pie otra vienā virzienā. Gatavo vainagu var greznot arī ar kādu lenti vai dažus zariņus nokrāsot sudraba vai zelta krāsā, bet, arī neko nepapildinot, šis vainags būs grezns.

Variants Nr.11

Vainags, kas veidots no pīlādžu zariem vai līdzīgiem augiem, kuru zaros ogas kārtojas čemuros vai ķekaros, izskatās ļoti vienkārši, koši un mīļi.

Variants Nr.12

Saistītie raksti

Uz putuplasta pamatnes, kas apvilkta ar audumu, kārto aptuveni 5х5 cm lielus maisa, lina vai kokvilnas auduma gabaliņus. Var izmantot arī mežģīnes vai organzas audumu, tad rezultāts būs greznāks.

Gabaliņus centrā nedaudz saņem kopā un kārto cieši blakus. Šajā variantā liela nozīme, kādas krāsas audumi izvēlēti un cik labi tie kopā saskan.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.